Skip to content

Jak naprawić błąd 'Połączenie nie jest prywatne’ – Windows i Android

13 de sierpień de 2021

Wiele razy podczas przeglądania Internetu natrafiamy na pewne błędy połączenia, ze względu na problemy z serwerem strony, którą konsultujemy, niestabilność lub powolność naszego połączenia internetowego i wiele innych czynników, które mają na to wpływ. Istnieje szczególny problem, który jest bardzo powszechny i ​​jest to błąd, który powoduje wyświetlenie komunikatu „ Połączenie nie jest prywatne ” i uniemożliwia nam dostęp do witryny, którą chcemy odwiedzić. W tym poście wyjaśnimy Ci, z czego wynika ten błąd , jak go zidentyfikować i co najważniejsze, jak go rozwiązać.

Co to znaczy, że połączenie jest prywatne?

Zasadniczo ten problem pojawia się, ponieważ protokół certyfikatu bezpieczeństwa witryny, którą chcesz odwiedzić , nie jest zgodny lub nie jest zgodny z wymaganiami bezpieczeństwa używanej przez nas przeglądarki. Ten certyfikat jest bardzo ważny , ponieważ odpowiada za zapewnienie, że cały dostęp do danej witryny jest szyfrowany, aby chronić prywatność witryny i użytkownika, który próbuje się połączyć.

Protokół SSL

Certyfikat bezpieczeństwa, znany również jako SSL (Secure Socket Layer) , ma również funkcję zapobiegania przekierowaniu witryny, do której próbujesz uzyskać dostęp, do innej złośliwej witryny, na której Twoje dane i prywatność są zagrożone.

Dlatego serwer wyświetla informację „ Połączenie nie jest prywatne ”, odnosząc się do warunków sieci, z którą jesteś połączony, przeglądarki, systemu, z którego korzystasz, urządzeń lub jakiegoś elementu związanego ze sposobem, w jaki jesteś łączenie się z tą stroną nie jest bezpieczne i dlatego próba połączenia się z tą witryną w takich warunkach może być ryzykowna.

Dzieje się tak bardzo często, gdy konfiguracja sieci, do której jesteśmy podłączeni, jest „Publiczna”, ponieważ ten tryb sieci używa tylko protokołu Hypertext Transfer Protocol lub lepiej znanego jako „HTTP” , który w tego typu sieci nie obejmuje transferu danych warstwa bezpieczeństwa, która jest zwykle używana dzisiaj, więc protokół będzie wyglądał następująco: „ HTTPS ”, gdzie „ S ” oznacza, że ​​protokół zawiera warstwę bezpieczeństwa transportu danych. Dlatego zaleca się zmianę typu sieci z publicznej na prywatną.

szyfrowanie

Protokół Secure Socket Layer (SSL) zawiera również warstwę szyfrowania, która gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa , dzięki czemu połączenie między klientem próbującym nawiązać połączenie a serwerem, na którym jest hostowana sieć, jest bezpieczniejsze. Obecnie, za pośrednictwem różnych stron internetowych, użytkownicy przesyłają ważne i prywatne dane, takie jak nazwy użytkownika i hasła bankowe, hasła do e-maili, numery kart kredytowych, informacje osobiste lub niejawne oraz niekończące się dane, które wymagają protokołu bezpieczeństwa podczas transmisji z jednego punktu do drugiego.

Ma to zagwarantować, że nawet jeśli protokoły ulegną awarii, a dane te dotrą do rąk niechcianych osób, informacje te nie będą mogły być odczytane i zinterpretowane tak, jak jest w rzeczywistości, dzięki szyfrowaniu, które je chroni .

protokół szyfrowania sieci

To, co robi szyfrowanie lub protokół SSL, to pobieranie informacji, które wysyła użytkownik i w zależności od metody kryptografii używanej przez usługę sieciową , dodaje szyfrowanie symetryczne lub jednokluczowe lub może używać szyfrowania asymetrycznego, które obejmuje dwa klucze, a także w niektórych przypadkach dodaj odcisk palca lub lepiej znany jako funkcja skrótu, ta metoda kryptograficzna jest jedną z najbezpieczniejszych do tej pory.

Wszystko to dzięki algorytmowi, który zna tylko sam protokół i weryfikuje, czy wysłane informacje są w 100% zgodne z otrzymanymi.

Co dzieje się na naszych urządzeniach, gdy pojawia się błąd „Połączenie nie jest prywatne”?

To, co się dzieje, gdy widzimy ten błąd na naszym ekranie, oznacza, że ​​przeglądarka, której używamy , wykryła wysoki poziom braku bezpieczeństwa w sieci, do której próbujemy uzyskać dostęp , albo dlatego, że jeden z wymienionych protokołów ( SSL-Https ) ulega awarii witryna, witryna jest manipulowana z nieznanej lokalizacji lub łączymy się z sieci, która jest ustawiona jako publiczna.

