Skip to content

Jak odblokować, usunąć lub odzyskać hasło z karty SD bez utraty plików

1 de październik de 2023

Używanie haseł do prawie wszystkiego, co mamy, jest całkiem normalne, możemy używać haseł do naszego telefonu komórkowego, a nawet może używać hasła do kart pamięciaby w ten sposób nikt nie miał dostępu do naszych osobistych zdjęć lub filmów.

Problem pojawia się przede wszystkim wtedy, gdy zapomnimy dokładnie hasła, które miało chronić nasze dane na karcie microSD.Jak je odzyskać? A raczej jak to usunąć? W rzeczywistości jest to dość proste i nie wymaga dużej wiedzy.

Usuń hasło microSD bez utraty plików

Pamiętaj, że mamy kilka opcji, niektóre prostsze od innych. Pierwszą rzeczą, która może nam przyjść do głowy, jest sformatowanie karty pamięci, już wiemy, co to oznacza, pozostawienie jej tak, jakbyśmy ją dopiero kupili, z absolutnie niczym, co oznacza, że ​​stracimy wszystkie dane, zdjęcia, filmy itp. Ale najwyraźniej możemy go używać jak zawsze.

Druga opcja, którą ci damy, jest nieco bardziej skomplikowana, ale absolutnie nic nie stracisz, będziemy potrzebować przede wszystkim komputera, aby móc kontynuować.

Przede wszystkim będziemy musieli zrobić przejdź do naszego telefonu komórkowego, a następnie do Menedżera plików W tym celu zalecamy użycie tego samego, który można znaleźć w Sklepie Play. Gdy już tam będziesz, będziesz musiał udać się do plików systemowych i poszukać pliku o nazwie mmcstore. Teraz powinieneś wysłać na swój komputer plik, o którym wspomnieliśmy powyżej.Jak? Wysyłając go przez USB lub nawet, choć może się to wydawać dziwne, możesz wysłać go e-mailem.

Kiedy więc będziemy mieć ten plik na komputerze, klikniemy go prawym przyciskiem myszy i wybierzemy miejsce, w którym jest napisane „Otwórz za pomocą…” i czego będziemy używać do jego przeglądania. zwykły notatnik systemu Windows.

Co teraz Po otwarciu będziemy mogli zobaczyć, że jest to… hasło, o którym mowa. To takie proste, że możemy zobaczyć hasło dowolnej karty microSD bez konieczności korzystania z jakiegokolwiek programu lub aplikacji, bez konieczności czekania absolutnie na wszystko, a najważniejsze jest to, że nie stracimy żadnych danych. Być może najbardziej niepokojącą rzeczą jest to, że każdy, kto ma choćby minimalne pojęcie na ten temat, może w prosty sposób usunąć wdrożoną przez nas ochronę, co, jak zobaczysz, nie zajmie więcej niż dziesięć minut.

Inne sposoby odzyskania hasła karty SD bez utraty plików

Jak już wiemy, jeśli wprowadzimy hasło niepoprawnie, karta SD zostanie zablokowana, a odwrócenie tego jest znacznie bardziej żmudnym problemem do rozwiązania. Zawsze dobrze będzie uniknąć większych niedogodności, podłączając komputer PC i urządzenie mobilne przez Bluetooth, możesz przywrócić hasło. Ty też będziesz mógł korzystać z technologii podczerwieni aby uzyskać dostęp do plików MicroSD. Poniżej przedstawiamy dwa proste sposoby, aby to zrobić.

Pierwsza metoda

 • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to włożyć kartę pamięci SD do telefonu komórkowego bez dostępu do zawartości.
 • Następnie uruchom FExplorer i również otwórz C:system.
 • Znajdź plik mmcstore i zmień jego nazwę na mmcstore.txt.
 • Skopiuj ten zmodyfikowany plik bezpośrednio na swój komputer i otwórz go Notatnik.
 • Tam, w tym pliku, znajdziesz hasło.

Odzyskaj klucz z karty SD

Druga metoda

 • Iść do Menedżer plików dla Twojego telefonu komórkowego.
 • Wybierać Foldery systemowe W Ustawienia.
 • Znajdź plik o nazwie mmcstore W Foldery systemowe.
 • Przez Bluetooth wyślij plik na swój komputer.
 • W notatnik otwórz plik.
 • W tym pliku znajdziesz hasło do karty pamięci SD.

Chociaż faktycznie możesz rozwiązać problem, jeśli Twoja karta SD jest zablokowana, jest to całkowicie w porządku. możesz tego uniknąć, robiąc to dowolną z dwóch już wyjaśnionych metod. Jest to bardzo proste i możesz nadal używać swojego hasła. Po prostu spróbuj przechowywać go w bezpiecznym miejscu na wypadek, gdybyś go ponownie zapomniał.

dołącz do naszego kanału telegram