Skip to content

Rozwiązanie: „WhatsApp nie działa z mobilną transmisją danych 3G, 4G ani 5G”

16 de wrzesień de 2023

Dlaczego WhatsApp nie działa dla mnie w sieci 3G lub 4G? Musisz zatem wiedzieć, że jest to dość powszechny problem w tego typu sytuacjach, dlatego przeanalizujemy wszystkie szczegóły na ten temat, które powinieneś wziąć pod uwagę. W każdym razie pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że aby WhatsApp mógł działać, musisz być podłączony do jakiejś sieci internetowej.

Rzeczywiście, problem, o którym wspominamy, ma związek z niedogodnościami, które napotykamy, gdy nie mamy połączenia Wi-Fi szczególnie ręcznie. Jeśli do korzystania z WhatsApp korzystasz z danych mobilnych, zarówno 3G, jak i 4G, system może nie działać, dlatego chcemy pokazać Ci kilka szczegółów, które powinieneś rozważyć w takich przypadkach.

WhatsApp nie działa. Jedno z najbardziej przerażających zwrotów, jakie możemy obecnie przeczytać lub usłyszeć. Oczywiste jest, że wielu z nas korzysta z tego komunikatora codziennie i dlatego potrzebujemy go, aby działał. Problem w tym, że z różnych powodów możemy to znaleźć WhatsApp nie działa na naszym telefonie komórkowym, przeanalizujmy więc możliwe rozwiązania.

W pierwszej kolejności należy pamiętać, że od 31 grudnia 2016 r. WhatsApp przestał działać na wielu telefonach komórkowych, szczególnie u tych z stare wersje Androida, iOS 6 i iOS 7, Symbian, Blackberry i stara Nokia. Spekuluje się, że w nadchodzących miesiącach do tych, którzy nie będą już mogli korzystać z tej aplikacji, dołączą także inne terminale.

Jednak często też to spotykamy WhatsApp nie działai właśnie dlatego chcieliśmy stworzyć artykuł, w którym w jakiś sposób wykluczymy kwestie, które w takich przypadkach musimy rozważyć. Z tego powodu pokażemy Ci, jakie kroki musimy wykonać, jeśli to zobaczysz WhatsApp nie działawięc oczywiście zalecamy kontynuowanie czytania.

WhatsApp nie działa, co mam zrobić?

Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego WhatsApp nie działa, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to sprawdzić, czy nie masz stara wersja Androida, mniej niż 2,0. I to samo z iOS 6 i iOS 7, Symbianem, BlackBerry i starymi terminalami Nokii. W każdym razie musisz to wiedzieć, jeśli masz jedno z tych urządzeńWhatsApp przestał działać 31 grudnia 2016 r. Możesz także napisać do pomocy technicznej WhatsApp, aby przedstawić swój problem.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, wielu użytkowników terminali BlackBerry OS, BlackBerry 10, Nokia S40 i Nokia S60 Symbianani nie będą mogli kontynuować korzystania z tej aplikacji do przesyłania wiadomości od tego roku 2017. W żadnym przypadku wszystkich wymienionych powyżej terminali nie będziesz już mógł korzystać z WhatsAppdlatego zalecamy próbę zmiany.

WhatsApp nie działa. Co mam zrobić?

Jeśli problem nie ma nic wspólnego ze smartfonem, przyczyną problemu jest prawdopodobnie wewnętrzna awaria WhatsApp, bardziej niż cokolwiek związanego z awarią serwerów. W sekcji Status usługi, możesz znaleźć konkretnych i aktualnych informacji na ten temataby wykluczyć, że problem ma związek z Tobą.

Jeśli widzisz, że ikona pogody stale pojawia się w każdej rozmowie w WhatsApp, powinieneś wiedzieć, że WhatsApp prawdopodobnie całkowicie nie działa. W tego typu przypadku będziesz musiał zrobić użyj alternatywnej aplikacji, np korzystaj z Telegramu lub wysyłaj SMS-y, aby komunikować się z innymi.

