Skip to content

Jak wysyłać, odbierać i pobierać pliki PDF przez WhatsApp Bardzo proste!

28 de kwiecień de 2022

Jeśli czytałeś nasze najnowsze artykuły, to wiesz, że stale omawiamy nowe funkcje lub treści, które pojawiają się na stronie. główny komunikator świata, czyli WhatsApp, np.: zapobiegaj przychodzeniu wiadomości e-mail bez usuwania lub usuwania konta e-mail na iPhonie. Oprócz tej funkcji mamy dzisiaj fajną aktualizację. Tutaj spotkasz cJak wysyłać, odbierać i pobierać pliki PDF przez WhatsApp Bardzo proste!

Najnowsza duża aktualizacja WhatsApp na iPhone’a, Androida i BlackBerry, daje nam możliwość rozpoczęcia wysyłania dokumentów do naszych kontaktów, a dlaczego nie, oczywiście, również je od nich. I chociaż kiedy mówimy o dokumentach, robimy to o rodzaju Word, Excel lub PowerPoint i te kolejne samouczki również dotyczą ich, z pewnością większość z nich chce wiedzieć, jak wysyłać lub odbierać pliki PDF na swoich telefonach komórkowych.

Ta opcja wysyłania lub odbierania dokumentów zawiera większość plików, wśród których możemy wymienić dokumenty tekstowe, prezentacje i arkusze kalkulacyjne. Na dzień dzisiejszy logika wskazuje, że ta aktualizacja dotarła już do większości użytkowników, a jeśli nie, nie wahaj się pobrać najnowszej wersji APK WhatsApp 2.16.37

Samouczek dotyczący plików PDF dla każdego systemu operacyjnego

Jak to bywa z praktycznie każdą funkcją dowolnej aplikacji wieloplatformowej, w zależności od systemu operacyjnego, o którym mówimy, będą pewne drobne różnice w korzystaniu z nich. Ze względu na popularność chcemy pokazać, jak wysyłać lub zapisz dokumenty typu PDFlub inne już wspomniane, najpierw na Androida, a potem na iOS-iPhone- i BlackBerry 10.

Dokumenty udostępnione na WhatsApp musi mieć maksymalny rozmiar 100 MB, podczas gdy będziemy musieli przechowywać go w naszej pamięci wewnętrznej, aby nie było żadnych problemów. Wtedy będzie to tak proste, jak przejście do ikony udostępniania plików w każdym oknie czatu lub udostępnianie bezpośrednio z programów takich jak Dropbox i Dysk Google.

Jak wysyłać i zapisywać dokumenty przez WhatsApp na Androida?

W szczególności na inteligentnych urządzeniach mobilnych z systemem operacyjnym Android należy:

  • Otwórz czat
  • dotknij ikony udostępniania u góry ekranu
  • przejdź do dokumentu i naciśnij Wyślij, gdy go zaznaczymy.

W przypadku, gdy chcemy wyświetlić otrzymany dokument PDF, otworzymy go z okna czatu, w którym został otrzymany, i będziemy mogli wybrać aplikację, za pomocą której go otworzymy, na przykład Dysk Google lub przeglądarka plików PDF Samsung.

A jeśli chcesz to zapisać:

Właśnie tam będziesz miał Przycisk menu, Wyślij pliki możesz wysłać go w dowolne miejsce lub wydrukować, jeśli będziesz naciskać.

Jak wysyłać i zapisywać dokumenty przez WhatsApp na iPhonie?

Jak powiedzieliśmy wcześniej, ten samouczek można zastosować nie tylko do Androida, ale także do innych popularnych obecnie systemów operacyjnych, takich jak iOSczyli ten obecny w iPhone’yaczkolwiek w Twoim przypadku też musimy dokonać doprecyzowania, a mianowicie, że ta funkcja jest dostępna tylko dla wersji późniejszych niż iOS 8więc jeśli masz poprzednie, nie będziesz mógł wysyłać ani odbierać tych dokumentów.

Aby wysłać dokument typu PDF z iPhone’a, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to otworzyć czat osoby, do której chcesz go dołączyć, a następnie nacisnąć strzałkę po lewej stronie pola tekstowego i wybrać: „Udostępnij dokument” , wybierając ten, który zamierzasz wysłać bezpośrednio ze swojego iCloudDrive jeśli tam jest, lub w „Więcej”, jeśli chcesz dalej szukać gdzie indziej.

wyślij dokument PDF ze swojego iPhone'a

Aby zapisać dokumenty typu PDF, procedura polega na: przejściu do czatu, na który została wysłana ta treść, naciskając ikonę w prawej górnej części ekranu, aby bezpośrednio zapisać ją na komputerze. Pewnie, pojawi się lista z opcjami, i będziesz musiał wybrać ten, który wolisz pozostawić przechowywany.

Ważna uwaga

Należy zauważyć, że WhatsApp na jakiś czas przestał oferować wsparcie dla BlackBerry działał tylko na urządzeniach zaktualizowanych do BlackBerry 10, a nie na poprzednich wersjach tego środowiska operacyjnego. W ten sam sposób przestał działać w niektórych przypadkach z mobilną transmisją danych 3G, 4G lub 5G.

dołącz do naszego kanału telegram