Skip to content

Najlepsze alternatywy dla Facebooka – podobne strony internetowe, aplikacje i sieci społecznościowe

10 de marzec de 2021

Dziś zobaczymy najlepsze alternatywy dla Facebooka, z podobnymi stronami internetowymi, aplikacjami i sieciami społecznościowymi. Aby lepiej zrozumieć sprawę, musimy wiedzieć, co to jest Facebook? Facebook to jedna z największych sieci społecznościowych, jakie istniejązostała założona w 2004 roku z 17-letnim doświadczeniem.

Ta sieć społecznościowa przyniosła ze sobą kilka innowacji, dla których stała się ulubioną siecią wielu osób na kilka lat, Ale z biegiem lat pojawiają się nowe aplikacje, które mają lepiej rozwinięte aspekty niż istniejące sieci społecznościowe lub dodają inne funkcje, których nie ma konkurencja.

Dzięki pojawieniu się tych nowych sieci społecznościowych Facebook stracił popularność, powoduje, że większa liczba użytkowników platformy korzysta z innej.

Sami zauważyliśmy, jak duża część naszych znajomych ma konto na Facebooku, ale nie wszyscy są aktywni w sieci społecznościowej, albo dlatego, że znudziło im się Facebookiem, albo identyfikują się lepiej z inną siecią społecznościową. Jeśli należysz do osób, które nie czują się tak utożsamiane z Facebookiem, to ten artykuł jest dla Ciebie.

Wiedząc o tym kontekście, możemy zagłębić się w najlepsze alternatywy dla Facebooka. Wspomnimy i wyjaśnimy każdą z tych sieci społecznościowych, które wyznaczyły sobie cele podobne do celów Facebooka, takie jak łączenie ludzi.

Jakie są alternatywy dla Facebooka?

Zobaczymy, jakie są alternatywy dla Facebooka, patrząc na niektóre sieci społecznościowe, które nie są dokładnie takie same jak Facebook, które mają dla nas jako użytkowników innowacyjne aspekty, pomagając nam odkrywać najlepsze alternatywy dla rozrywki i komunikacji z naszymi obserwatorami.

Instagram

Pierwsza z sieci społecznościowych, którą postrzegamy jako alternatywę, To właśnie taki, który został przejęty przez Facebooka. I to właśnie Instagram dał mu powód do zakupu w 2012 roku za kwotę miliarda dolarów.

Tak właściwie, Do najważniejszych sieci społecznościowych należy Instagram, Z 700 milionami aktywnych użytkowników jest to sieć społecznościowa, która powstała z myślą o udostępnianiu zdjęć przez Internet, ale z czasem ulegała zmianom.

logo instagram

Zmiana na Facebooku byłaby najwłaściwszą alternatywą, ponieważ będąc własnością Facebooka, ma wiele połączeń z funkcjami Facebooka.

Poza tymi połączeniami Instagram ma ładny wygląd, wielu użytkowników, którzy migrowali z Facebooka, jest na Instagramie, ponieważ ta sieć społecznościowa przedstawia coś nowego w stosunku do tego, co kiedyś, dodając od czasu do czasu zmiany w celu poprawy działania aplikacji.

Dom klubowy

To jest nowsza alternatywa dla Facebooka, uruchamiany przez Apple Store w grudniu ubiegłego roku, ale ostatnio ze wzrostem liczby użytkowników, którzy zdecydowali się zainstalować Clubhouse. w momencie premiery wyceniono go na 100 milionów dolarów, przez dwa miesiące później wyceniony na 1 miliard USD.

Clubhouse nie wykorzystuje tekstów ani obrazów do łączenia ludzi, zamiast tego zezwala na dźwięk w formie mówionej, sprawiając, że użytkownicy tej aplikacji wchodzą w interakcję w różnych przestrzeniach zwanych „pokojami”, gdzie dotykają tematu, który wnosi wszystko do rozmowy.

Vero

Wreszcie mamy sieć społecznościową Vero, której celem jest wykorzystanie algorytmu, za pomocą którego planowane jest usprawnienie użytkowania tej aplikacji.

Ma kilka wspólnych punktów z Facebookiem i Twitterem przyciągające wzrok osoby poszukujące alternatywy w mediach społecznościowych. W 2018 roku platforma osiągnęła milion zarejestrowanych użytkowników, teraz zmierza do większej liczby użytkowników, pomagając w rozwoju nowej sieci społecznościowej

Dlaczego warto przejść z Facebooka?

Właśnie przyjrzeliśmy się kilku alternatywom dla Facebooka, więc możesz się zastanawiać, po co przestawić mnie z Facebooka? Obecnie światem lepiej zarządza Instagram, oferując więcej wiadomości, aby uniknąć uciążliwości usługi.

Jest też więcej sieci społecznościowych, do których można się udać, z formatami innymi niż Facebook i te, o których tutaj wspominamy, więc nie jest źle doświadczyć zmiany rutyny i wyjdź z naszej strefy komfortu, aby zobaczyć więcej sieci społecznościowych.

Mamy nadzieję, że ten artykuł o najlepszych alternatywach dla Facebooka był dla Ciebie przydatny,gdzie widzieliśmy podobne sieci społecznościowe gdzie możesz udać się w poszukiwaniu czegoś nowego.