Skip to content

Wiadomości głosowe wysyłane przez WhatsApp NIE są słyszalne

28 de listopad de 2021

Spośród najczęściej używanych funkcji WhatsApp jedną z najpopularniejszych są audio lub notatki głosowe. Sposób komunikowania się podczas przesyłania dźwięku jest znacznie bardziej płynny i przede wszystkim proste. Wyślij dźwięk przez WhatsApp jest to o wiele łatwiejsze niż marnowanie czasu na pisanie tekstu (zwłaszcza, gdy jest za długi).

Ale jest wiele osób, które na to narzekają wysyłają wiadomości głosowe, ale nie są słyszane. Jest to problem, który jest bardziej powszechny niż sobie wyobrażasz, a najlepsze jest to, że jego rozwiązanie jest dość proste.

Nie słychać wiadomości głosowych WhatsApp

Zajmijmy się sytuacją: chcesz wysłać wiadomość głosową, robisz to co zwykle. Otwierasz rozmowę z osobą, do której chcesz wysłać notatkę głosową. Następnie naciskasz mikrofon i zaczynasz mówić.

Kiedy to wyślesz, a osoba próbuje tego posłuchać, jest zaskoczona że absolutnie nic nie słychać.

Najbardziej ironiczne jest to, że w większości przypadków problemem jest bardzo prosta sytuacja.

Wiele razy kupujesz ochronne etui lub pokrowce, które mogą nie być najlepszej jakości i nie mają otworu na przenośny mikrofon. W innych przypadkach, gdy konkretny model nie jest dostępny, kupowany jest podobny i wtedy zaczynają się problemy.

Na WhatsApp nie słychać notatek głosowych

Co właściwie możesz zrobić, aby sprawdzić, czy to jest problem. To po prostu sprawdzenie uprawnień przyznanych WhatsApp. Dlaczego? Ponieważ uprawnienia, które przyznajemy aplikacjom, są niezbędne, aby mogły w tym przypadku m.in. uzyskać dostęp do mikrofonu.

Jeśli nie dałeś uprawnień WhatsApp, aby uzyskać dostęp do mikrofonu, za każdym razem, gdy wysyłasz audio, absolutnie nic nie zostanie usłyszane.

W tym celu po prostu musisz iść do Ustawienia, później Aplikacje, szuka WhatsApp i kliknij aplikację. Następnie przejdź do Uprawnienia.

Musisz zauważyć, że uprawnienia do mikrofonu są włączone. Musisz przesunąć pokrętło w prawo, aby mikrofon działał.

Jeśli wszystko jest dobrze skonfigurowane, może to być obudowa, gorącym gwoździem wykonaj otwór w miejscu, w którym znajduje się mikrofon.

Najlepiej byłoby spróbować wyślij notatkę głosową WhatsApp bez okładki. Możesz nawet spróbować nagrać dowolny dźwięk za pomocą aplikacji do nagrywania głosu na Androida. Jeśli to nie działa, oznacza to, że masz problem ze sprzętem i powinieneś zabrać urządzenie do wyspecjalizowanego serwisu technicznego.

Jeśli to działa, jest więcej niż oczywiste, że problem dotyczy uprawnień. Jeśli po przyznaniu uprawnień nie działa, spróbuj wyczyścić pamięć podręczną aplikacji z Ustawienia > Aplikacje > WhatsApp > Składowanie.

dołącz do naszego kanału telegram