Skip to content

Jak się dowiedzieć, czy mój telefon komórkowy lub WhatsApp jest podsłuchiwany lub podsłuchiwany i co zrobić, jeśli tak jest

3 de październik de 2023

Sprawa szpiegów wygląda jak wyjęta z filmu, ale tak nie jest. Interwencja w dziedzinie komunikacji stała się w ostatnich miesiącach bardziej modna niż kiedykolwiek ze względu na skandale, które nękały administrację Stanów Zjednoczonych. Sytuacja ta spowodowała pewną niepewność i pewną paranoję wśród niektórych użytkowników, którzy obecnie czują się niepewnie podczas korzystania z telefonów komórkowych. Dlatego wyjaśnimy, jak sprawdzić, czy mój telefon jest podsłuchiwany.

Co to jest telefon z podsłuchem?

Telefon z podsłuchem lub podsłuchem to taki, w którym prowadzone za jego pośrednictwem rozmowy mogą być słyszane przez trzecią osobę bez wiedzy żadnego z uczestników rozmowy. W przypadku telefonów komórkowych inną możliwością jest zdalne włączenie mikrofonu telefonu, aby słyszeć wszystko, co dzieje się wokół niego, nawet jeśli Ciebie nie ma. rozwijanie rozmowy telefonicznej.

Tylko policja za zgodą organu sądowego może legalnie podsłuchiwać telefony w ramach dochodzenia, ale rozprzestrzenianie się hakerów i mobilne aplikacje szpiegowskie, ułatwić osobom nieupoważnionym ingerencję w komunikację. i Twoje e-maile zostały zhakowane,

Jak sprawdzić, czy mój telefon jest na podsłuchu

Jeśli podejrzewasz, że Twój telefon mógł być podsłuchiwany, istnieje kilka oznak, które pomogą Ci to udowodnić. Należy jednak pamiętać, że te znaki nie zawsze są w 100% niezawodneOznacza to, że nawet jeśli niektóre z nich wystąpią na Twoim telefonie, nie musi to koniecznie oznaczać, że telefon jest podsłuchiwany, czasami jest to po prostu awaria urządzenia.

Znaki, które mogą wskazywać, że a telefon jest podsłuchiwany:

  • Urządzenie nagrzewa się bardziej niż zwykle podczas wykonywania a połączenie telefoniczne
  • The bateria trzyma krócej zwykły
  • Telefon wyświetla komunikat nieprawidłowe działanie i często zdarza się, że ekran nagle się podświetla, a aplikacje znikają bez niego usunęliśmy je lub smartfon wyłącza się bez powodu
  • Są słyszani dźwięki zakłócające podczas rozmów
  • Są słyszani dźwięki w telefonie nawet jeśli jest przestarzały

Jak wspomnieliśmy wcześniej, czasami obecność tych znaków może wynikać z awarii samo urządzeniedlatego wskazane jest sprawdzenie, czy nie ma w nim błędu.

Jeśli uważamy, że ktoś uzyskuje dostęp do naszej komunikacji w niewłaściwy sposób, najlepszą rzeczą, jaką możemy zrobić, jest udać się bezpośrednio na policję i zgłosić to. Będą odpowiedzialni za ustalenie, czy rzeczywiście istnieje przebicie w naszym telefonie.

wiem, podsłuchiwany telefon

Szpiegowanie rozmów

Ochrona naszej komunikacji dotyczy nas teraz bardziej niż kiedykolwiek, niezależnie od tego, czy są to rozmowy telefoniczne, czy rozmowy za pośrednictwem WhatsAppa lub innych komunikatorów internetowych, czas ulepszyć i zwiększyć bezpieczeństwo swojego telefonu komórkowego.

Z tego powodu obecnie mówi się, że dane WhatsApp są szyfrowane, co oznacza bezpieczeństwo WhatsApp.

Ta obawa, że ​​nikt nie dowie się, o czym rozmawiamy z innymi ludźmi może stać się powszechne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że znalezienie informacji na ten temat nie jest trudne jak zhakować WhatsApp, aby szpiegować rozmowy.

Jak uniknąć szpiegowania mojego telefonu komórkowego lub WhatsApp

Jeśli chcesz zachować wszystkie informacje w Twoim telefonie komórkowym są całkowicie bezpiecznemusisz postępować zgodnie z tymi wskazówkami, aby chronić swoje dane przed jakimkolwiek atakiem.

  • Zablokuj telefon komórkowy– Urządzenia obecnie posiadają różne opcje blokowania; Zapoznaj się z każdym z nich i zachowaj bezpieczeństwo, gdy ktoś będzie chciał sprawdzić lub wyodrębnić Twoje informacje.
  • Uwierzytelnianie dwuetapowe: Wiele aplikacji posiada ten system, który pozwala na bezpieczeństwo Twoich danych podczas logowania się na innym urządzeniu niż Twoje.
  • Oficjalny sklep: pobieraj aplikacje wyłącznie ze sklepuw ten sposób zabezpieczysz swoje urządzenie przed możliwymi atakami ze stron, które nie są bezpieczne.
  • Użyj szyfrowania: Aplikacje takie jak WhatsApp szyfrują wiadomości, co prawie uniemożliwia im dostęp do nich; Przeglądaj wszystkie aplikacje zawierające tę opcję i aktywuj ją.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, podejmij niezbędne środki; postępuj zgodnie z naszymi radami i uniknąć wszelkiego rodzaju cyberataków.

dołącz do naszego kanału telegram