Z drugiej strony trzeba powiedzieć, że w kalendarzu jest kilka bardzo specyficznych momentów, w których WhatsApp ulega awarii, które mają związek przede wszystkim ze wzmożonym korzystaniem z aplikacji, np. w okresie Świąt Bożego Narodzenia czy Nowego Roku. Rzeczywiście, w dzisiejszych czasach bardzo często zdarza się, że WhatsApp całkowicie przestaje działać. Poza tym, jak zawsze, jeśli masz jakieś pytania, zalecamy je Zostaw nam swoje pytania w komentarzach.

Smartfon nie jest kompatybilny z WhatsApp

W przypadku użytkowników posiadających Androida powinni spróbować zaktualizuj swój system operacyjny z opcji, na które pozwala nam system operacyjny. Ustawienia > Informacje o urządzeniu > Aktualizuj oprogramowanie, jeśli nie masz aktualizacji, możesz spróbować łatwo zrootować telefon i zainstalować ją Niestandardowy ROM że posiada nowszą wersję systemu operacyjnego, w przeciwnym razie Twój telefon nie będzie już nadawał się do korzystania z WhatsApp.

Jeśli masz ze sobą BlackBerry system operacyjny BlackBerry Więc wiesz, że od 2017 roku WhatsApp na stałe przestał działać na tych telefonach, to samo nie dzieje się na BlackBerry z Androidem. Ale wracając do tematu, wszystko, co musisz zrobić, to zmień datę mobilną na 2014, zostaw dzień i miesiąc bez zmian, wystarczy zmienić rok i gotowe. W ten sposób możesz nadal korzystać z WhatsApp bez żadnych problemów.

Telefony komórkowe, na których nie działa WhatsApp

Aplikacja stale otrzymuje aktualizacje, które oczywiście poprawiają funkcje, ale także bezpieczeństwo, naprawiając a ogromna liczba błędów, wad, lukitp. Oczywiście nie wszystkie systemy operacyjne lub wersje mogą otrzymywać te aktualizacje lub w wielu przypadkach nie warto zajmować się wieloma lukami w wersji, która nie jest już używana, jest używana rzadko lub wcale.

Z tego powodu tam, gdzie WhatsApp przestaje działać na telefonach komórkowych, dzieje się to na urządzeniach, które je posiadają Wersja Androida 2.3 lub niższapoza tym, że w kilku iPhone’a i Windows Phone’a Przestało działać na miesiące.

Ale obecnie znajdujemy również urządzenia takie jak BlackBerry OS, BlackBerry 10, Nokia S40 i Symbian S60 że nie mogą już korzystać z aplikacji.

Co zrobić, gdy nasz telefon nie jest już kompatybilny z WhatsApp

Niestety nie ma zbyt wielu opcji w tym zakresie, a gdy aplikacja zdecyduje, że Twój telefon komórkowy nie jest już kompatybilny, opcje stają się prawie nieistniejące. Jedna z możliwości, jeśli takowe posiadasz Android jest sprawdzenie, czy go nie ma niestandardowy ROM na Twój telefon komórkowy, które zazwyczaj mają nowsze wersje oficjalnych wersji, dzięki czemu możesz nadal korzystać z WhatsApp.

Jednocześnie można było zobaczyć, czy z oficjalna sieć Nadal wspierają aplikację, ponieważ pobranie aplikacji ze sklepu to nie to samo, co pobranie jej z oficjalnej strony internetowej. Nie wchodząc dalej, kiedy pobieramy WhatsApp z oficjalnej strony internetowej, pobieramy wersję beta, która jest zawsze aktualna. test z nowościami że w stabilnej wersji Sklep Play Generalnie tego nie znajdujemy.

Jedynym sposobem, jaki istnieje, jest wymiana urządzenia mobilnego na nowsze, biorąc pod uwagę, że istnieje wiele ekonomicznych opcji z niższej półki, które mają naprawdę spektakularną wydajność, takich jak rodzina Samsunga JMyślę, że najlepszą opcją, myśląc o przyszłości, jest oczywiście zmiana urządzenia.

