Skip to content

Jak poprawić jakość rozmytego pliku PDF online? – Zwiększ jakość i kontrast

4 de wrzesień de 2023

Na początek należy wspomnieć, że PDF to format, w którym można zapisywać dokumenty utworzone za pomocą różnych programów. Podobnie, będziesz musiał to zrobić, przekształcając je poprawić jakość plików PDF lub wyświetlania w momencie udostępniania pracy online. Możesz łatwo edytować i konwertować te pliki na swoim komputerze.

Jedną z zalet tych folderów jest to żadna część dokumentu nie ulega zmianie i nie musisz się martwić, że jakakolwiek część zostanie edytowana.

Pliki PDF mają wstępnie ustawioną rozdzielczość, ale jeśli chcesz, możesz ją dostosować do wyższej wydajności. Należy również rozumieć, że im wyższa rozdzielczość, tym większy rozmiar pliku online i wyższa jakość.

Podobnie należy zauważyć, że jest to możliwe zmień na format PDF jeśli użytkownik sobie tego życzy. Dzięki temu dokument będzie jaśniejszy. Dlatego poniżej pokażemy Ci, jak to zrobić.

Dlaczego mój plik PDF wygląda na zamazany?

Normą jest, że podczas korzystania z tego typu folderów chcesz poprawić jakość plików PDFpodobnie zwiększ lub wyjaśnij to za pomocą oprogramowania. Korzystając z Internetu, będziesz w stanie sprawić, że jakość przesyłania nie będzie tak trudna i uzyskasz plik, który nie będzie rozmazany. Może się to zdarzyć z powodu czegoś, co wymknęło się spod kontroli, ale to nie znaczy, że nie ma rozwiązania.

Aby położyć temu kres, możesz zaimplementować następujące rzeczy, abyś nie musiał już wykonywać czynności polegającej na pobieraniu pliku Internet o niskim kontraście. Oznacza to, że popraw jakość zerowego pliku PDF, nie będzie to miało związku z oprogramowaniem, ale możesz zaimplementować to, co Ci pomoże:

  • W razie potrzeby skorzystaj z Internetu, który ma większy zasięg i jest nieco szybki, aby przetworzyć pobieranie.
  • Nie umieszczaj więcej dokumentów podczas nabywania tego.
  • Podczas instalacji zajmij się tylko tym i nie rób nic więcej.

Jak sprawdzić jakość mojego pliku PDF?

Dokumenty zwykle nie mają rozdzielczości w pikselach, ale mogliśmy zobaczyć objętość arkusza. Na szczęście korzystam z programu Acrobat Reader możemy zobaczyć rozmiar w milimetracha tym samym wywnioskować typ pliku PDF, nie jest opcją online, ale jest bardzo funkcjonalna.

poprawić jakość plików PDF

Aby uzyskać dostęp do tego formularza, wystarczy otworzyć plik PDF w programie Acrobat. Po otwarciu przejdź do Start i Kliknij „Właściwości”, funkcję, do której można również wejść, naciskając klawisze Ctrl+D. W lewym dolnym rogu tego menu zobaczysz „Rozmiar strony internetowej”, gdzie rozmiar strony będzie podawany w milimetrach wraz ze wzrostem jakości.

Z drugiej strony, jeśli plik zawiera obrazy i chcesz zobaczyć ich rozdzielczość. Kliknij prawym przyciskiem myszy zdjęcie w pliku PDF, wyświetli się opcja „Kopiuj obraz”, kliknij tam. Teraz wklej projekcję do programu Paint lub Paint 3d, w ten sposób będziesz mógł zobaczyć prawdziwą rozdzielczość Tego samego.

Jak zwiększyć jakość dokumentu PDF?

Przede wszystkim należy o tym wspomnieć przy wielu okazjach pliki nie są dobrze widoczne, więc będziesz musiał użyć opcji wyjaśnienia. Podobnie zauważysz, że rozdzielczość nie jest idealna dla dokumentu i dlatego staje się on rozmyty. Z tego powodu wyjaśnimy odpowiednie metody rozwiązania problemu oraz poprawy jakości i ostrości pliku PDF w programie Adobe Acrobat.

Podobnie należy zauważyć, że jedną z rzeczy jest dlaczego musisz zmienić rozdzielczość Dzieje się tak dlatego, że podczas tworzenia pliku PDF jest on zapisywany w rozdzielczości uzgodnionej dla tego pliku. Ale ta opcja nie jest korzystna, ponieważ bardzo szkodzi obrazom zawartym w dokumencie.

Zmień rozdzielczość pliku PDF

Należy wspomnieć, że pliki PDF przeglądane online są dobrze oceniane wizualnie na małym ekranie. Ponieważ ma małą rozdzielczość, co wpływa na jakość i nie będzie można go wydrukować, ponieważ gdy to zrobisz, zauważysz słabą rozdzielczość.

Ważne jest, aby to podkreślić kilka programów ma format PDF w sposób zintegrowany. Z tego powodu podczas tworzenia dokumentu możesz łatwo zapisać go w tym formacie, który ma wstępnie ustaloną rozdzielczość i poprawia jakość pliku PDF.

