Skip to content

Najlepsze strony, witryny internetowe lub aplikacje do tworzenia profesjonalnych infografik online

15 de kwiecień de 2021

W dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym, jakie są najlepsze strony, strony internetowe lub aplikacje do tworzenia profesjonalnych infografik online? Aby lepiej zrozumieć, konieczne jest krótkie wprowadzenie. Kiedy mówimy o infografikach, mamy na myśli element wizualny, który eksponuje określone informacje. Infografikom zwykle towarzyszą teksty, obrazy itp. Mógłby mieć więcej elementów, które czynią go bardziej dydaktycznym.

Jedną z cech infografiki jest prostotę, z jaką potrafią wyjaśnić różne tematy, od najłatwiejszych do najbardziej złożonych, w celu ujęcia graficznego w celu lepszego zrozumienia grupy docelowej. Ten zasób jest zwykle używany w sposób dydaktyczny, aby uczyć lub tworzyć świadomość na określony temat.

Obecnie wiele szkół akceptuje wykorzystanie materiałów cyfrowych, które są wyświetlane na ekranie przez rzutnik. Wcześniej infografiki musiały być wykonane za pomocą PowerPointa i choć nadal jest aktualna, prawdą jest również, że w internecie możemy znaleźć wiele strony, które mają na celu tworzenie prezentacji wizualnych edukacyjny i nieedukacyjny typ szybkiej kreacji, problem polega na tym, który powinniśmy wybrać?

Dlatego w tym artykule zobaczymy jedne z najlepszych stron do tworzenia infografik, wszystkie dostępne online, oszczędność godzin wyszukiwania dobrej strony. Następnie przyjrzymy się niektórym z najlepszych dostępnych opcji.

Jakie są najlepsze strony, witryny internetowe lub aplikacje do tworzenia infografik online?

W tym momencie zdecydowana większość infografik jest zwykle tworzona cyfrowoponieważ jest bardziej praktyczny do realizacji ze względu na szybkość i narzędzia tworzenia, oferuje nam nieograniczoną ilość zasobów do wykonania naszej pracy, jest bardzo prawdopodobne, że prezentacja tej infografiki jest na ekranie, a infografika cyfrowa zwykle mają większą jakość.

Zdecydowanie lepsze jest cyfrowe tworzenie infografik możemy to zrobić szybciej, ponieważ jest to proste, będąc najlepszym wyborem, aby nie zakłócać naszego kalendarza zajęć naukowych lub zawodowych. Wspólną przestrzenią do tworzenia infografik są strony internetowe, dla których wymienimy jedne z najlepszych istniejących do tworzenia infografik, oszczędzając czas, który możemy zainwestować w wyszukiwanie.

Canva

Pierwszą witryną, którą dziś zobaczymy, jest Canva. To jest jeden prosta strona z projektem graficznym, oferując szablony do różnych sytuacji, w których potrzebny jest projekt, od ulotek po osie czasu. W serwisie Canva możemy stworzyć od podstaw infografikę, ale korzystamy również z pomocy tych, którzy już nas dostarczają. Canva oferuje różnorodne szablony do tworzenia infografik, które zapewniają różnorodne formaty i swobodę dostosowywania tego, co chcemy.

Desygner

Ta druga opcja to aplikacja, która jest dostępna dla użytkowników Androida w Sklepie Play oraz dla użytkowników iOS. Ta aplikacja daje nam możliwość tworzenia projektów ze strony z niczym, lub za pomocą jednego z szablonów który ma domyślnie. Jeśli nie mamy możliwości korzystania z komputera, lepiej zachowaj ostrożność, pobierając Desyngera.

Picmonkey

Wreszcie mamy stronę internetową Picmonkey, za pomocą której możemy tworzyć nasze infografiki, dając wybór między różnymi stylami. Aplikacja oferuje prostą obsługę, dzięki czemu nie będziemy spędzać dużo czasu na tworzeniu infografiki.

grafika do infografiki

Jakie elementy ma dobra infografika?

Widząc, czym jest infografika i na jakich stronach możemy ją wykonać online, będziemy musieli poznać elementy, które ma dobra infografika. W przeciwnym razie, mimo że robisz to online z dobrym projektem, istnieje wiele czynników podnoszących jakość, które nie są odzwierciedlone w infografice. Dlatego pokrótce przyjrzymy się niektórym elementom, które ma dobra infografika.

  • Zawiera treści wizualne, które przekazują lub wyjaśniają przesłanie infografiki.
  • Tekst do umieszczenia musi zawierać niezbędne informacje, w celu szybkiego poruszania się po infografikach.
  • Użyj dobrego projektu, który szanuje podstawowe aspekty hierarchiczne i używa odpowiedniej palety kolorów dla infografiki.

dołącz do naszego kanału telegram