Skip to content

Jak przesyłać lub przesyłać zdjęcia, filmy i pliki z telefonu komórkowego na komputer za pomocą kabla lub bez niego oraz za pomocą Bluetooth

8 de październik de 2023

Przy wielu okazjach chcemy udostępnić nasze zdjęcia komputerowi. Czy są dla przesłać do sieci społecznościowej lub po prostu je zapisać i utworzyć kopię zapasową.

Może się to wydawać łatwym zadaniem, ale dla wielu może stać się problemem. Istnieje więc kilka sposobów przesyłania plików i w zależności od rodzaj smartfona którego używamy.

Dlatego przy tej okazji pokażemy, jak to zrobić przesyłaj zdjęcia z naszego telefonu komórkowego do komputera w łatwy i prosty sposób. Plus kilka wskazówek, dzięki którym nigdy się nie zgubisz.

Jak przesłać zdjęcia z naszego telefonu komórkowego na komputer

Nieważne, jak często korzystamy z naszych komputer lub telefon komórkowy, nie wiemy, jak go w pełni wykorzystać. Ponieważ zawiera wiele narzędzi i nie używamy ich stale. Tutaj nauczymy Cię, jak przesyłać zdjęcia na różne sposoby.

Przesyłaj zdjęcia za pomocą naszego kabla USB

Najbardziej tradycyjny i najprostszy jest z naszym kablem USB do czego używamy naładuj nasze urządzenie. Aby to zrobić musimy podłączyć kabel do telefonu i komputera.

Wtedy my pojawi się okno wybrać, co chcemy robić. Wybierzemy miejsce, w którym jest napisane przesyłać pliki. Następnie nasze urządzenie zostanie podłączone do komputera.

Chociaż jest to trochę denerwujące, ponieważ nas do tego zmusza kabel USB

, to jedna z najlepszych opcji. Od czasu transferu do naszego komputera Zostanie to zrobione szybko.

Ponadto musimy pamiętać, że Internet nie jest potrzebny. Dlatego nawet jeśli nie mamy Wi-Fi, nadal możemy łatwo przesyłać nasze pliki, w tym przypadku zdjęcia.

Jak przesyłać zdjęcia za pomocą Dysku Google

Dla którego Nie znają Dysku Google, Jest to aplikacja Google służąca do zapisywania wszystkich naszych dokumentów w Internecie. Ponadto możemy tworzyć kopie zapasowe, ponieważ pozwala to na zapisywanie wszystkich typów plików.

Na początek pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest pobierz aplikację z Dysku Google na naszym telefonie komórkowym. Aby to zrobić, wchodzimy do Sklepu Play, wyszukujemy i instalujemy.

Następnie uzyskujemy dostęp do aplikacji Dysk Google i mamy dwa sposoby dodawania zdjęć; Pierwszym z nich jest po prostu kliknięcie przycisku, który pojawia się w prawym dolnym rogu z ikoną plus symbol „+”.

Pojawi się menu i wybieramy miejsce, w którym jest napisane „Zwiększyć” i ręcznie wybieramy zdjęcia, które chcemy zapisać na Dysku i to wszystko.

Najprostszym sposobem jest uzyskanie dostępu do menu; wtedy wybieramy „ustawienie” i w opcji, gdzie jest napisane Zdjęcia Googlewłączymy to pudełko, przesuwając dźwignię.

Automatycznie zapisuje wszystkie zdjęcia w naszym telefonie i przechowuje je w folderze. Należy zauważyć, że jedną z jego wad jest to, że ponieważ nie mamy Internetu, nie możemy uzyskać dostępu Pliki na dysku.

Jak zapisywać zdjęcia na iPhonie

wyślij wideo z komputera

Jeśli masz telefon komórkowy iPhone i chcemy zapisać zdjęcia na komputerze z systemem Windows, musimy wykonać szereg kroków. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zainstalować iCloud, jeśli go nie masz, możesz pobrać go z jego oficjalnej strony internetowej.

Kiedy masz zainstalowany iCloud, możesz go używać jako DropBox, musimy przejść do naszego iPhone’a i uzyskujemy dostęp do aplikacji. Wchodzimy do menu i wybieramy opcję „Synchronizuj zdjęcia” z innymi urządzeniami, aby rozpoznał nasz komputer.

Potem idziemy do komputer i dopasowujemy nasze konto iCloud. Wszystkie zdjęcia, które zapisaliśmy na smartfonie, pojawią się automatycznie, co jest powiązane z tym, co dzieje się ze Zdjęciami i Dyskiem Google.

Wręcz przeciwnie, jeśli masz komputer z systemem macOS, Wystarczy zaktualizować oba urządzenia i nie będzie problemu.

Użyj połączenia Bluetooth

Dokumenty, które mamy na urządzeniu mobilnym, mogą z jakiegoś powodu zostać utracone, dlatego zaleca się posiadanie kopii zapasowej na naszym komputerze. A Alternatywne połączenie USBdo przesyłania zdjęć, filmów i plików, jest połączenie przez Bluetooth.

Aby nawiązać połączenie, wystarczy włączyć Bluetooth na obu urządzeniach. Jedną z wad jest to, że wymagana jest bliskość obu elementów, ponieważ nie jest nawet konieczne posiadanie Internetu. Zapomnij o używaniu kabli i chroń swoje ważne pliki.

Wreszcie chcielibyśmy wiedzieć ¿Oferowane przez nich narzędzia do oszczędzania wydają Ci się interesujące obrazy na naszym komputerze? Czy uważasz, że warto mieć zdjęcia na komputerze? Zostaw swoją opinię w komentarzach.

dołącz do naszego kanału telegram