Skip to content

YouTube – historia, ciekawostki i funkcje

10 de kwiecień de 2023

YouTube jest prawdopodobnie jednym z najpopularniejszych serwisów internetowych na świecie.i nie bez powodu, ponieważ w niewielu innych, jeśli w ogóle, możemy znaleźć taką ilość, jakość i różnorodność wszelkiego rodzaju filmów. Ale poza faktem, że na pewno korzystasz z YouTube co tydzień, wiemy, że prawdopodobnie nie znasz zbyt wielu informacji na temat tej platformy, dlatego dzisiaj chcemy ją szczegółowo przeanalizować.

Pierwszą rzeczą, którą musimy podkreślić w YouTube, jest to, że jest to strona, w której Jako użytkownicy możemy przesyłać filmy, udostępniać je lub po prostu oglądać., co pomaga zapewnić ciągłą aktualizację jego zawartości. W ten sposób każdy, kto wejdzie na YouTube, może znaleźć treści, takie jak klipy filmowe, teledyski, programy telewizyjne, treści amatorskie itp.

Jeśli chodzi o genezę tej platformy, musimy podkreślić, że została ona stworzona przez trzech pracowników, którzy wcześniej pracowali nad innym sukcesem, szeroko stosowanym do dziś systemem płatności online PayPal. Jednakże, kiedy YouTube stał się popularny, został sprzedany gigantowi Google za kwotę 1,65 miliarda dolarówbędąc dziś jedną z jej najbardziej znanych spółek zależnych.

Chociaż YouTube początkowo korzystał z odtwarzacza opartego na protokole Adobe Flash, ze względu na ciągłe problemy z bezpieczeństwem, stopniowo będzie on zastępowany standardem HTML5. Poza tym strona działa niezależnie od dowolnej przeglądarki komputerowej, a także ma oficjalne aplikacje dla prawie wszystkich mobilnych systemów operacyjnych. Możemy nawet umieszczać Twoje filmy za pomocą kodów we wszelkiego rodzaju blogach i witrynach osobistych.

Jeśli chodzi o wyszukiwanie filmów w witrynie, musimy powiedzieć, że YouTube wykorzystuje logistykę, dzięki której możemy znaleźć dowolny film dzięki jego tagom, oprócz tytułów i opisów każdego filmu. Z biegiem czasu i po przejęciu przez Google Filmy z YouTube pojawiają się również wśród pierwszych wyników najczęściej używanej wyszukiwarki na świecie.

Prawda jest taka, że ​​dostępne od 2007 roku w wielu głównych językach świata YouTube nie zawsze był dobrze oceniany na arenie międzynarodowej, a łącznie aż 24 kraje go zablokowały, zwłaszcza kraje azjatyckie.. Z drugiej strony, w miejscach takich jak Wielka Brytania i Niemcy, ich menedżerowie niejednokrotnie musieli całkowicie zakazać przesyłania teledysków z powodu procesów sądowych dotyczących kwestii praw autorskich.

Obecnie do swoich najbardziej klasycznych funkcji YouTube dodał inne, które wydają się być przyszłością segmentu, takie jak transmisje wszelkiego rodzaju wydarzeń na żywo.czy to muzyczne, sportowe, polityczne itp. Nawet wiele kanałów telewizyjnych na całym świecie ma własne kanały w ramach platformy, za pośrednictwem których odtwarzają treść swoich sygnałów.

dołącz do naszego kanału telegram