WhatsApp nie wysyła wiadomości z mobilną transmisją danych

Dokładnie wielu z nas zdarzyło się, że z tego czy innego powodu WhatsApp nie działa z nami. Dane mobilne, niezależnie od tego, czy mamy połączenie 3G, czy 4G. Problem najwyraźniej dotyczy bezpośredniego połączenia, więc spróbujemy zaproponować Ci kilka rozwiązań Co należy wziąć pod uwagę w tego typu sytuacjach, które są tak szczególneTakjasne.

Jeśli łączysz się za pośrednictwem komórkowej transmisji danych lub sieci komórkowej, a po otwarciu WhatsApp widzisz, że nie pozwala on na wysyłanie ani odbieranie wiadomości, powinieneś wiedzieć, że problem jest związany z połączeniem. Dlatego najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić w takich przypadkach, jest sprawdzenie, czy mobilna transmisja danych działa dla Ciebiepróbując na przykład otworzyć stronę internetową w przeglądarce.

Jeśli mobilna transmisja danych działa, możemy znajdować się w obecności problem bezpośrednio związany z serwerem aplikacji, dlatego należy zacząć szukać innych możliwych rozwiązań. W tym sensie należy to rozważyć uruchom ponownie smartfon Może to być ciekawe rozwiązanie w tego typu przypadkach, więc zacznij od razu od tego.

Cóż, jeśli w każdym razie problem nadal nie został rozwiązany, musisz sprawdzić szczegółowo, ponieważ problemy mogą być związane przede wszystkim z Twoim usługa transmisji danych mobilnychS. Dlatego wskazane jest skontaktowanie się ze swoim operatorem, aby dowiedzieć się, czy tak jest naprawdę wysyłam Ci dane. Po przeanalizowaniu tego wszystkiego WhatsApp powinien teraz działać bez problemów.

Czy jeśli wyjadę do innego kraju, będę mógł korzystać z WhatsApp?

Dzieje się tak, że wiele osób podróżuje do innego kraju Nie mają mobilnego Internetuponieważ firmy świadczące dla nich usługę nie mają umów z innymi lokalizacjami, które obejmowałyby je w ten sposób.

Tak czy inaczej, biorąc to pod uwagę, nie masz się czym martwić o ile masz dostęp do sieci internetowej WiFi, możesz w jakikolwiek sposób połącz się z WhatsApp jak zawsze bez żadnych problemów.

Oczywiście zawsze istnieje taka możliwość wynająć usługę roaminguktóra oferuje podróżnemu mobilną transmisję danych w dowolnym kraju, w którym się znajduje, chociaż jest to powszechne Jest to usługa kosztowa.

Interesującą rzeczą jest to ta aplikacja działa we wszystkich krajachponieważ nawet jeśli podróżujesz za granicę, nie musisz odinstalowywać i ponownie instalować tego ani niczego podobnego, ponieważ jedyną ważną rzeczą w takich przypadkach jest możliwość pozostania w kontakcie z osobami, które są dla Ciebie ważne.

Dwa, o których wspomnieliśmy powyżej, to główne sposoby, jakie mamy pod ręką, aby korzystać z WhatsApp w innym kraju, jeśli myślisz o wyjeździe za granicę lub myślisz o podróży, biorąc pod uwagę, że nie jest to tak naprawdę konieczne. umowy roamingu ze względu na koszty, jakie się z tym wiążą.

ikona WhatsApp

Oczywiście należy pamiętać, że istnieje inna alternatywa, związana z możliwością, że o ile mamy odblokowany smartfon, włóż lokalną przedpłaconą kartę SIMktóre pozwolą Ci mieć tradycyjny mobilny Internet gdziekolwiek się udasz.

Istnieją zatem dwa główne sposoby korzystania z WhatsApp w innym kraju oraz trzeci sposób, nieco bardziej skomplikowany i wymagający również posiadania zwolniony terminal, chociaż jesteśmy pewni, że dzięki takim alternatywom osiągniesz więcej niż interesujące rezultaty.

dołącz do naszego kanału telegram