Z tego powodu nasza przeglądarka ostrzega nas, że jeśli nadal będziemy odwiedzać tę stronę, dane, które wprowadzamy za pośrednictwem jej formularzy , nie będą chronione żadnym protokołem bezpieczeństwa , w związku z czym dane te mogą dostać się w ręce niepożądanych osób. uprawnienia do manipulowania naszymi prywatnymi informacjami do woli. 

proces bezpieczeństwa sieci

Pomimo tego, że jest to ten sam problem, ta wiadomość może się różnić w zależności od przeglądarki i systemu operacyjnego, którego używamy podczas wchodzenia na stronę internetową, ważne jest, aby wiedzieć, jak rozpoznać ten błąd ze względu na ryzyko związane z dostępem do strony internetowej o tych cechach, które dlatego pokazujemy, jak go zidentyfikować w różnych przeglądarkach.

Chrom

Jeśli spróbujemy uzyskać dostęp do niezabezpieczonej witryny za pośrednictwem tej przeglądarki, zobaczymy w oknie przeglądarki czerwony trójkąt z wykrzyknikiem, który ostrzega nas, że „ Połączenie nie jest prywatne ”, a także komunikat wyjaśniający, że prawdopodobnie istnieją cyberprzestępcy, którzy używają tej witryny do kradzieży danych osobowych, takich jak wiadomości, hasła lub dane karty kredytowej.

Na końcu tej wiadomości zobaczysz również kod błędu w formacie podobnym do tego ” NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID „, ta wiadomość może się różnić, ale jeśli ją przeanalizujesz, zdasz sobie sprawę, że mówi nam, że wystąpił błąd z nazwa jednego z certyfikatów bezpieczeństwa.

Firefox

Częsty użytkownik tej przeglądarki będzie mógł rozpoznać, że połączenie nie jest prywatnym błędem, ponieważ podczas próby uzyskania dostępu do witryny, która nie spełnia minimalnych wymagań bezpieczeństwa, zobaczą stronę z czerwoną ikoną kłódki i znakiem „X”. ” wraz z komunikatem: „ Połączenie nie jest prywatne

bezpieczeństwo przeglądarki internetowej

Możesz również zobaczyć komunikat ostrzegający, że hakerzy mogą próbować ukraść Twoje prywatne informacje , takie jak hasła, wiadomości lub dane karty kredytowej, które udostępniasz za pośrednictwem tej witryny. W przypadku Mozilli pojawia się niebieski przycisk z napisem „ Wstecz, aby być bezpiecznym ”, jeśli go naciśniemy, zostaniemy automatycznie przekierowani na poprzednią stronę, z której pochodzimy.

Ale jeśli przejdziemy dalej, znajdziemy bardziej szczegółowy komunikat ostrzegawczy, który mówi nam, że nasza przeglądarka blokuje dostęp do tej witryny, ponieważ warunki bezpieczeństwa witryny nie generują wystarczającego zaufania, abyśmy jako użytkownicy mogli wymieniać dane osobowe za jego pośrednictwem, ale tutaj jest bardzo ciekawy wariant. W końcu przeglądarka oferuje nam możliwość uzyskania dostępu do tej niebezpiecznej strony, zakładając ryzyko, które się z tym wiąże.

Microsoft Edge

Odnowiona przeglądarka należąca do firmy Microsoft również dostosowała komunikat o błędzie zabezpieczeń. W tym przypadku zobaczysz ekran w trybie ciemnym z czerwonym trójkątem i typowym komunikatem „ Połączenie nie jest prywatne ”, podobnie jak w poprzednich przypadkach zobaczysz również ostrzeżenie, że witryna, do której próbujesz uzyskać dostęp, zawiera cechy bycia z wysokiego ryzyka dla prywatnych informacji, które na nim udostępniasz. Poniżej zobaczysz kod błędu w formacie podobnym do tego: ” NET::ERR_CERT_COMMON_NAME_INVALID ” odnoszący się do faktu, że nazwa certyfikatu bezpieczeństwa jest nieważna.

błąd uwierzytelniania w przeglądarce

W dalszej części zobaczysz przycisk do ukrywania opcji zaawansowanych, przycisk do odświeżenia witryny oraz przegląd tego, jak działają tego rodzaju problemy, wyjaśniając, że przeglądarka zablokowała dostęp, ponieważ poświadczenia wysłane przez tę witrynę nie są powszechne. lub są nieprawidłowe i dla własnego bezpieczeństwa nie będziesz mieć dostępu do tej witryny. Wskazuje również, że tego typu błędy są zwykle szybko rozwiązywane przez administratorów witryny, dlatego zaleca się odczekanie kilku godzin i ponowną próbę uzyskania dostępu.

Safari

Ta przeglądarka ma szczególny sposób ostrzegania w przypadku wystąpienia błędu „ Połączenie nie jest prywatne ”, ponieważ gdy próbujemy uzyskać dostęp do strony, która ma braki w swoich protokołach bezpieczeństwa, wyświetla komunikat jako okno, prawda gdzie zaczyna się pasek adresu z napisem „ Twoje połączenie z tą witryną nie jest całkowicie bezpieczne ”, po którym następuje krótki opis problemu. Powiedziano nam, że ta strona może mieć zmodyfikowane obrazy, aby nakłonić nas do nieuczciwego wydobycia naszych prywatnych informacji.

