Skip to content

Jak naprawić błąd „Ta witryna nie może zapewnić bezpiecznego połączenia”

4 de wrzesień de 2023

Czy pojawi się błąd „ERR_SSL_PROTOCOL_ERROR” lub „Ta witryna nie może zapewnić bezpiecznego połączenia” co byłoby takie samo. Jest to problem, który pojawia się od czasu do czasu i którego nikt się nie spodziewa. Dlatego wiele osób nie ma pojęcia, jak temu zaradzić.

Nie martw się, ponieważ w tym artykule porozmawiamy o tym temacie i o wszystkim jak to naprawić Ta witryna nie może zapewnić bezpiecznego połączenia” w kilku prostych krokach.

Dlaczego pojawia się błąd?

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrozumieć, jest przyczyna tego błędu. Prawda jest taka, że ​​ten błąd może się pojawić niezależnie od tego, czy witryna jest naprawdę bezpieczna, czy też nie jest zabezpieczona. Nie wiadomo na pewno, dlaczego się pojawia. Ale wiemy, jak temu zaradzić, chociaż jest na to kilka metod i będziesz musiał wypróbować każdą z nich, aż dojdziesz do tej, która faktycznie będzie dla Ciebie skuteczna.

Data i godzina

Nawet jeśli ten błąd pojawia się na Smart TV, najlepszym sposobem jego rozwiązania i tym, który działa w większości przypadków bez konieczności uciekania się do innych metod, jest modyfikacja daty i godziny.

Okazuje się, że jest to niezbędne sprawdź, czy data i godzina są prawidłowe. Że są dobrze skonfigurowane. Idealnie byłoby, gdyby skonfigurowano go automatycznie, a GTM był dobrze ustawiony. Musisz się upewnić, że tak właśnie jest. Jeśli nie wiesz, który GTM jest Twoim krajem, możesz przeszukać listę lub przeszukać Internet. Na przykład: w Argentynie GTM wynosi +3.

Jeśli pierwsza metoda nie działa, może to być spowodowane tym, że pamięć podręczna przeglądarki nie pozwala na jej wyświetlenie. Ponadto okresowe czyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki może naprawić inne błędy.

Podobnie dzieje się z aplikacjami na urządzenia mobilne, gdy zgromadzić zbyt wiele plików w pamięci podręcznej, może zacząć generować ten lub inny błąd. Dlatego wyczyść pamięć podręczną przeglądarki Chrome, Firefox itp. Jest to druga metoda rozwiązania błędu połączenia SSL.

Wyczyść stany SSL

W przypadku, gdy powyższe metody nie zadziałają. Jedyne, co możesz wtedy zrobić, to wyczyścić stan SSL przeglądarki. Jak? Widzimy to szczegółowo poniżej.

Przede wszystkim musisz udać się do trzech kropek znajdujących się w prawym górnym rogu ekranu w przeglądarce Chrome.

Otworzy się wyskakujące menu z kilkoma opcjami. Ten, który nas interesuje, jest już prawie na końcu”Ustawienie”.

Otworzy się nowa karta z kilkoma opcjami. Musisz kliknąć tam, gdzie jest napisane „Zaawansowana konfiguracja”.

Następnie po prostu poszukaj sekcji „Otwórz serwer proxy” i wejdź do tej sekcji.

Tutaj zobaczysz, że otwiera się zakładka o nazwie „Właściwości: Internet” po prostu kliknij tam, gdzie jest napisane „Treść”, a następnie naciśnij „Wyczyść status SSL”.

Antywirus

Ideą programu antywirusowego jest ochrona nas przed wszelkiego rodzaju złośliwym oprogramowaniem lub zagrożeniem, które próbuje nas zainfekować. Oczywiście strona internetowa mający przestarzały protokół stanowi zagrożenie lub przynajmniej program antywirusowy tak to traktuje. Kończy się to blokowaniem witryny i pojawia się wspomniany komunikat.

Jeśli naprawdę chcesz uzyskać dostęp do tej witryny i uważasz, że jest ona godna zaufania, możesz spróbować wyłączyć program antywirusowy. A ja mówię, jeśli uważasz, że jest to godne zaufania i naprawdę tego warte, ponieważ w ten sposób oczywiście podejmujesz ryzyko. Z jakiegoś powodu program antywirusowy go blokuje.

Najlepiej byłoby dezaktywować program antywirusowy na krótko, sprawdzić, czy to właśnie jest przyczyną problemu, i aktywować go ponownie, gdy tylko zakończysz odwiedzanie witryny. Nie jest to zalecane, ale przynajmniej pozbędziesz się wątpliwości, czy jest to program antywirusowy..

„Ta witryna internetowa nie może zapewnić bezpiecznego połączenia”

Na wypadek, gdyby wszystko wymienione powyżej nie zadziałało. Wtedy nie pozostaje już nic do zrobienia, gdyż wina leży po stronie właściciela serwisu. Jeśli znasz właściciela witryny, możesz spróbować wysłać mu wiadomość, aby mógł spróbować naprawić błąd SSL, aby wspomniany portal był ponownie widoczny. W przeciwnym razie nie ma innego wyjścia, jak poszukać alternatywy spośród wielu dostępnych w Internecie.

dołącz do naszego kanału telegram