Skip to content

Który jest lepszy Skype lub Hangouts? Odkryj różnice

28 de styczeń de 2021

W świecie komunikatorów internetowych mamy wiele alternatyw. Dlatego nie jest wcale dziwne, gdy wątpimy Który jest lepszy Skype lub Hangouts? Następnie postaramy się odpowiedzieć na to pytanie tak szczegółowo, jak to tylko możliwe.

Dostępnych jest wiele aplikacji, dzięki którym możemy pozostać w kontakcie z naszymi przyjaciółmi lub z naszą grupą roboczą. Ale oczywiście musimy znaleźć plik aplikacja, która odpowiada naszym potrzebom a to pozwala nam pracować w możliwie najbardziej produktywny sposób.

Z tego powodu zobaczymy porównanie między dwiema aplikacjami, abyś mógł wybrać, która z nich powinna być używana w zależności od Twojej sytuacji.

Skype vs Hangouts, który z nich jest lepszy?

Zacznijmy od podstaw: Zainstaluj aplikację. W przypadku Skype’a istotne jest, abyśmy go ściągnęli niezależnie od urządzenia, na którym się znajdujemy. Nie jest to też zbyt skomplikowany proces. Z urządzeń mobilnych jest to coś niezwykle prostego i prawie automatycznego.

W przypadku Windowsa chodzi o pobranie pliku wykonywalnego z oficjalnej strony internetowej i zainstalowanie go jak każdy inny problem, jest to proces, który nie zajmuje więcej niż 5 minut. Poza tym Skype ma wersję internetową, z której można korzystać w Chrome bez pobierania czegokolwiek.

Z drugiej strony w przypadku Hangoutów jest inaczej, ponieważ można go używać z Chrome i na większości urządzeń z Androidem jest fabrycznie zainstalowany, coś normalnego, ponieważ system operacyjny należy do Google.

Odnośnie rozmów wideo od Hangouty z planem Enterprise mogą nagrywać rozmowy wideo co jest przydatne w wielu sytuacjach. Możesz nawet transmitować konferencje wideo na żywo w YouTube w dość prosty sposób.

W W rozmowach wideo Skype może uczestniczyć do 50 osób a spośród tych 50 dziesięciu może skorzystać z aparatu fotograficznego. Ogromną zaletą jest to, że jakość obrazu i dźwięku Skype jest w jakości HD i działają całkiem płynnie na każdym urządzeniu, znacznie przewyższając Hangouty w tej sekcji.

W międzyczasie, Hangouts umożliwia rozmowy wideo, ale z maksymalnie 25 uczestnikami. Co dla dużych firm może przyprawić o ból głowy, ponieważ będą one dość ograniczone.

ikona logo skype

Porównanie Skype i Hangouts

Nie możemy zaprzeczyć, że Hangouts to potężna aplikacja, która ma wiele pozytywnych cech. Jako taki pod względem użyteczności Hangouts może wygrać nagrodę ponieważ jest niezwykle prosty i intuicyjny, czyli coś, co charakteryzuje aplikacje Google.

Z drugiej strony, Korzystanie ze Skype może być nieco bardziej skomplikowane, zwłaszcza jego wersja biznesowa. Chociaż ma wiele interesujących opcji, które, gdy się do niego przyzwyczaisz, możesz w pełni wykorzystać.

Jeśli chodzi o udostępnianie ekranu i plików, wygrywa Skype. Dzieje się tak głównie dlatego, że w Hangouts w dużej mierze polegamy na Dysku Google. Z drugiej strony w Skype jest to znacznie prostsze i przede wszystkim bezpośrednie.

Chociaż krzywa uczenia się jest być może trudniejsza w przypadku Skype’a, W dłuższej perspektywie aplikacja Microsoft przekonuje i zgadza się, zwłaszcza ze względu na liczbę aktualizacji i znaczenie, jakie ma dla firmy. Daje optymalne wyniki, aby utrzymać płynną komunikację ze współpracownikami.

W każdym razie, jeśli nadal masz jakiekolwiek wątpliwości. Najlepiej byłoby poświęcić trochę czasu na przetestowanie obu aplikacji. Ponieważ w zależności od kilku czynników, Hangouts może mieć więcej niż wystarczająco, aby pozostać w kontakcie. Obie mają dobre i złe rzeczy, ideałem jest wypróbowanie ich samemu i od tego momentu możesz dojść do wniosku, który jest lepszy.

Masz jeszcze jakieś pytania? Możesz zostawić to w komentarzach nieco poniżej, a my chętnie Ci pomożemy.