Skip to content

Telefon komórkowy upadł i obraz NIE jest widoczny [Pantalla Negra]

27 de wrzesień de 2023

Nie jest to wcale nienormalne upuszczamy telefonNo cóż, nie jest to coś, czego lubimy doświadczać, nie jest tak, że budzimy się rano z myślą, że rzucimy telefon na podłogę czy gdziekolwiek, ale wypadki się zdarzają i oczywiście może się zdarzyć, że upuścimy telefon i jedną z najgorszych rzeczy, jakie mogą się przytrafić, jest to ekran jest w jakikolwiek sposób uszkodzony.

Obecne urządzenia mobilne są pod tym względem niezwykle odporne i całkiem dobrze wytrzymują te warunki. spada i uderzaale w niektórych przypadkach, gdy uderzenie jest zbyt mocne, może się zdarzyć, że ekran pęknie lub po prostu stanie się czarny, całkowicie ciemny.

Ekran gaśnie

The ekrany urządzeń mobilnych Oczywiście są to najbardziej wrażliwe części urządzeń, jeśli tak powiem, kiedy upuścimy je na ziemię, a ono leży na „plecach”, na pewno przydarzyło Ci się to nieraz i kiedy już masz zamiar go chwycić, jedyne o czym myślisz chodzi o to, że ekran jest nienaruszony, to coś, co zdarza się każdemu z nas,

Zwłaszcza w przypadku telefonów, które nie mają szkła Corning Gorilla Glass, takich jak Samsung J1, J2, J5, J7 itp. Dlatego tak ważne jest, pomijając jaki to telefon, abyśmy korzystali nie tylko z etui, które są nie tylko estetyczne, ale też amortyzują część uderzeń, ale także ze szkła hartowanego, które bardzo dobrze chroni ekran przed wszelkiego rodzaju ciosu, dzięki tej kombinacji mamy telefon komórkowy, który jest dość odporny na różne uderzenia i upadkichoć oczywiście z pewnymi ograniczeniami.

Czarny ekran po upadku

Co Ci polecimy na wszelki wypadek ekran telefonu komórkowego staje się czarny lub ciemny po upadku Zasadniczo jest to, czego nie chcesz słyszeć, że udajesz się do specjalistycznego serwisu technicznego. Trzeba wziąć pod uwagę, że jeśli dzieje się to z ekranem po uderzeniu, to jest to właśnie problem sprzętowy spowodowany omawianym upadkiem, jeśli nie masz wiedzy na ten temat to nawet nie powinieneś myśleć o pomyśle ​rozbieram telefon i nic nie widać.

Zawsze najlepiej jest udać się do serwisu technicznego, ponieważ jeśli chcesz coś zrobić samodzielnie, może to kosztować Cię później znacznie więcej niż w przypadku bezpośredniej naprawy.

Telefon upadł i ekran się nie włącza

Jest to coś bardzo częstego, szczególnie w telefonach Samsunga, które pomimo posiadania ochrony Szkło Corning Gorilla Glass W większości modeli upadek lub silne uderzenie może spowodować telefon włącza się, ale ekran jest czarny, jakby był wyłączony.

Ale to nie musi się koniecznie zdarzyć w ten sposób, możliwe jest też i tamto Kiedy upuścisz telefon lub go uderzysz, ekran zaczyna wyglądać w innych kolorach. jak niebieski, zielony, różowy lub linie na ekranie.

Dlaczego to się dzieje?

Może się to zdarzyć z powodu obecności wypalonych pikseli na ekranie telefonu komórkowego, Tego nie da się naprawić, dlatego konieczna jest wymiana ekranu telefonu komórkowego.

Jeśli ty telefon komórkowy upadł i ekran się nie włącza lub wykazuje takie objawy, jest prawdopodobne, że Uszkodzony jest jakiś element telefonu komórkowego, może to być ekran lub taśma. który łączy ekran z płytą główną telefonu komórkowego. Z drugiej strony, jeśli Twój telefon komórkowy wpadł do wody lub jest mokry prawdopodobnie ekran został spalony. Jest prawdopodobne, że z kąpiel chemiczna możesz rozwiązać ten problem, ale W większości przypadków konieczna jest wymiana ekranu.

Jak upewnić się, że prawdziwym problemem jest ekran?

Bardzo łatwe, Jeśli po włączeniu telefonu komórkowego słychać dźwięki podczas odbierania połączeń lub wiadomości, problemem jest ekran. Z drugiej strony, jeśli nie wydaje żadnego dźwięku ani nie wibruje, problem może być nieco poważniejszy.

Ekran Samsunga zmienia kolor na różowy

Ten Jest to bardzo częsty problem w telefonach Samsung Galaxy S3., ponieważ ekran zaczyna wypalać piksele i z biegiem czasu problem zaczyna narastać, przejmując w ten sposób cały ekran. W niektórych przypadkach można zobaczyć w liniach poziomych i innych liniach pionowychjedynym rozwiązaniem jest wymiana ekranu.

Są to najczęstsze problemy i rozwiązania, gdy telefon komórkowy upadł i ekran się nie włącza. Jeśli ekran Twojego telefonu komórkowego ma jedną z tych wad lub jakąkolwiek inną, o której nie wspomnieliśmy, możesz zostawić komentarz, a my postaramy się Ci pomóc.

Ekran z zielonymi i białymi liniami

W tym przypadku oznacza to, że znikąd one się zaczynają spalić wszystkie piksele telefonu komórkowegomusisz pamiętać, że to będzie tylko rosło i rosło, więc nie będziesz miał innego wyjścia, jak po prostu zmienić cały ekran urządzenia, co jest oczywiście dość drogie.

W zasadzie i spróbuję wszystko trochę podsumować, Każdy problem związany z wyświetlaniem ekranu będzie wymagał sprawdzenia sprzętu Ponieważ w 99% przypadków, jeśli nie we wszystkich, problem dotyczy właśnie komponentów mobilnych i nie jest to problem z oprogramowaniem, który możemy sami rozwiązać.

Dlatego zalecam, abyś przestał szukać i marnować czas, a tym bardziej próbować zrobić coś takiego jak rozbrojenie telefonu komórkowego, ale zamiast tego stracić kilka euro i zdecydować się na oddanie go do naprawyw wielu przypadkach chcemy zaoszczędzić kilka rachunków, wydając więcej, niż zaoszczędzilibyśmy, gdyby wszystko poszło dobrze.

dołącz do naszego kanału telegram