Skip to content

Skąd mam wiedzieć, czy ktoś inny wszedł na moje konto na Instagramie? – Zaloguj sie

30 de listopad de 2021

Instagram oferuje swoim użytkownikom wiele korzyści, które sprawiają, że jego użytkownicy czują się komfortowo z platformą i tworzą a bardzo szeroka wierność temu. Ponieważ ta sieć społecznościowa jest bardzo popularna, wiele kont lub profili, wiele osób spoza konta kpi ze swojego bezpieczeństwa. Istnieje kilka parametrów i metod bezpieczeństwa umożliwiających sprawdzenie, czy bezpieczeństwo Twojego konta zostało naruszone.

Jakie parametry bezpieczeństwa oferuje swoim użytkownikom Instagram?

Instagram ma wiele parametrów bezpieczeństwa, dzięki czemu jego użytkownicy mogą łatwo przeglądać i korzystać z sieci społecznościowej, bez żadnych niedogodności i niefortunnych zdarzeń. Przede wszystkim Instagram oferuje swoim użytkownikom możliwość zablokowania tych kont, które wywołują nieufność, co pozwoli niechcianym użytkownikom, przeglądaj swoje treści lub śledź swoje konto. Oferuje również możliwość umieszczenia swojego profilu jako prywatnego, w ten sposób tylko osoby, które upoważnisz, będą miały dostęp do Twojego profilu, dzięki czemu unikniesz przypadków cyberprzemocy.

W ten sam sposób Instagram prosi o podanie hasła dostępu, aby uzyskać dostęp do swojego konta, oraz możliwość zmiany tego hasła, gdy tylko poczujesz, że został skompromitowany lub zhakowany, możesz wybrać hasło, które wydaje Ci się najlepsze dla większego bezpieczeństwa.

Weryfikacja dwuetapowa

Jest to opcja, która poza hasłem dostępu daje możliwość znacznie większego zwiększenia bezpieczeństwa konta. Ta funkcja składa się z żądanie kodu dostępu który przyjdzie do Ciebie przez sms „SMS” to po uruchomieniu sekcji na nieznanym urządzeniu do konta.

Korzystając z tej opcji możesz mieć większe bezpieczeństwo, ponieważ jeśli osoba, która chce wejść na Twoje konto bez pozwolenia, musi mieć w posiadaniu Twój telefon komórkowy lub KARTĘ SIM z zarejestrowanym przez Ciebie numerem telefonu.

Jak sprawdzić, czy ktoś korzysta z Twojego konta na Instagramie?

Od pewnego czasu sieć społecznościowa Instagram wprowadza innowacje w swoim systemie bezpieczeństwa, aby zapewnić lepszą ochronę kont i danych swoich użytkowników. Musimy pamiętać, że Instagram ma ogromny wpływ na handel cyfrowy, wiele firm ma konta w popularnej sieci społecznościowej, aby reklamować swoje produkty i usługi, zobowiązało to platformę do wprowadzać ulepszenia w swoich systemach bezpieczeństwaJednym z takich usprawnień jest weryfikacja dwuetapowa, o której przed chwilą wspominaliśmy.

Historia logowania

Ta funkcja pojawiła się wraz z dwuetapową weryfikacją, która daje użytkownikom Instagrama możliwość poznania wykonanych startów sekcji, w tej sekcji rozpocznij historie, które pokażą Ci data, lokalizacja i model urządzenia którym naruszyli bezpieczeństwo Twojego konta. Daje to możliwość wykrycia, czy Twoje konto na Instagramie zostało otwarte na urządzeniu, którego nie znasz.

Aby uzyskać dostęp do tej opcji, jest to niezwykle łatwe. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to znaleźć się w swoim profilu konta, a następnie kliknąć przycisk opcji, który znajduje się w prawej górnej części profilu i jest oznaczony trzema poziomymi paskami.

opcje konfiguracji bezpieczeństwa

Gdy tam wejdziesz, zobaczysz szereg opcji do wyboru, ponieważ pierwszą opcją są ustawienia, po wejściu w ustawienia profilu zobaczysz listę opcji profilu, w tym „zabezpieczenia” tam znajdziesz opcje dotyczące bezpieczeństwa startu sekcji.

Na tej liście opcji zobaczysz opcję o nazwie „sekcja rozpocznij aktywność” W tej opcji zobaczysz rekord rozpoczęcia swojej sekcji, te rekordy zawierają lokalizację urządzenia, w którym otworzyłeś konto, daty i nazwy urządzeń. Tam dowiesz się, czy ktoś naruszył bezpieczeństwo Twojego konta, a także dowiesz się, w jakim dniu lub w jakich datach miało miejsce wspomniane zdarzenie.

Co zrobić, jeśli ktoś inny wszedł na Twoje konto na Instagramie?

Przeglądając aktywność początku sekcji i nie zgadzając się z żadnym początkiem sekcji, Instagram oferuje Ci możliwość zamknięcia sekcje urządzeń lub lokalizacje, które są Tobie nieznane. Gdy zdecydujesz się zamknąć te sekcje, sekcje automatycznie wygasną na wybranych urządzeniach. Należy zauważyć, że jeśli osoba, która zakłóciła Twoje konto, ma Twoje hasło dostępu, nie będzie jej trudno ponownie otworzyć sekcję.

Zmień hasło do Instagrama

Aby uniemożliwić urządzeniom lub osobom spoza Ciebie dostęp do Twojego konta na Instagramie, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zmienić hasło dostępu, ta opcja jest zalecana przez Instagram z opcji aktywności na początku sekcji.

Zamykając sekcje na wszystkich nieznanych urządzeniach i zmieniając hasło dostępu, uniemożliwisz ponowne otwarcie konta na innym urządzeniu. Ponadto, jeśli chcesz mieć większe bezpieczeństwo, możesz podjąć inicjatywę aktywacji weryfikacji w dwóch krokach, ta opcja dodatkowo ograniczy możliwość, że osoby, których nie chcesz włamać lub ponownie uzyskać dostęp do konta na Instagramie.

Jak aktywować alerty logowania na swoim koncie na Instagramie?

Instagram oferuje Ci możliwość otrzymywania powiadomienia o początku sekcji na nierozpoznanym urządzeniu, w ten sposób uniemożliwisz innym osobom włamanie się na Twoje konto bez Twojej wiedzy. Aby aktywować tę opcję, wystarczy przejść do ustawień, a następnie uzyskać dostęp do powiadomień. Będąc w powiadomieniach, Zobaczysz „powiadomienia push” Na dole tej listy opcji pojawi się opcja o nazwie „Z Instagrama”.

aktywuj powiadomienia o alertach

Wchodząc tam, będziesz mieć ustawienia powiadomień, takie jak przypomnienia, ogłoszenia i komentarze, prośby o pomoc i „sekcja zaczyna się nierozpoznana” Aktywując tę ​​opcję, Instagram powiadomi Cię, gdy Twoje konto zostanie otwarte na nieznanym urządzeniu.

dołącz do naszego kanału telegram