Skip to content

Najlepsze bezpłatne i płatne programy do edycji filmów i przesyłania ich na YouTube

3 de styczeń de 2022

Dorastanie jako YouTuber nie jest rzeczą łatwą, wymaga dużo czasu, poświęcenia i poświęcenia. Ale kiedy już go zdobędziesz, jest to jedno z najlepszych doświadczeń, jakie możesz mieć w życiu. Dobrą rzeczą jest to, że stopniowo, w miarę rozwoju, uczysz się poprawiać jakość swoich treści. Bardzo ważne jest , aby jakość naszych filmów była dobra, a montaż jeszcze lepszy, dlatego nauczymy Cię, które programy do edycji filmów są najlepsze na YouTube.

Obecnie jednym z zawodów, który stał się dość popularny, jest bycie YouTuberem. Wiele osób nadal nie traktuje tego tak, jakby to był naprawdę zawód lub praca, a prawda jest taka, że ​​czasy się zmieniły. Internet i sieci społecznościowe otworzyły drzwi dla wielu ludzi do znalezienia różnych sposobów zarabiania na życie . Co wcześniej wydawało się dość dalekie od rzeczywistości. W dzisiejszych czasach każdy, kto ma pragnienie i poświęcenie, może zarabiać na życie z Internetu, pracując w zaciszu swojego domu.

Gorączka youtuberów lub osób oddanych streamingowi to coś, co wydaje się nie kończyć wystarczająco szybko. Nie tylko YouTube może przesyłać treści i zarabiać na nich. Mamy inne platformy, takie jak Twitch, dla tych, którzy lubią nagrywać rozgrywki . Nawet z Facebooka można prowadzić transmisje na żywo i zarobić kilka dolarów.

Każdy, kto nagrywał lub nagrywał wideo, wie, że uzyskanie tego, co mamy na myśli, może zająć strasznie dużo czasu. Ten pomysł dotyczący określonej treści lub określonej części filmu, który może zająć sporo godzin. Nie tylko nagrywanie, ale i montaż.

Posiadanie najlepszych programów do edycji filmów na YouTube jest niezbędne, aby uczynić to zadanie (w miarę możliwości) tak prostym, a przede wszystkim jak najszybszym.

Przyjrzyjmy się więc trochę światu Youtuberów. Porozmawiajmy trochę o tym, czego naprawdę potrzebujesz, aby móc w pełni zanurzyć się w tym świecie, a następnie polecimy najlepsze programy do edycji wideo w zależności od Twojego poziomu wiedzy.

Jak zostać odnoszącym sukcesy YouTuberem

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że jest wiele rzeczy, które mogą skomplikować twoją karierę na szczyt. Pamiętaj, że żyjemy w świecie, który porusza się z pieniędzmi. Jest wiele firm, które obsesyjnie dbają o prawa autorskie i to może nas bardzo wkręcić.

Ważne jest, abyś starał się przestrzegać szeregu zasad. Najważniejsza jest próba wykorzystania treści takich jak muzyka, które nie są objęte prawami autorskimi. Właściwie nie byłoby „próbowaniem” powiedzenia, że ​​jesteś zmuszony go nie używać. Czy to piosenka, fragment filmu, reportaż itp.

Może na początku nikt ci nic nie powie. Prawdopodobnie, gdy zaczynasz z kanałem, nie masz z tym żadnych problemów. Jednak kiedy dorośniesz i dorośniesz, oczywiście znajdziesz się na celowniku niektórych firm , które zaczną żądać praw autorskich do starych filmów.

Może to spowodować duży problem, zwłaszcza na YouTube. Gdzie nie tylko filmy mogą być demonetyzowane. Ale także nałóż na ciebie sankcje. Gdy zbierzesz trzy kary, Twój kanał zniknie z YouTube.

