Skip to content

Jak w prosty sposób poznać rozmiar folderu na Dysku? – Skuteczny przewodnik

31 de grudzień de 2021

Dysk Google to jedna z najlepszych witryn do hostingu plików. Tam na dysku Google możesz przesyłać wszelkiego rodzaju pliki, czy to audio, dokumenty, a nawet instalatory programów. Na tej platformie skompresowane pliki można przesyłać a serwer obsługuje je bez problemu.

Dobrą rzeczą w Dysku Google jest to, że w Twojej pamięci umożliwia tworzenie folderów i pobieranie pliku skanuje je w poszukiwaniu wirusów. Tym razem nie będziemy rozmawiać o typach plików, które można przesłać na Dysk Google, ale wyjaśnimy, jak poznać rozmiar folderu na tej platformie.

Jak poznać wagę folderu na Dysku Google?

Jest kilka sposobów na poznanie rozmiar folderu na Dysku Google. Sieć nie podaje od razu wagi folderu. Dlatego musisz korzystać z narzędzi takich jak Google Apps Script, Macros i Gdrive Folder Size.

Każde z tych narzędzi to rozszerzenia, które można pobierz z przeglądarki Google Chrome lub z innych przeglądarek. Te same rozszerzenia to te, które pomogą Ci poznać wagę dowolnego folderu na platformie do hostowania plików „Dysk Google”.

Następnie zostanie wyjaśnione jak zainstalować to rozszerzenie w przeglądarce Google Chrome i jak go używać, aby poznać wagę dowolnego z folderów, które masz na Dysku Google.

Korzystanie ze Skryptu Aplikacji Google

Zainstaluj skrypt Google Apps w przeglądarce to prosta rzecz, którą możesz zrobić Wkrótce. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to otworzyć przeglądarkę Google Chrome:

 1. Następnie przejdź bezpośrednio do witryny Dysku Google i zaloguj się na swoje konto
 2. Następnie znajdź folder, z którego chcesz sprawdzić wagę
 3. Kliknij go prawym przyciskiem myszy, ustaw się na opcji „Otwórz za pomocą” i naciśnij miejsce, w którym jest napisane „Połącz więcej aplikacji”
 4. Poczekaj, aż załaduje się małe okno, a na pasku wyszukiwania tego małego okna umieścisz „Google App Script”
 5. Po załadowaniu wyników wybierz pierwszy i wybierz opcję „Zainstaluj”

To wszystko, co musisz zrobić, aby zainstaluj Google App Script. Po zainstalowaniu go w przeglądarce będziesz musiał wykonać następujące czynności, aby odkryć wagę dowolnego folderu na Dysku Google:

 1. Uzyskaj dostęp do swojego Dysku Google, logując się z telefonu komórkowego lub komputera
 2. Poszukaj folderu, którego rozmiar chcesz sprawdzić
 3. Kliknij go prawym przyciskiem myszy, umieść mysz w miejscu, w którym jest napisane „Otwórz za pomocą” i wybierz rozszerzenie „Google App Script”
 4. Poczekaj, aż Dysk Google załaduje rozszerzenie
 5. Na koniec przejrzyj wszystkie szczegóły folderu, w tym jego wagę

Z makrami

młody człowiek korzystający z telefonu komórkowego

Makra to rozszerzenie, które również Ci pomoże znać dokładny rozmiar folderu hostowane na Dysku Google. Aby zainstalować rozszerzenie, makra muszą uzyskać dostęp do Twojego konta Dysku Google, aby znaleźć folder, otworzyć go i móc wybrać więcej aplikacji i zainstalować rozszerzenie.

Ponieważ masz już rozszerzenie w swojej przeglądarce, czy to Google Chrome, Mozilla Firefox czy jakakolwiek inna, możesz przejść do zobacz następny proces:

 1. Wpisz swój dysk z Dysku Google, z aplikacji lub z przeglądarki
 2. Znajdź folder, którego rzeczywisty rozmiar chcesz sprawdzić
 3. Przytrzymaj lub kliknij prawym przyciskiem myszy
 4. Wybierz opcję „Otwórz za pomocą”
 5. Wybierz rozszerzenie „Makra”
 6. Poczekaj chwilę, aż załaduje się ostatnio zainstalowane rozszerzenie
 7. Na koniec, po załadowaniu, poszukaj tam szczegółowych informacji o wadze folderu na Dysku Google.

Należy zauważyć, że pliki można przesyłać z Dysku Google za pomocą telefonu komórkowego. Dużo wygodniej jest przesyłać pliki za pomocą komputera, ale nadal poza domem możesz przesyłać pliki na dysk google za pomocą telefonu komórkowego.

Korzystanie z rozmiaru folderu Gdrive

Rozmiar folderu Gdrive to kolejne z wielu narzędzi, które pomagają poznać rozmiar Twoich folderów na Dysku Google. Aby pobrać to narzędzie, wystarczy wejść do przeglądarki Google Chrome, wpisać w wyszukiwarkę „Pobierz rozmiar folderu Gdrive”.

osoba korzystająca z telefonu komórkowego i komputera PC

Wpisz pierwszy wynik i pobierz narzędzie. Kiedy to masz, wszystko, co musisz zrobić, to wejdź na swój Dysk Google, znajdź folder, naciśnij go, naciśnij „Otwórz za pomocą” i wybierz „Rozmiar folderu Gdrive”.

Kiedy skończysz zobacz rozmiar tego folderu w którym jesteś zainteresowany, jeśli masz wolny czas, bardzo dobrze byłoby nauczyć się ukrywać pliki na dysku Google.

Jak sprawdzić, który folder jest większy na Dysku?

Jedynym sposobem, aby dowiedzieć się, który folder zajmuje najwięcej miejsca w obrębie Twój Dysk Google, używa któregokolwiek z narzędzi wymienionych powyżej. Jeśli zobaczysz wagę każdego folderu, będziesz mógł bardzo dokładnie wiedzieć, który jest najcięższym folderem na Twoim Dysku.

Jak sprawdzić liczbę plików, które masz w folderze Dysku Google?

Aby zobaczyć liczbę plików, które masz w folderze Dysku, wystarczy wejść na Dysk Google, znaleźć folder i go otworzyć. Po otwarciu folderu, który osiągniesz wyświetlić wszystkie posiadane pliki. Zaletą plików jest to, że możesz zobaczyć dokładną wagę.

dołącz do naszego kanału telegram