Podobnie możesz zmień go z tego samego programu, ponieważ musisz poszukać opcji preferencji w menu. W większości programów sposób ten uwzględnia rozdzielczość formatu i umożliwia jej dostosowanie.

Dodatkowo możesz zmienić potencjał pliku PDF podczas jego zapisywania. Ponieważ w tej sekcji znajdziesz opcję, której szukasz, którą można dostosować do procentu pożądanego przez użytkownika.

Aplikacje zwiększające jakość pliku PDF

Jak już powinieneś wiedzieć, przy przekazywaniu dokumentów z jednego miejsca do drugiego różnymi środkami, ich rozwiązanie jest mniejsze. Niestety nie można w magiczny sposób poprawić jakości plików PDF. Wymaga to procesu, który zależy od tego, czego chcesz, może zająć trochę czasu i być kosztowny. Mimo to nie jest to niemożliwe i możesz mieć ten sam poziom co na początku, nie ma znaczenia czy to zrobiszChcesz rozjaśnić lub dodać kontrast?.

Jednak wyświetlane informacje są zatem limitem. Może użyj programów poprawić jakość obrazu PDF za pomocą sztucznej inteligencji może pomóc, ale rzadko obsługują ten format.

Logo Adobe Readera

W każdym razie możemy to rozwinąć zmniejsz rozmiar pliku PDF i nie wpływać zbytnio na jego przejrzystość, jeśli Cię to interesuje. Przeczytaj poniżej, gdzie uczymy Cię, jak to zrobić.

Jak poprawić kontrast mojego pliku PDF

Niestety, w Internecie nie ma zbyt wielu opcji, aby to osiągnąć, ale możemy zwiększyć kontrast i wprowadzić inne zmiany, korzystając z narzędzi kolorów programu Adobe Acrobat. Aby to zrobić, będziemy korzystać z aplikacji AcrobatPo uruchomieniu dokumentu przejdź do sekcji „Edycja”, a następnie „Preferencje”, aby zwiększyć jakość.

Tam znajdź sekcję „Dostępność”, aktywuj opcję „Zamień kolory dokumentu”, a następnie naciśnij „Używaj kolorów o wysokim kontraście”. Teraz wystarczy nacisnąć opcję, która najbardziej Ci odpowiada, pamiętaj, że możesz wybrać tę, którą chcesz, można ją spersonalizować.

Jeśli masz duży plik PDF, możesz użyć Smallpdf, aby je mieć. Wszystko, co musisz zrobić, to wejść na ich stronę internetową i przesłać plik, który chcesz skompresować w Internecie.

Po wgraniu jakości mamy dwa pudełka, jedno z „wysoka opcja” i druga z „dobrą prasą”, pierwszy będzie miał więcej ulepszeń, ale rozmiar pliku będzie większy. Chociaż „naciśnij dobrze” znacznie zmniejsza głośność, ale kompresja danych może mieć wpływ na jakość.

Wyjaśnij dokument PDF

Jest to sposób na nakłonienie Cię do niewielkiego przesłania plików. Mimo to postęp nie będzie duży, ale może łatwo i szybko pomóc Ci uporać się z Twoim problemem. Aby to zrobić, musisz otworzyć ten arkusz w programie Word i tutaj musisz szybko zakotwiczyć dokument w tym formacie, możesz go także edytować, jeśli chcesz.

Jak mogę zapobiec złej jakości lub rozmazaniu pliku PDF podczas jego zapisywania?

Jeśli dzieje się tak z plikiem będącym obrazem, stroną internetową lub jakimś oprogramowaniem i chcesz mieć ich więcej lub zwiększyć kontrast, możesz to zrobić w dowolnym momencie. Łącznie można poprawić jakość i rozdzielczość plików PDF wyeksportuj dokument do tego formatu. Ponieważ w opcjach PDF przed zaimportowaniem wyświetlany jest panel, a w pliku „obraz” Możesz łatwo dostosować klarowność do żądanego poziomu poprzez kompresję danych.

zmień rozdzielczość pliku PDF

Ponadto należy wspomnieć, że program jest najczęściej używany utwórz pliki PDF Jest to Adobe Reader, z którym możesz pracować bez żadnego problemu. Podobnie umieść żądane obrazy.

Z drugiej strony można mpoprawić jakość lub rozdzielczość plików PDF instalując drukarkę wirtualną. Ponieważ za pomocą tego narzędzia możesz konwertować wybrane projekty do formatu, który posiadasz, a wybierając wydruk, możesz dostosować jakość w jego sekcji właściwości.

Dzięki tej różnorodności opcji możesz łatwo poprawić jakość plików PDF. uchwała dokumentu tak, aby były one bardziej przejrzyste w Internecie.

Z kolei ta metoda zadziała podczas drukowania pliku PDF. Ponieważ obraz nie zostanie zniekształcony, ale będzie wyglądał dobrze, tak jakby był wyświetlany na komputerze lub projektorze Adobe Acrobat, ze względu na kompresję danych na stronie internetowej w celu zwiększenia jakości. Możesz być także zainteresowany tym, jak zeskanować wiele dokumentów do jednego, łatwego pliku PDF.

dołącz do naszego kanału telegram