Nie zdarza się to też zbyt często. Nie będziesz miał kar za absolutnie wszystko i to w skrajnych przypadkach. Ale jest wiele osób, które przy dużej liczbie obserwujących widziały, jak ich kanał zniknął bez jakiejkolwiek możliwości odzyskania go właśnie z tego powodu. Więc być bardzo ostrożnym z prawami autorskimi. Istnieje wiele stron, na których można pobrać efekty dźwiękowe i muzykę do YouTube, które są wolne od praw autorskich.

To, czego możesz użyć, to copyleft, czyli treści bez praw autorskich, z których możesz korzystać w dowolny sposób . Niektóre z tych treści mają pewne zasady, takie jak uznanie autora tego samego. Ale nie musisz płacić za takie opłaty i możesz korzystać z tych treści, gdziekolwiek chcesz.

Jeśli chodzi o treści typu copyleft i copyright, może to być dowolny rodzaj: od treści audiowizualnych, przez muzykę, której używasz w tle, memy, filmy, obrazy, a nawet te śmieszne filmiki przedstawiające nieznane osoby robiące coś dziwnego.

Jakie rodzaje filmów mogę przesyłać do YouTube?

Musisz wszystko dobrze zaplanować. Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, ile czasu chcesz w to zainwestować. Dlaczego to mówię? Załóżmy, że chcesz stworzyć kanał informacyjny o Marvelu lub ogólnie o świecie kina.

Oczywiście będziesz musiał poświęcić wiele godzin i zrobić kilka filmów tygodniowo. Czy masz czas na edycję tak wielu filmów? Każdy kanał informacyjny lub informacyjny zawiera nowe treści . Tak więc kręcenie filmów tygodniowo nie byłoby dobrym pomysłem na rozwój, przynajmniej nie szybko.

Ponadto rozpoczęcie w niszy obejmującej zbyt wiele tematów może być trudne i złożone. Wymaga dużo czasu i doświadczenia. Czego często nie mamy, kiedy robimy coś hobbystycznie . Bo oczywiście zaczynamy i nie zarabiamy ani grosza.

Idealnym rozwiązaniem jest więc skupienie się na konkretnej niszy. Jeśli chcesz przekazywać wiadomości ze świata kina, lepszym pomysłem może być skupienie się na gatunku takim jak horror lub filmy o superbohaterach.

W jakiej jakości przesyłać filmy i znaczenie programów do edycji filmów na YouTube

Jakość wideo będzie zależeć od kilku rzeczy. Pierwszy to sposób, w jaki to oczywiście nagrywasz. Jeśli użyjesz aparatu, będzie to również zależeć od jego jakości. Idealnym rozwiązaniem jest jednak nie przesyłanie filmów w rozdzielczości mniejszej niż 720p.

Obecnie jakość HD jest dość rozpowszechniona w społeczeństwie. Przynajmniej ludzie proszą o przesłanie filmów w tej jakości. Jeśli można przesyłać filmy w rozdzielczości 1080p, to znacznie lepiej. Ponadto posiadanie dobrze zmontowanych filmów, z dbałością i wielką starannością, ale także w najlepszej możliwej jakości, mówi całkiem dobrze o Twoim kanale. Nie ma sensu tracić wielu godzin na nagrywanie i edycję, jeśli wideo będzie później w 480p.

SEO na YouTube. Zoptymalizuj swoje filmy, aby można je było znaleźć

SEO nie istnieje wyłącznie na stronach internetowych. Można go również zaimplementować na YouTube. Zasadniczo chodzi o optymalizację filmu przed jego nagraniem , podczas edycji i przesyłania.

Bardzo skomplikowane? Nie wierz w to, to właściwie całkiem proste. Musisz jasno określić, o czym będziesz mówić i jak to pokażesz. Oznacza to, że musisz mieć tytuł, który jest jak najbardziej atrakcyjny i przyciągający wzrok. Ważne jest również, aby miniatura była bardzo efektowna i różniła się od pozostałych filmów poruszających ten temat.

