Skip to content

Jak się dowiedzieć, czy ktoś wykorzystuje moje osobiste zdjęcia w Internecie do tworzenia fałszywych profili?

24 de wrzesień de 2023

Dla tych, którzy kochają fotografię i uważają ją za wyjątkowe hobby, które jest częścią ich codziennych zajęć, ten artykuł będzie bardzo przydatny. Jak się dowiedzieć, czy moje osobiste zdjęcia są wykorzystywane w Internecie?

Wiele z można wykorzystać udostępnione zdjęcia w Internecie bez Twojej wcześniejszej zgody, co może powodować pewne problemy. Jeśli chcesz opublikować zdjęcie, wiedz, że dzisiaj są ludzie zajmujący się nielegalną działalnością. Z tego powodu ważne jest, aby zachować pewne środki ostrożności podczas udostępniania lub publikowania zdjęć, które tak bardzo lubisz robić i przechowywać.

Jeśli mamy najmniejsze podejrzenie, że używali nasze zdjęcia w Internecie Możemy to sprawdzić na różnych portalach internetowych lub u osób, których nie upoważniliśmy.

Skąd mam wiedzieć, czy moje osobiste zdjęcia są wykorzystywane w Internecie?

Możemy to zrobić za pomocą prostych kroków, które nie zajmą dużo czasu i nie spowodują komplikacji, a co za tym idzie sprawdź, czy ktoś nie wykorzystuje Twoich zdjęć w Internecie i narusza Twoją prywatność w sieciach społecznościowych.

  • Dla tego ważne jest to mieć urządzenie mobilne z dostępem do Internetu Może to być również komputer stacjonarny lub laptop, który również ma dostęp do Internetu.
  • Musisz wybrać lub zdjęcia, które wcześniej przesłałeś do Internetu które, jak podejrzewasz, zabrali.
  • Czy to za pośrednictwem sieci społecznościowych, na blogu osobistym lub biznesowym, czy w dowolnym miejscu, w którym opublikowałeś swoje zdjęcia.
  • Teraz musisz otworzyć stronę internetową Obrazy Google, gdzie zaczniesz szukać W sieci.
  • Wcześniej wybierz obraz, który umieściłeś w Internecie z portalu, który go utworzyłeś, np. jeśli jest na Facebooku, otwórz swoje konto, poszukaj swojego zdjęcia i kliknij je prawym przyciskiem myszy.
  • Na obrazku pojawi się szary kolor, zwykle z różnymi opcjami, musisz wybrać opcję, która mówi skopiuj adres URL obrazu.

Dlaczego kopiuję adres URL obrazu?

Ważne jest, aby skopiować adres URL obrazu, ponieważ tak właśnie będzie zlokalizuj obraz w sieci.

Dlatego tak trzeba podłączony do serwera internetowego aby wyszukiwanie było prawidłowe.

Podanego imienia i nazwiska nie należy kopiować do akt osobowych, lecz raczej imię i nazwisko adres URL, ponieważ jest to unikalny rekord za każde zdjęcie udostępnione w sieci.

Skopiowałem już adres URL mojego zdjęcia

Wybierając zdjęcie i wybierz opcję kopiowania adresu URL Pozostanie to w pamięci Twojego urządzenia mobilnego lub komputera.

Teraz przejdź do strony, którą już otworzyłeś z obrazów Google, upewnij się, że jest ona w opcji obrazów.

Skopiuj adres zdjęcia który już zaznaczyłeś w przeznaczonym do tego pasku, po wklejeniu go w pasek pojawi się ikona z symbolem kamery.

Musisz na niego kliknąć, sprawdzając najpierw, czy kod został skopiowany i składa się z kilku liter, cyfr i symboli.

który wykorzystuje moje osobiste obrazy

Po kliknięciu kamery opcja pojawi się w polu „szukaj”. Wybierz tę opcję.

Zobaczysz, że Google będzie szukać i Wyświetli Ci listę stron gdzie znajduje się Twoje zdjęcie.

Tam możesz odkryć jeśli używali Twoich osobistych zdjęć lub te, które opublikowałeś bez Twojej zgody.

Lub jeśli z drugiej strony cieszysz się, że Twoje zdjęcia są wykorzystywane w Internecie w dobrym celu,

To już zostało zakończył wyszukiwanie w prosty sposóbod Ciebie zależy, co dalej zrobisz, gdy dowiesz się, czy ktoś wykorzystał Twoje zdjęcia.

Móc kontynuuj wyszukiwanie innego udostępnionego obrazu lub opublikuj i rozwiej swoje wątpliwości, powtarzając proste kroki, które zostały już wyjaśnione.

Jest to wyszukiwanie każdego zdjęcia, ponieważ kody URL są kopiowane indywidualnie, o czym należy pamiętać.

Jak uniemożliwić im korzystanie z moich osobistych zdjęć?

Zalecenia, które dajemy, są takie, że zaczynasz skonfiguruj swoją prywatność w sieciach społecznościowych takich jak Facebook, jeśli w ten sam sposób korzystasz z Instagrama, ponieważ upubliczniając swój profil, praktycznie otwierasz drzwi tego typu osobom, których z pewnością lepiej byłoby unikać.

dołącz do naszego kanału telegram