Skip to content

Jak kompresować ciężkie filmy na WhatsApp, aby je łatwo wysyłać?

23 de sierpień de 2021

Dzięki WhatsApp można nagrać dźwięk, odsłuchać go wcześniej i wysłać później, ale możemy również uzyskać dostęp do funkcji wideo. Dlatego dzięki poniższemu przewodnikowi nauczysz się jak skompresować ciężki plik wideo do wysłania przez WhatsApp Nie ma problemu, jeśli chcesz jeszcze bardziej zredukować swoją wagę.

Dlaczego powinienem używać kompresora wideo dla WhatsApp?

Jak już wiesz, platforma WhatsApp stała się najczęściej używanym narzędziem do el wysyłanie wiadomości tekstowych, notatek głosowych, naklejek i filmów. Okazuje się jednak, że w przypadku filmów mogą one stać się bardzo ciężkie ze względu na długość lub jakość wspomnianego filmu.

Może to oznaczać, że wysyłając wideo do kontaktu, procedura ta ma bardzo długi czas realizacji. I to może być jeden z głównych powodów używania kompresora. Ponieważ w ten sposób skracamy czas wysyłki bez utraty jakościMożemy również mieć różne narzędzia, które pozwalają nam kompresować nasze filmy.

Czy konieczne jest skompresowanie ciężkiego wideo, aby wysłać je przez WhatsApp?

Przed rozpoczęciem procesu warto zadać sobie pytanie, czy konieczne jest skompresowanie wideo, aby wysłać je przez WhatsApp. Prawda jest taka w większości przypadków nie jest to konieczne skompresuj wideo za pomocą zewnętrznych narzędzi.

W rzeczywistości, WhatsApp konwertuje filmy i zmniejsza ich rozmiar w dużym stopniu. W większości przypadków nie jest konieczne używanie żadnego programu do kompresji filmów. W każdym razie, jeśli twoje połączenie jest bardzo wolne lub naprawdę chcesz zaoszczędzić miejsce lub po prostu zmniejszyć rozmiar wideo, oprócz czyszczenia WhatsApp i zwalniania miejsca, możesz również użyć programu, aby zmniejszyć wagę wideo.

Narzędzia do kompresji i wysyłania filmów przez WhatsApp

Jak już wspomnieliśmy na rynku jest wiele kompresorów wideo niektóre doskonałej jakości, a inne niezbyt dobre. Niektóre z nich można wykorzystać na komputerze osobistym, a inne na urządzeniu mobilnym. Ale otrzymasz również narzędzia, które oferują swoje wspaniałe korzyści całkowicie za darmo, a inni będą musieli dokonać płatności, aby z nich skorzystać.

Oto kilka bardzo dobrych opcji, które mogą idealnie pokryć to, czego szukasz. kompresor wideo dla WhatsApp. I to Ty będziesz mieć ostatnie słowo w wyborze tego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Kompresor wideo

Jeśli korzystasz z telefonu komórkowego, który współpracuje z systemem operacyjnym Android, mamy dla Ciebie doskonałą opcję. I chodzi o aplikację Kompresor wideo. Które możesz pobrać całkowicie za darmo z wirtualnego sklepu Google, Sklepu Play. Dzięki tej aplikacji kompresowanie filmów jest bardzo proste, a my pokażemy Ci, jak to zrobić.

Po pobraniu i zainstalowaniu go na urządzeniu możesz go otworzyć, aby móc zacząć z niego korzystać. Następnym krokiem jest kliknięcie opcji ’Wybierz z folderu„to, aby znaleźć wideo do skompresowania. Ta akcja pozwoli na otwarcie galerii, w której Twoje filmy mają być otwierane na smartfonie, i pokażą wagę każdego pliku.

Musisz wybrać plik, a teraz zobaczysz okno na ekranie, w którym pokazane są różne opcje. Ale w naszym szczególnym przypadku musisz kliknąć opcję ’Kompresuj wideo„jakości wideo są teraz wyświetlane na ekranach. W tej sekcji możesz wybrać, z jaką jakością wideo chcesz go skompresować.

Wreszcie istnieją inne opcje, takie jak „Rozdzielczość” i „Przepływność”, które możesz dostosować do żądanych wartości. A następnie naciśnij opcję ’Kompresuj wideo„a teraz wystarczy poczekać, aż proces się zakończy.

Konwerter mediów

Teraz twoja kolej, aby porozmawiać o Media Converter, konwerterze wideo dla komputerów z systemem Windows. Co wspiera świetne liczba formatów wideoPonadto jego interfejs jest bardzo prosty i intuicyjny, a konwertowanie ciężkich filmów, a następnie wysyłanie ich w krótkim czasie do kontaktów WhatsApp będzie bardzo łatwe.

Użyj HandBrake, aby zmniejszyć rozmiar wideo WhatsApp

Hamulec ręczny jest jednym z najlepsze aplikacje do konwersji wideo tam, zwykle wykonuje wysokiej jakości konwersje i jest niezbędne do zmniejszenia rozmiaru filmów na profesjonalnym poziomie.

zmniejszyć wagę wideo WhatsApp hamulec ręczny!

