Skip to content

Przewodnik po kartach Axie Infinity do grania i wygrywania wszystkich bitew

9 de wrzesień de 2021

Axie Infinity nadal zdobywa szczyt popularności, sprawiając, że miłośnicy gier wideo „Graj, aby zarabiać” nie mogą się temu oprzeć, ponieważ zarabianie pieniędzy wydaje się wyjątkowym doświadczeniem. Dziś, specjalnie z myślą o fanach, zebraliśmy to Przewodnik po kartach Axie Infinity do grania i wygrywania wszystkich bitew.

Jakie statystyki są obsługiwane w osiach?

Przed rozmnażaniem siekier ważne jest, aby wiedzieć o nich wszystko. Mówiąc o statystykach, osie radzą sobie z czterema, które wpływają na grę podczas schodzenia w dół lub w górę, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Są to:

Zdrowie

Jest to zdolność naszej Axie do odbierać i wytrzymać określoną liczbę ataków i być przez nich skrzywdzonym.

Morał

Są to różne możliwości, które Axie ma do wykonywania krytycznych ataków i silnych obrażeń naszego wroga.

Umiejętność

Nazywany również umiejętnością, jest dodatkowe obrażenia wynikające ze wspólnych ataków. Innymi słowy, liczba kart lub ruchów.

Prędkość

Szybkość każdej Axie określa kolejność ataków combo. Zmniejsza również szansę na otrzymanie krytycznego ataku.

Jak określić ilość atrybutów, które posiada każda z Osi?

Atrybuty każdej Axie są określane przez jej części ciała oraz klas, do których należy. Klasy to: Wodne, Roślinne, Gadowe, Bestie, Bugi i Ptaki.

Jak rozgrywają się bitwy na arenie Axie Infinity?

Bitwy na arenie prowadzone są na dwa różne sposoby, poprzez Mechanika Początkowa lub Mechanika Zaawansowana, tutaj wyjaśniamy różnice między nimi.

Mechanika początkowa

Gra polega na pokonaniu trzech osi przeciwnej drużyny i utrzymać przy życiu naszą trójkę.

Ruchy lub ataki, które wykonuje każda Axie, to karty, które każdy z nich ma (można grać z minimalną talią 24 kart), a ideą jest planowanie każdego ataku, myślenie i analiza każdy ruch, który wskazuje wysokie szanse na wygraną.

Zdolności, które posiadają karty to Energia, która zapewnia każdemu graczowi 2 punkty energii na turę. Atak lub obrażenia, które otrzymuje jako osłabienie ataku. Oraz Tarcza, która służy do zmniejszania obrażeń generowanych przez użycie niektórych kart.

Osie posiadają zdolności, które pochodzą z czterech z sześciu części ich ciała (głowy, pleców, ust i ogona), przeznaczony również do zapewnienia graczowi dwóch kart.

Zużyte karty trafiają do talii odrzuconych i są ponownie dostępne po kilku turach po użyciu ich w bitwie. Kolejność ataku Osi w naszej drużynie zależy od szybkości każdego z nich, najszybszy oczywiście jedzie pierwszy. W grze są dwie fazy:

czym jest zaawansowana mechanika w axie infinity

Faza wyborów: Gdzie jest karty są wybierane w ciągu sześćdziesięciu sekund. Zaczynasz z 6 kartami, a w każdej rundzie dodawane są 3. W każdej rundzie możesz mieć maksymalnie 9 kart na ręce.

Faza bitwy: Po wybraniu kart bitwa rozpoczyna się na arenie. Niektóre sztuczki, których można użyć, to:

Łańcuch, gdy dwie lub trzy osie użyj do ataku kart tej samej klasy. Kombinacja, która polega na tym, że topór używa więcej niż jednej karty w tej samej rundzie, ma tę wadę, że zwiększa obrażenia. Zdrowie Axie może zostać odebrane życiem, ponieważ gdy osiągnie zero, Axie umiera lub przechodzi w zaawansowaną mechanikę (ostatnie stanowisko).

Zaawansowana mechanika

Ten stan jest opcją dla Axie wyeliminowany przez niewielki margines obrażeń nadal trwa w bitwie. Możliwość ta zależy od posiadanych przez Axie punktów Morale i można ją obliczyć za pomocą następującego wzoru: (Punkty Zdrowia – Zdrowie – Pozostałe * Punkty Morale / 100).

W tej fazie topór nie posiada tarczy i jest naładowany. Nadal możesz atakować i przyjmować ataki, aby chronić resztę swojej drużyny przed wrogiem.

czym jest zaawansowana mechanika w axie infinity

Co mogę zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na wygranie bitew?

Aby wygrać na arenie trzeba mieć doświadczenie, dobrze zorganizować i zaplanować każdy atak, wybrać najlepsze karty i wykorzystać je w odpowiednim momencie. Nic tak skomplikowanego, gdy nauczysz się opanować, ale to bez wątpienia wymaga czasu, poświęcenia, cierpliwości i sporej części inwestycji.

Zawsze pamiętaj o ryzyku, jakie wiążą się z tego typu grami, stratami pieniężnymi lub banami, które wpływają na twoje konto. Postaraj się, żeby to było bezpieczne.

dołącz do naszego kanału telegram