Skip to content

Jak skonfigurować prywatność i bezpieczeństwo na koncie Skype, aby to poprawić?

14 de styczeń de 2022

Obecnie platformy cyfrowe bardzo się przemieszczają, gdzie aby z nich skorzystać, należy wprowadzić szereg danych, a notorycznie są dane osobowe. Dlatego uważa się to za ryzyko dla wielu użytkowników, ponieważ istnieją inni złośliwi użytkownicy, którzy lubią kraść informacje innych osób i włamywać się do ich prywatności.

Z tego powodu bardzo ważne jest, aby wielu użytkowników, którzy mają konto Skype, mogło utrzymywać i skonfigurować prywatność i bezpieczeństwo swoich kont aby nikt nie mógł wprowadzić ani poznać danych osobowych.

Na czym polega polityka prywatności, aby chronić Twoje dane osobowe?

Platforma Microsoft zobowiązała się, że każdy ze swoich użytkowników będzie traktować priorytetowo swoje bezpieczeństwo podczas korzystania z niektórych jej platform, takich jak Skype. W tym sensie bezpieczeństwo i prywatność oferowane przez Skype dla użytkowników są następujące mogą mieć kontrolę nad swoimi danymi.

Wyszukiwanie online i przeglądanie stron internetowych

Skype i jak wiele innych platform przechowują lub zbierają wszystkie informacje o tym, czego szukasz lub co w nim robisz. Dlatego uważa się, że jest to ryzyko dla wielu użytkowników, ponieważ inne osoby mogą włamać się do informacji.

miejsca, które odwiedzasz

Jedną z rzeczy, które ma każda platforma lub aplikacja, jest opcja lokalizacji w czasie rzeczywistym i wiele razy różne platformy zapisują te informacje, aby mieć rejestr tego, gdzie jesteś i gdzie się logujesz. Platforma Skype pozwoli Ci ustaw swoją lokalizację, jeśli chcesz że jest to podawane w czasie rzeczywistym lub po prostu dezaktywuj tę opcję, aby platforma nie mogła poznać Twojej lokalizacji z miejsc, które odwiedzasz.

Dane, które mają służyć Ci w spersonalizowany sposób

W ramach polityki prywatności Skype’a znajduje się ta sekcja, w której można uzyskać spersonalizowaną usługę, która będzie pomocna unikaj korków, pamiętaj o ważnych datach, takich jak urodziny, rocznice i inne. Jeśli chcesz, aby było to częścią Twojej platformy, musisz po prostu pokazać, jakie są Twoje osobiste zainteresowania i umożliwić im dostęp do Twojego kalendarza.

Dane, które pokażą Ci reklamy, które naprawdę Cię interesują

Większość platform i aplikacji niesie ze sobą różnorodne reklamy na różne tematy, a nawet promocje dotyczące artykułu, filmu lub strony. Jednak platforma Skype pokaż interesujące reklamy zgodnie z informacjami lub analizą przeprowadzoną na aktywności, którą prowadzisz na platformie.

Dane logowania i płatności

Jedną z najważniejszych kwestii w ramach polityki prywatności danych podanych w koncie Skype jest login i dane dotyczące płatności. Ponieważ swobodnie, gdy wchodzisz na platformę i logujesz się do niej, rejestrując swoje dane osobowe z wyprzedzeniem, pozwoli ci to cieszyć się niektórymi opcjami, które masz w darmowej wersji.

Jakie ryzyko wiąże się z brakiem dobrego zabezpieczenia konta Skype?

Coś, co należy wziąć pod uwagę i bardzo wyraźnie, to to, że niezależnie od platformy, z której korzystamy i na której ujawniamy dane osobowe, takie jak prawdziwe imiona i nazwiska lub inne dane, jesteś narażony. Dzieje się tak, ponieważ istnieją inne osoby, które czasami lubią hakować informacje z różnych platform, aby wykorzystać je do innych celów, między innymi do tworzenia fałszywych informacji lub kradzieży pieniędzy.

Twoje informacje na platformie skype i jak na każdej innej platformie wiążą się z różnymi zagrożeniami

Jaki jest najlepszy sposób na zwiększenie bezpieczeństwa w Skypie?

W celu zwiększenia bezpieczeństwa konta Skype konieczne będzie wdrożenie pewnych strategii iw ten sposób Uniemożliwisz osobom trzecim dostęp do Twoich danych osobowych i inne dane w Skypie.

Miej silne hasła

Jedną z opcji, aby zawsze chronić nasze konto Skype i nikt do niego nie wchodzi, jest zawsze umieszczanie bezpiecznych haseł, które są trudne do złamania. Aby więc mieć bezpieczne hasło, najlepiej jest utworzyć kombinację symboli, cyfr i liter, które tylko Ty możesz zapamiętać.

Chroń swój sprzęt przed osobami trzecimi

Najlepsze, co możesz zrobić chronić swój sprzęt przed osobami trzecimi i że nie wchodzą one na twoje konto Skype, jest to, że nie otwierasz żadnego pliku, który jest wysyłany do ciebie z jakiejś nieznanej strony i zawsze pamiętaj o używaniu programu antywirusowego, aby twój komputer był znacznie bezpieczniejszy.

Dbaj o to, by Twoja aplikacja Skype była zawsze aktualna

Zawsze staraj się aktualizować aplikację Skype, aby zapewnić bezpieczeństwo konta i być na bieżąco z najnowszymi i najbezpieczniejszymi aktualizacjami oferowanymi przez Skype.

Skonfiguruj co i kto widzi Twoje dane

Jedną z konfiguracji, którą ma Skype, jest możliwość skonfigurowania, kto może zobaczyć Twoje dane, i jest czymś bardzo pozytywnym, aby móc zachowaj prywatność swojego konta.

Jak możesz chronić swój komputer przed dostępem do danych Skype’a?

Jeśli chcesz lepiej zabezpieczyć swoje konto Skype, musisz być bardzo dokładnym i ostrożnym przy ustanawianiu bezpieczeństwa informacji że wprowadzisz to konto, aby nikt nie miał dostępu do twoich informacji na komputerze, który zarejestrowałeś.

skonfiguruj swoje zespoły, aby zapewnić bezpieczeństwo konta Skype

w systemie Windows

Jeśli masz komputer z systemem operacyjnym Windows, najlepiej jest zawsze dbać o bezpieczeństwo dotyczące hasła logowania i w ten sposób możesz zwiększyć swoje bezpieczeństwo, aby nikt tam nie wchodził i nie miał dostępu do Twoich danych na koncie Skype.

z twoim MAC

Najbardziej zalecane, aby Twoje konto Skype było chronione i nikt nie miał dostępu do Twoich informacji, będziesz musiał wykazać się dużą kreatywnością, aby zapewnić doskonałe zabezpieczenia na urządzeniu Mac, takie jak: hasło logowania i oprócz zachowania prywatności informacji na koncie Skype poprzez konfigurację.