Skonfiguruj HandBrake, aby wysyłać filmy przez WhatsApp, część pierwsza

  • Pierwszą rzeczą do zrobienia jest pobranie HandBrake, jeśli go nie masz, a następnie otwórz aplikację. Gdy to zrobisz, zobaczysz, że komunikat „Lub upuść plik lub folder tutaj„Co można przetłumaczyć jako”Przeciągnij plik lub folder tutaj”.
  • Jak wskazuje informacja, po prostu przeciągnij wideo, do którego chcesz zmniejszyć rozmiar.
  • Gdy już to zrobisz, nadszedł czas, aby rozpocząć konfigurację HandBrake do wykonania konwersji.
  • Przede wszystkim w zakładce „Streszczenie„Ważne, abyś zdał sobie sprawę, że jest wybrany”MP4„W sekcji formatu. Jest to bardzo istotne, ponieważ jest to najbardziej zalecany format dla WhatsApp.
  • W sekcji „WymiaryMożesz zmienić rozdzielczość, choć w większości przypadków nie jest to zalecane. Jeśli jednak chcesz dokonać zmiany, skup się na „Wzrost”. Tak czy inaczej, po dokonaniu zmiany zobacz „Rozmiar wyświetlacza„I skonfiguruj”Szerokość„Zgodnie z tym, co tam pokazano, więc film zachowa ten sam współczynnik proporcji.
  • Przejdź do sekcji „Wideo„Tutaj powinieneś szukać”Kodek wideo„To musisz skonfigurować w”264”. Z drugiej strony „Częstotliwość wyświetlania klatek„Zaleca się pozostawienie go w”Taki sam jak źródło”(To samo co źródło). Mimo to nie zaszkodzi znać formaty wideo, które są najczęściej używane w WhatsApp, jeśli chcesz użyć innego.
  • Również w sekcji wideo konieczne będzie skonfigurowanie zakresów konwersji. Aby to zrobić, przejdź do „Jakość„I wybierz opcjꔌrednia szybkość transmisji”. Jeśli naprawdę chcesz skompresować wideo, możesz ustawić go na 500 kb / s, chociaż będzie to zależeć od ciebie, w każdym razie pamiętaj, że w WhatsApp przepływność zwykle waha się od 900 kB / s do 1800 kB / s.

Strona pobierania hamulca ręcznego

Skonfiguruj HandBrake, aby wysyłać wideo przez WhatsApp, część druga

  • Teraz przejdź do sekcji „Audio”, tutaj jedyną zalecaną zmianą jest szybkość transmisji, którą zalecamy ustawienie w„128”, Dla optymalnej równowagi między wagą a jakością. Jeśli chcesz usunąć dźwięk, po prostu kliknij X po prawej stronie.
  • Teraz musisz wybrać folder, w którym plik zostanie zapisany. Po prostu przejdź do prawego dolnego rogu i kliknij „Przeglądaj”. Klikając ten przycisk, musisz wybrać folder i nazwę, którą nadasz plikowi, kliknij „Trzymać”.
  • Po dokonaniu wszystkich poprzednich konfiguracji przejdź do górnej sekcji, gdzie znajduje się opcja „Rozpocznij kodowanie”, Kliknij i poczekaj na zakończenie procesu.

Z drugiej strony, jeśli pokazany wcześniej program jest dla Ciebie bardzo skomplikowany, zawsze istnieje możliwość pobrania i zainstalowania Format Factory do konwersji filmów, kolejnego porządnego oprogramowania do tego zadania.

WhatsApp mobilny

Jak mogę skompresować plik wideo online, aby wysłać go przez WhatsApp?

Jeśli w Twoim przypadku nie chcesz pobierać na urządzenie żadnej aplikacji do kompresji filmów, nie martw się, istnieje również opcja dla Ciebie. I jest to narzędzie online, dzięki któremu będziesz mógł kompresuj ciężkie filmy, a następnie wysyłaj je przez WhatsApp. Chociaż musimy zrobić wyjątek, tak jak w przypadku aplikacji, istnieje wiele kompresorów online.

Na początek porozmawiamy o pliku 2 Zip a świetna opcja online, która nie wymaga rejestracji ani pobierania. Po prostu wchodzisz, szukasz wideo do skompresowania, a już jest tak łatwe i praktyczne, że jest najlepszym narzędziem, którego możesz użyć. Kolejną bardzo dobrą opcją jest niewątpliwie Clipchamp, platforma internetowa, która ma już ponad 3 miliony użytkowników.

Kto poleca korzystanie z tego kompresora, który pozwala im wykonywać wysokiej jakości pracę, Twoje kontakty WhatsApp będą Ci wdzięczne. I wreszcie ze względu na jakość, którą polecamy Konwersja wideo online. Bardzo prosta w obsłudze platforma, ale bardzo wydajna, dzięki której nie tylko pozwoli Ci konwertować filmy, ale także umożliwia konwersję audio, książek, dokumentów itp.

dołącz do naszego kanału telegram