Jak możemy naprawić ten błąd na moich urządzeniach?

Wcześniej wspomnieliśmy, że ten błąd może wynikać z wielu czynników i w niektórych przypadkach niekoniecznie musi mieć to związek z faktem, że witryna, do której próbujemy uzyskać dostęp, jest fałszywą stroną, wiele razy ten błąd można łatwo rozwiązać.

błąd rozwiązania połączenie nie jest prywatne

Jako użytkownicy możemy więc dołożyć wszelkich starań , aby upewnić się, że z naszej strony cały używany przez nas sprzęt i oprogramowanie jest zgodne z protokołami bezpieczeństwa sieci. 

Na komputerze z systemem Windows

Jeśli próbujesz połączyć się z komputera z systemem Windows i pojawia się ten błąd na stronie, do której chcesz uzyskać dostęp, możesz wypróbować następujące rozwiązania:

Usuń historię, pliki cookie i pamięć podręczną przeglądarki, czasami pojawia się problem z certyfikatem bezpieczeństwa, ponieważ pamięć podręczna przeglądarki jest nasycona i może to generować konflikty , dlatego zaleca się jej wyczyszczenie, aby rzeczywiste certyfikaty strony mogły być zweryfikowane przez Twoją przeglądarkę. 

Sprawdź datę i godzinę swojego systemu , jednym z wymagań certyfikatu bezpieczeństwa jest to, że twój system ma datę i godzinę zgodną ze strefą czasową twojego systemu operacyjnego, a także geolokalizację twojego adresu IP. Jeśli istnieje jakakolwiek sprzeczność w tej kwestii, bardzo prawdopodobne jest, że dostęp do strony zostanie zablokowany z powodu niespójności danych, które system dostarcza do witryny, do której chcesz uzyskać dostęp. Dostosuj datę i godzinę swojego systemu i spróbuj ponownie uzyskać dostęp do strony .

Zaktualizuj swoją przeglądarkę , możliwe jest, że w starszych wersjach przeglądarki, z której korzystasz, może pojawić się tego typu konflikt, ponieważ certyfikaty bezpieczeństwa są stale aktualizowane i może się zdarzyć, że Twoja przeglądarka nie jest już zgodna z protokołem wymaganym do wejścia stronie internetowej.

napraw problem z ssl w systemie Windows

Wejdź na stronę w trybie anonimowym , ta sztuczka zwykle działa bardzo dobrze, ponieważ w trybie anonimowym żadna strona nie zostanie zarejestrowana, a poziom bezpieczeństwa jest niższy, jednak musisz bardzo uważać, aby nie wprowadzać danych osobowych ani informacji poufnych w odwiedzanej witrynie, ponieważ witryna może nadal przekierowywać Twoje informacje w celu manipulowania nimi.

Na telefonie z Androidem

Jeśli przeglądasz z telefonu komórkowego z Androidem, możemy również dać Ci kilka zaleceń, aby pominąć to irytujące ostrzeżenie , które w wielu przypadkach ma związek z niewłaściwą konfiguracją naszego telefonu komórkowego. 

Pierwszą rzeczą, którą możesz spróbować, jest wyczyszczenie pamięci podręcznej telefonu komórkowego, spowoduje to usunięcie starych danych odwiedzanych wcześniej stron internetowych, minimalizując w ten sposób możliwy konflikt certyfikatów SSL .

Zaleca się również usunięcie danych przeglądania przeglądarki, z której korzystasz w telefonie komórkowym, w tym celu należy wejść w ustawienia zaawansowane przeglądarki, z której korzystasz na telefonie komórkowym, zlokalizować sekcję „Prywatność”, a następnie „Wyczyść dane przeglądania ”, jeśli nadal nie działa, zaleca się zresetowanie przeglądarki do ustawień fabrycznych .

Ważne jest również, aby sprawdzić, czy data i godzina systemowa telefonu komórkowego są prawidłowe i czy sieć Wi-Fi, z którą jesteś połączony, jest „prywatna”, jeśli nawet po tych zaleceniach problem będzie się powtarzał, będziesz musiał poczekać kilka godzin i wróć, aby spróbować wejść na stronę, na którą chcesz wejść.

rozwiązanie błędu ssl na telefonie z systemem Android

Zalecenia, aby uniknąć tego irytującego błędu, który często uniemożliwia nam dostęp do stron, które musimy sprawdzić , są niezwykle proste i zostawiamy je poniżej:

  • Sprawdź, czy masz zainstalowaną najnowszą wersję przeglądarki .
  • Dostosuj datę i godzinę komputera i dopasuj wybraną strefę czasową.
  • Upewnij się, że masz zainstalowany dobry program antywirusowy w swoim systemie.
  • Często czyść pamięć podręczną i historię przeglądarki.

Jeśli nawet podejmiesz te środki ostrożności, witryna, do której chcesz uzyskać dostęp, nadal wyświetla błąd „ Połączenie nie jest prywatne ”, poczekaj kilka godzin i spróbuj wejść ponownie, na pewno pomoc techniczna witryny wykryła już awarię i są próbując rozwiązać problem.

dołącz do naszego kanału telegram