Opis filmu jest bardzo ważny wraz z tagami i hashtagami. Pamiętaj, że większość osób, które zaczną docierać do Twojego kanału, zrobi to z wyników wyszukiwania. Dlatego ważne jest, aby skupić się na używaniu opisowych tytułów ze słowami kluczowymi , o których wiesz, że będą wyszukiwać temat, którym się zajmujesz.

Nie ograniczaj się do zarabiania, które oferuje YouTube

Gdy masz dobrą bazę subskrybentów. Mówimy o od 20 do 60 tys. Teraz możesz zacząć szukać innych sposobów zarabiania.

Zarabianie na filmach może pomóc nam zarobić kilka groszy z góry i kilka dolarów, gdy zdobędziemy odpowiednią ilość treści i prześlemy nowe. Jednak nadejdzie moment, w którym zaczniesz zarabiać więcej pieniędzy w inny sposób, a monetyzacja będzie bonusem.

Sposobem na zarabianie pieniędzy mogą być bezpośredni reklamodawcy. Możesz to zrobić, gdy firma skontaktuje się z Tobą, aby pojawić się w filmie lub użyć w nim swoich produktów. Możesz także zarabiać dzięki linkom afiliacyjnym.

Wiele sklepów z grami wideo oferuje linki partnerskie, gdy sprzedają gry online. Oznacza to, że jeśli ktoś kupi produkt z Twojego linku, zapłaci Ci procent od sprzedaży . Istnieje wiele firm, które mają linki afiliacyjne. Nie tylko w świecie gier wideo. Zalecamy, aby dowiedzieć się więcej na ten temat, jeśli masz silną bazę subskrybentów, a zwłaszcza poglądy.

Jak zdobyć więcej subskrybentów na YouTube

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś wiedzieć, jest to, że nie istnieje magiczny przepis na zdobywanie subskrybentów. Ważne jest, aby stale przesyłać dużo treści, aby mieć większą szansę na „przyklejenie” ich do filmu . Rozumiemy przez to, że jeśli prześlesz dużą ilość treści. Z jednym z nich możesz mieć szczęście i uzyskać wiele widoków. Dzięki temu zaczynasz zdobywać pierwszych subskrybentów.

Ważne jest, abyś brał pod uwagę porady, których udzieliliśmy Ci wcześniej. Przede wszystkim rzeczy związane z SEO. Dobrze zaplanuj rodzaj treści, które zamierzasz zrobić, a przede wszystkim o czym będzie każdy film.

Musisz wziąć pod uwagę, począwszy od tytułu, aż po miniaturę, z czym będziesz miał do czynienia w filmie, czy to naprawdę będzie przydatne, czy coś wniesie, itp. Jedynym sposobem na zdobycie wielu subskrybentów jest wzięcie tego wszystkiego pod uwagę, a następnie dużo wytrwałości , ale przede wszystkim dużo cierpliwości. A także wyróżnianie najbardziej odpowiednich filmów w celu uporządkowania kanału YouTube.

Najlepsze oprogramowanie do edycji wideo na YouTube

Teraz, gdy mamy już jasność co do pewnych podstawowych rzeczy, aby stawiać pierwsze kroki w YouTube. Przychodzi jedna z najważniejszych części i jest to nauka edycji. Aby jednak rozpocząć edycję naszych filmów, niezbędne jest posiadanie niezawodnego programu, który to umożliwi.

Tutaj znajdziesz szeroką gamę programów, które bez wątpienia są dla Ciebie bardzo przydatne. Niektóre z nich są nieco skomplikowane w obsłudze, a inne nieco prostsze. Jak zawsze, jeśli to możliwe, zalecamy wypróbowanie tych, które przykują twoją uwagę i osądzenie, czy jest to naprawdę przydatne, czy nie.

najlepsze programy do edycji filmów na youtube

Kamtasia

Prawdopodobnie jeden z najbardziej znanych, którzy rozpoczynają edycję filmów na YouTube. Ma ogromną liczbę opcji edycji filmów. Interfejs jest po prostu świetny. Zwłaszcza w najnowszych wersjach, gdzie bardzo się zmienił i poprawił nie tylko pod względem wzornictwa, ale także dostępności .

