Skip to content

Jak korzystać z WhatsApp za granicą, aby dzwonić i wysyłać wiadomości bez dodatkowych kosztów

6 de październik de 2023

Kto nie korzysta WhatsApp dzisiaj? Jest już zainstalowany na najnowszych urządzeniach mobilnych. Aplikacja numer jeden, która w kilku słowach wyparła klasyczne wiadomości SMS, jest zdecydowanie jedną z najczęściej używanych na świecie.

Wielu ludzi mają małe wątpliwości: Chcą wyjechać na wakacje i pozostać w kontakcie dzięki tej aplikacji. Jak możesz to zrobić? Czy z WhatsApp można korzystać za granicą? To jest możliwe? Dzisiaj porozmawiamy o tym temacie, aby spróbować rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości.

Wątpliwości faktycznie pojawiają się, ponieważ kiedy aktywujemy konto WhatsApp, pojawia się numer kierunkowy, czyli w kilku słowach kod kraju, w którym mieszkamy. Dlatego wiele osób miało pewne wątpliwości, czy można go stosować kiedy są w innym kraju.

Prawda jest taka, że ​​ten numer kierunkowy służy do odbierania wiadomości SMS z potwierdzeniem. Nie ma to nic wspólnego z tym, czy będzie Cię to ograniczać podczas korzystania z WhatsApp w innym kraj inny niż twój. Co, nawiasem mówiąc, nie ogranicza Cię w żaden sposób. Z WhatsApp można korzystać w dowolnym kraju, niezależnie od tego, gdzie go aktywowałeś.

Czy mogę korzystać z WhatsApp w innym kraju?

Więc krótka odpowiedź brzmi: tak, WhatsApp nie umieszcza żadnej klasy przeszkody w używaniu go w innym kraju. Jedynym problemem, jaki możesz mieć, jest tak naprawdę internet.

Jeśli możesz połączyć się z różnymi sieciami Wi-Fi, gdziekolwiek jesteś, nie ma problemu. W ten sposób możesz nadal korzystać z WhatsApp tak, jakbyś korzystał z sieci Wi-Fi we własnym domu.

Problem pojawia się wraz z problem z danymi, który występuje w wielu firmach Możemy mieć jakiś problem. Opcja, którą nam pozostawiła, to aktywacja roamingu, który udostępnia Ci firma świadcząca usługę.

Który dzieje się z roamingiem jest to, że jest ogólnie dość drogi, więc nie jest to do końca dobra opcja, ponieważ pod koniec miesiąca rachunek za telefon będzie, że tak powiem, dość wysoki.

użyj zagranicznej WhatsApp

Wnioski

Potem dochodzimy do końca i wniosek jest dość prosty. WhatsApp nie stawia żadnych przeszkód w korzystaniu z aplikacji w dowolnym momencie. zakątek świata. Nieważne, gdzie go aktywowałeś. Z drugiej strony, jeśli tam, gdzie jesteś, masz Wi-Fi, możesz normalnie korzystać ze swojego urządzenia, dowolnej aplikacji, takiej jak WhatsApp, Facebook, Instagram itp.

Jedyny problem tutaj to dane mobilnewięc powinieneś już porozmawiać z firmą świadczącą dla Ciebie usługę telefoniczną i spróbować zapoznać się z dostępnymi opcjami zaoszczędzenia kilku dolarów, ponieważ może to być dość drogie.

Tak czy inaczej, najczęściej wybieramy się na wakacyjną wycieczkę. Ideałem nie byłoby tak podłączony do telefonu komórkowego i skup się na czerpaniu przyjemności z danej podróży, zrobienie kilku zdjęć to więcej niż konieczne, aby mieć miłe wspomnienia.

Jednak skupienie się na podróży i odłożenie na chwilę urządzenia mobilnego, które na co dzień zajmuje już sporo czasu, nie jest złym pomysłem. Zrelaksuj się i uciekaj wszystkiego, co nas otacza na co dzień, jest to dobry sposób na naładowanie akumulatorów, aby po powrocie do domu móc z dobrą energią ruszyć w drogę.

Wraz ze zniknięciem roamingu pojawiło się wiele korzyści, jedną z nich było wykorzystanie WhatsApp za darmo w kilku krajachi w tym celu operatorzy telekomunikacyjni zaoferowali szereg usług.

Dwie małe firmy oferujące bezpłatne usługi to Knowroaming i ChatSIMprzy zakupie karty SIM na kartę, aby móc korzystać z tej aplikacji.

W innym przypadku istnieje również Vodafone, który oferuje korzystanie z usługę aplikacji bez ponoszenia kosztów większych niż określonoa gdy nie da się wykonać żadnego z nich, ostatnią opcją jest skorzystanie z Wi-Fi.

dołącz do naszego kanału telegram