Skip to content

Błąd rozwiązania: „W systemie Android nie ma wystarczającej ilości miejsca na dysku” – ale mam

11 de wrzesień de 2023

Problem, który jest bardziej powszechny, niż się wydaje brak miejsca, choć wiele osób sprawdza, ile miejsca ma telefon komórkowy, który zamierzają kupić, większość tego nie robi. Powoduje to krótkotrwały problem, ponieważ tych 8 GB pamięci wewnętrznej jest znacznie za mało. Tym bardziej, że jeśli do tego dodamy system operacyjny, który zajmuje około 5 GB, różne aplikacje, które zajmują sporą część i ostatecznie zostaje nam tylko kilkaset megabajtów i nic więcej.

Czy chcesz dowiedzieć się, jak naprawić irytujący komunikat o błędzie „Za mało dostępnego miejsca do przechowywania”? Czytaj dalej, ponieważ następnie chcę pokazać Ci kilka rzeczy, które możesz zrobić na swoim urządzeniu mobilnym, aby uniknąć konieczności ciągłego radzenia sobie z tego rodzaju błędami, co może być dość denerwujące.

„Za mało dostępnego miejsca do przechowywania”

Jednym z najczęstszych powodów, dla których może się to zdarzyć, jest dzięki WhatsApp I tak naprawdę aplikacja też nie zajmuje zbyt dużo miejsca, problem pojawia się gdy jesteśmy np. w grupach lub prowadzimy kilka rozmów, podczas których przesyłane są wiadomości. obrazy, zdjęcia i filmy.

Zatem, pobierając wszystko na swój telefon komórkowyoczywiste jest, że bardzo szybko będziesz mieć pamięć wewnętrzną pełną memów, śmiesznych filmów i bardzo niewielu zdjęć, które naprawdę warto mieć.

Aby rozwiązać ten problem, musisz najpierw usunąć wszystko, co było pobrane z WhatsApp a następnie w opcjach aplikacji wyłącz automatyczne pobieranie treści multimedialnych.

Inną możliwością uzyskania większej ilości miejsca jest przeniesienie wszystkich danych na konto w chmurze, np dysk Google. Ten rodzaj usług jest początkowo bezpłatny do pewnego rozmiaru GB, ale ogólnie darmowe konta są dla większości więcej niż wystarczające.

użyj pamięci zewnętrznej

Również polecam zakup Karta micro sd Aby mieć większą pojemność, bardzo dobry jest 32 lub 64 GB, a tym bardziej teraz, gdy na tej karcie można zainstalować wiele aplikacji, choć niestety nie większość. Nadal możesz zapisywać zrobione zdjęcia na karcie microSD, a także wszystkie pliki wysyłane do Ciebie za pośrednictwem WhatsApp.

Kolejnym świetnym rozwiązaniem jest montaż Facebook Lite i Messenger Lite zamiast pełnych wersji, ponieważ są one znacznie lżejsze, więc niewątpliwie zajmiesz mniej miejsca… uwierz mi, różnica jest kolosalna.

Inne typowe błędy na Androidzie i sposoby ich naprawienia

Androidy nie są wolne od tego czy innego problemu, jak w przypadku każdego telefonu komórkowego, zawsze znajdzie się jakiś rodzaj awarii, na którą można znaleźć rozwiązanie i która nie będzie dalej sięgać.

Wśród tych błędów jest brak miejscaktóry może być najczęstszym na liście, a naprawienie go jest tak proste, jak użyj środka do czyszczenia pamięcilub usuń aplikacje i ich pamięć podręczną w ustawieniach telefonu.

co teraz telefon komórkowy nie ładuje się, to kolejny błąd które mogą wystąpić nieoczekiwanie i że źródło problemu może być różne, w wielu przypadkach rozwiązanie jest przedstawiane poprzez wymianę uszkodzonego kabla, jeśli jest uszkodzony, czyszczenie lub wymianę pinu ładującego, niezależnie od tego, czy należy zabrać go do technika, czy też to zrobić się.

W przypadku telefonu komórkowego nie chce się połączyć z Wi-Fi Lista rozwiązań jest prosta, ale do najłatwiejszych (i możliwych przyczyn) należy ponowne uruchomienie routera, ponieważ może powodować problemy i dzięki temu znów będzie działać, lub ponowne uruchomienie telefonu, aby po włączeniu ponownie się połączył.

Istnieją także Problemy z odczytem karty SIMczęsta awaria, możliwe, że jest to pozycja w której została umieszczona i telefon jej nie odczytuje, rozwiązaniem jest sprawdzenie pozycji na tacy i zmiana na odpowiednią.

Wszystkie problemy występujące w telefonach z Androidem mają rozwiązanieniektóre znacznie prostsze niż inne, a kilka z nich jest tak prostych, jak ponowne uruchomienie telefonu komórkowego, aby wszystko znów działało, ważne jest, aby wiedzieć, jak wykryć przyczynę tych problemów, aby zastosować odpowiedni.

dołącz do naszego kanału telegram