Możesz dodawać efekty, przycinać wideo, kontrolować głośność audio lub audio, używać wielu ścieżek dla wideo lub audio i wiele innych rzeczy, które czynią go idealnym do szybkiego i bardzo profesjonalnego wideo . Jest doskonały dla tych, którzy zaczynają w tym świecie, ponieważ pozwala szybko i łatwo uzyskać bardzo profesjonalne rezultaty. Bez poświęcania zbyt wiele czasu na edycję.

Studio Pinnacle

Interfejs jest doskonały. Nie tylko całkiem aktualna i atrakcyjna. Ale także intuicyjne, co niewątpliwie jest bardzo doceniane. Posiada kilka opcji edycji filmów, chociaż wymaga posiadania pewnego poziomu wiedzy w zakresie ich edycji .

Treści generowane przez ten program można przesyłać bezpośrednio między innymi do sieci społecznościowych lub YouTube. Jeśli nauczysz się go używać, możesz skończyć na tworzeniu treści o fascynującej jakości, ponieważ ma dość interesujące opcje poprawy jakości wideo i edycji czegoś dość złożonego.

Adobe Premiere Pro jeden z ulubionych programów do profesjonalnej edycji wideo na YouTube

Prawdopodobnie najlepsza opcja do edycji wideo. Profesjonalny program jak kilka innych z ogromną ilością opcji. Możesz pobrać Adobe Premier Pro na swojej oficjalnej stronie internetowej, aby łatwo go kupić. Ma prosty interfejs we wszystkim (całkiem dużo, biorąc pod uwagę liczbę opcji) i brutalną moc edycji filmów.

Jedyną rzeczą jest to, że musisz mieć przynajmniej trochę wiedzy, aby zacząć z niego korzystać . Jeśli zamierzasz edytować filmy po raz pierwszy, może to nie być najbardziej zalecane. Jeśli masz cierpliwość, aby uczyć się i oglądać wiele samouczków. To najlepsza opcja.

Jeśli nadal jesteś w świecie edycji wideo. Wcześniej czy później skończysz używać Adobe Premiere Pro, ponieważ jest obecnie najlepszy do tej pracy.

Filmore Wondershare jeden z najprostszych programów do edycji filmów

Filmora Womdershare to jeden z najłatwiejszych w użyciu programów do edycji wideo YouTube. Interfejs tego programu jest bardzo intuicyjny i przede wszystkim zbyt prosty. Ale to nie znaczy, że program nie ma skomplikowanych opcji. Tutaj znajdziesz wiele bardzo przydatnych funkcji, dzięki którym będziesz mógł edytować swoje filmy i osiągnąć atrakcyjny efekt.

Możesz wykonać wiele zadań edycyjnych. Od stosowania efektów, dodawania tekstu, zapamiętywania filmów, edycji dźwięku itp. Jest to niezwykle przydatny program dla tych, którzy zaczynają korzystać z YouTube.

Sony Vegas Pro

Można powiedzieć, że jest tylko poniżej Adobe Premiere Pro.Vegas Pro to dość kompletny program, który ma ogromną liczbę opcji. Przez kilka lat był to najlepszy wybór dla profesjonalistów, jeśli chodzi o montaż wideo .

Nie tylko ma niesamowitą ilość funkcji do modyfikowania nawet najmniejszego aspektu dowolnego wideo . Ale ma potężne narzędzia do edycji dźwięku, aby mieć wszystko w jednym.

Obecnie Adobe Premiere Pro jest pozycjonowany jako najlepszy. Może Vegas Pro sporo straciło opierając się na laurach. Ale nadal jest to alternatywa do rozważenia i jest aktualizowana . Oczywiście jest to dość skomplikowane w użyciu i nauczenie się edycji filmów za pomocą tego programu zajmuje dużo czasu.