Skip to content

Jak udostępnić ekran mojego pulpitu na Skypie podczas rozmowy wideo?

9 de luty de 2022

Aplikacje do obsługi wiadomości błyskawicznych wraz z ich innymi funkcjami komunikacyjnymi, takimi jak rozmowy telefoniczne i wideorozmowy, umożliwiają kontakt przez Internet z osobami znajdującymi się na naszym terytorium lub spoza niego. Skype nadal jest jednym z ulubionych przez miliony ludzi na całym świecie, dzięki sbezpłatne usługi, które oferuje Nie tylko w miejscu pracy, ale także w sferze społecznej.

Z tego powodu bardzo dobrze jest poznać jedną z jego interesujących funkcji podczas połączeń wideo, odwołujemy się do opcji udostępniania ekranu zarówno na urządzeniu mobilnym, jak i na komputerze PC, dlatego zwróć uwagę na ten post i dowiedz się, jak to zrobić. udostępnij ekran swojego pulpitu na skype w rozmowie wideo.

Jakie wymagania dotyczące łącza szerokopasmowego są potrzebne, aby korzystać z udostępniania ekranu w Skypie?

Funkcja współdzielenia ekranu jest naprawdę przydatna do pokazywania zdjęć, filmów, stron internetowych np. w miejscu pracy jest to opcja, która pozwala pokazać ekran pulpitu członkom zespołu bez konieczności bezpośredniego udostępniania plików.

Chociaż był to początkowy cel Skype’a, w rzeczywistości można go używać do celów towarzyskich, rozmawiając z przyjaciółmi i rodziną, w rzeczywistości jest nawet bardzo przydatne, aby zrobić swego rodzaju samouczek podczas rozmowy wideo i podczas wyjaśniania kroków kontrahent może obserwować procedurę. Jak widać, Skype ma praktyczne narzędzia Co więcej, niezależnie od jego zastosowania, rozmowy i rozmowy wideo mogą być nawet nagrywane.

Jednak ważne jest, aby podkreślić niektóre wymagania dotyczące przepustowości niezbędne do korzystania z udostępniania ekranu, abyś mógł z niego korzystać bez niedogodności, a tym samym cieszyć się tą wydajną opcją. ten wymagania dotyczące szerokopasmowego dostępu do współdzielenia ekranu podczas rozmowy wideo skupiają się na minimalnej prędkości pobierania 128 kb/s/128 kb/s, a zalecana prędkość pobierania powinna wynosić 300 kb/s/300 kb/s.

Pamiętaj, że dostępność tej opcji jest możliwa na kompatybilnych urządzeniach, a dobrą wiadomością jest to, że prawie każdy komputer, telefon lub tablet jest kompatybilny, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego. Zawsze pamiętaj o aktualizacji Skype’a i sprawdź, czy masz najnowszą wersję w celu uniknięcia problemów.

aplikacja skype na telefonie i komputerze

Jak rozpocząć udostępnianie ekranu w Skypie podczas rozmowy?

Teraz, gdy znasz już wymagania dotyczące udostępniania ekranu, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jak włączyć je na swoim urządzeniu mobilnym lub komputerze. Aby to zrobić, wykonaj czynności wymienione poniżej, aby móc to zrobić łatwo i szybko.

Na moim komputerze

Aby korzystać ze współdzielenia ekranu podczas rozmowy wideo na Skypie z jego wersji webowej, należy zaznaczyć, że jest to możliwe tylko za pomocą Przeglądarki Microsoft Edge i Google Chrome, więc jeśli użyjesz niektórych z nich, nie będziesz miał żadnych problemów. To powiedziawszy, kroki, aby rozpocząć udostępnianie ekranu, są następujące:

Najpierw zaloguj się do witryny Skype z komputera za pomocą powyższych przeglądarek, a następnie zaloguj się do listy kontaktów, aby rozpocząć rozmowę wideo, a następnie kliknij ikonę udostępniania znajdującą się w lewym dolnym rogu ekranu.

W przypadku korzystania z komputera z systemem Windows masz możliwość udostępniania dźwięku z tego samego komputera, z drugiej strony, jeśli używasz Skype na MacOS w wersji 10.15, wspomniana platforma poprosi o dostęp do nagrywania ekranu w celu udostępnienia ekranu podczas rozmowa wideo, musisz przejdź do „Preferencji systemowych” i włącz wszystkie wymagane uprawnienia.

Z mojej aplikacji mobilnej

Wykorzystanie współdzielenia ekranu w Skypie jest naprawdę przydatne na polu zawodowym podczas spotkań zdalnych, ponieważ w tym sensie ta funkcja jest praktyczna, aby inni członkowie mogli obserwować ekran, podczas gdy osoba po drugiej stronie kontynuuje wideokonferencję. W rzeczywistości podczas połączenia masz również możliwość udostępnienia ekranu telefonu komórkowego w połączeniach, jeśli nie wiesz, jak to zrobić wprowadź link gdzie znajdziesz kompletny samouczek na ten temat.

Dlatego możesz korzystać z tej funkcji ze swojego smartfona, zaletą jest to, że możesz z niej korzystać z dowolnego miejsca, ponieważ jest to aplikacja mobilna. Jednak ze względu na fakt, że ekrany urządzenia mobilne są nieco mniejsze, przycisk udostępniania ekranu nie jest widoczny, jak w portalu internetowym Skype. Zwróć więc uwagę na kroki, które pokażemy poniżej:

dwie kobiety podczas wideorozmowy

Pierwszą rzeczą jest wejście do aplikacji Skype, w której musisz przejść do listy kontaktów i wybrać jeden z nich, aby rozpocząć rozmowę wideo. Następnie na dole ekranu zobaczysz trzy kropki w jednym rogukliknij tam, a wyświetli się kilka opcji, jedną z nich jest „Udostępnij ekran”.

Robiąc to w ten sposób, będziesz mógł dzielić się wszystkim, co chcesz ze znajomymi, w prywatnej lub grupowej rozmowie wideo. Zaleca się korzystanie z niego w sferze społecznościowej, ponieważ ze względu na mały rozmiar ekranu nie nadaje się do udostępniania plików lub innych rzeczy, więc inne osoby będą niekomfortowo widzieć treści.

Jak naprawić moje udostępnianie ekranu, aby się nie zatrzymało?

To normalne, że napotykają pewne problemy techniczne w aplikacjach lub programach cyfrowych, a Skype nie unika tego faktu, niektórzy użytkownicy stwierdzili, że kiedy Skype otwiera dźwięk jest dezaktywowany, takie rzeczy mogą się zdarzyć, a co najważniejsze, mają rozwiązanie . Odnosząc się do głównego tematu tego artykułu, możesz od czasu do czasu przestać.

Powodem jest to, że Skype przesyła strumieniowo tylko jedno źródło jednocześnie, to znaczy, gdy włączone jest udostępnianie ekranu, wideo nie będzie przesyłane, a tylko dźwięk zostanie wyprowadzony. Dlatego, aby powrócić do wideo, musisz wyłączyć opcję udostępniania ekranu, dopóki nie skończysz z niej korzystać.

dołącz do naszego kanału telegram