Skip to content

Jakie wymagania stawia mi gra Axie Infinity? -PC lub telefon komórkowy

25 de wrzesień de 2021

Axie Infinity stała się jedną z internetowych gier wideo najbardziej ogłoszony dzisiaj. Jego popularność stale rośnie i z dnia na dzień dołączają do niej nowi ludzie, motywowani możliwością dobrej zabawy i jednoczesnego zarobienia pieniędzy.

Dla Ciebie, który dopiero zaczyna interesować się tą grą, dzisiaj pokażemy Ci wymagania, jakich wymaga gra na komputerze lub telefonie komórkowym.

Oto minimalne wymagania do gry w Axie Infinity na PC

Zacznijmy rozmawiać o komputerze. Zwróć szczególną uwagę i pamiętaj, w co będziesz musiał grać, jeśli jesteś początkującym, będziesz musiał zapamiętać wiele wskazówek, ponieważ nie znajdziesz ich bezpośrednio w grze. Jeśli nie weźmiesz pod uwagę tych wymagań, nie będziesz wiedział, co to jest, jeśli gra nie działa na twoim komputerze.

  1. Musisz mieć procesor przeznaczone do obsługi instrukcji SSE2.
  2. Karta graficzna z Pixel Shader w wersji 4.0 (DX 10) lub nowszej.
  3. Minimum kilka 600 MB wolnego miejsca na dane z dysku twardego.
  4. Windows XP nie obsługuje Directx 10 (DX 10), więc Axie Infinity nie może być odtwarzane w tej wersji Windows. Musi być w systemie Windows 7 lub nowszym.
  5. Minimum 2 GB pamięci RAM.

Czy widać to w grafice gry, jeśli mam wydajną kartę graficzną w moim komputerze?

Karta graficzna odpowiada za zarysowanie wszystkich postaci, które widzimy podczas gry, ogólnie za interfejs, ustawienia, postacie i wiele więcej. Wiele gier wideo, jak w przypadku Axie Infinity, mieć grafikę opracowaną specjalnie dla bardzo wydajnych kart graficznych. Z tego powodu idealna wizualizacja struktury graficznej Axie będzie zależeć od karty, którą masz w swoim komputerze.

Jakie są minimalne wymagania dla smartfona?

Z drugiej strony, choć wymagania wobec smartfona są mniej wymagające, są równie ważne. Musisz mieć następujące wymagania:

  1. System operacyjny musi być iOS lub Android, bo inaczej nie pozwoli nam grać w Axie.
  2. Wersja mobilnego systemu operacyjnego musi być co najmniej iOS 6 lub Android 4.1.
  3. Smartfon musi mieć co najmniej 100 MB wolnego miejsca.

Jak poprawić wydajność gry, jeśli nie spełniam wymagań i mam lagi?

jak poprawić wydajność gry, jeśli mam lag

Bardzo często zdarza się, że jeśli wszystkie wymagania do gry w Axie Infinity nie są spełnione do maksimum gra jest bardzo wolna lub w ogóle nie działa. Ale można naprawić te błędy. Czytaj dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się, co zrobić w takim przypadku.

Na urządzeniu mobilnym z Androidem

Jeśli telefon komórkowy z innym systemem operacyjnym niż ten wymagany do korzystania z Axie Infinity na Twoim Androidzie, powinieneś spróbować zaktualizować go do najnowszej wersji tego systemu, do wersji dostępnej dla Twojego modelu mobilnego, upewniając się, że znajduje się on wśród kompatybilny z grą.

Częściej zdarza się, że gra zawiesza się podczas korzystania z niej na komputerze, ale telefon komórkowy również nie uniknie tego problemu. Jedno z podstawowych rozwiązań tego problemu jest zamknięcie gry i ponowne jej otwarcie, czy też zrestartuj urządzenie, z którym gramy.

Jeśli masz iPhone’a

Pomimo różnych systemów operacyjnych, tak jak w przypadku Androida, upewnij się, że masz kompatybilną wersję iOS z Axie Infinity lub zaktualizuj swojego iPhone’a do takiego, który jest.

Kolejną rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę, jest przestrzeń dyskowa, którą ma telefon komórkowy, ponieważ jeśli jest mniejsza niż 100 MB, gra nie będzie działać poprawnie. Usuń pliki i aplikacje, których nie używamy Nie tylko przynosi nam korzyści w przypadku Axie, ale nadaje się również do wykonywania innych programów.

Będąc telefonami komórkowymi łatwiej jest dostosować się do wymagań, o które prosi Axie Infinity, ale to się zmienia przy korzystaniu z komputera.

jak poprawić wydajność gry axie infinity

Z komputera z systemem Windows

Praktycznie niemożliwe jest, aby Axie Infinity działała bezbłędnie bez spełnienia minimalnych wymagań, jakie nakłada na nią, więc wygodnie jest dostosować komputer do potrzeb programu do gier (odpowiednia karta graficzna, dobry procesor, miejsce do przechowywania itp.).

A jeśli utknie, musisz zacząć od ponownego uruchomienia gry lub komputera. Ponadto można go przetestować, otwierając grę na telefonie komórkowym, ponieważ często działa tam, gdy nie działa na PC. To jest powód, dla którego wielu graczy zaleca instalowanie go na telefonach komórkowych.

Jeśli to nie zadziała, może to być problem z serwerami, które są nasycone liczbą graczy, których można podłączyć, problem bardzo widoczny we wszystkich grach wideo.