Skip to content

Jak udostępnić ekran telefonu komórkowego w rozmowach przez Skype — kompletny przewodnik

21 de grudzień de 2021

Funkcja współdzielenia ekranu pozwala użytkownikom wyświetlać ekran swoich urządzeń tak, jakby sami oglądali ekran telefonu komórkowego, laptopa lub komputera. Skype ma możliwość udostępnij ekran podczas rozmowy; W ten sposób możesz pokazać określony ekran osobie, z którą rozmawiasz.

Ta platforma bardzo przydatne jest prowadzenie zajęć wirtualnych i pokaż widzom wyjaśnienia na ekranie; Ponieważ umożliwia również udostępnianie dźwięku, doświadczenie wirtualnej klasy może być bardziej edukacyjne i rozrywkowe.

W jaki sposób możesz udostępnić ekran Skype’a podczas rozmowy?

Funkcja udostępniania ekranu może się różnić w zależności od urządzenia, z którego dzwonisz; choćby, dostęp do tej opcji nie jest trudnyChodzi o poznanie możliwości oferowanych przez tę różnorodną aplikację.

Z MAC

Jeśli wykonujesz połączenie Skype za pośrednictwem urządzenia Mac i chcesz udostępnić swój ekran, powinieneś wiedzieć, że najpierw musisz udzielić uprawnień Skype może uzyskać dostęp do ekranu i dźwięku.

Aby udzielić pozwolenia, Skype wyśle ​​powiadomienie, które przeniesie Cię do Ustawień; Przejdź do „Preferencji systemowych”, przejdź do sekcji „Bezpieczeństwo i prywatność”; musisz uzyskać dostęp do „Rejestratora ekranu” i przyznaj Skype dostęp do tej opcji.

Po udzieleniu Skype uprawnienia dostępu do ekranu; rozpocznij rozmowę przez Skype, naciśnij przycisk udostępnianie ekranu i wybierz ekran, który chcesz udostępnić.

Musisz otworzyć aplikację Skype, wybrać osobę z Twoich kontaktów i nacisnąć ikonę „Połączenie głosowe” lub „Połączenie wideo”. Uzyskaj dostęp do opcji połączeń, naciśnij ikonę na dole ekranu (ikona przedstawiająca dwa kwadraty) i wybierz ekran, który chcesz udostępnić i naciśnij opcję „Udostępnij ekran”.

udostępnij ekran na skype

Jeśli chcesz przestań udostępniać swój ekran, naciśnij ikonę w prawym dolnym rogu, a Twój ekran nie będzie już widziany przez osobę (osoby), z którą rozmawiasz.

Z telefonem komórkowym Android lub iPhone

Z telefonu komórkowego z systemem Android lub iPhone’a, jeśli chcesz udostępnić ekran podczas rozmowy Skype, w trakcie rozmowy musisz nacisnąć ikonę z trzema kropkami w prawym dolnym rogu i wybrać opcję „Udostępnij ekran”. Zobaczysz zakładkę, która mówi, że wszystko, co pojawi się na ekranie, zostanie nagrane przez Skype, wybierz opcję „Rozpocznij teraz”.

udostępnij ekran Skype na telefonie komórkowym

Po wykonaniu tej czynności zobaczysz czerwoną ramkę wokół całego ekranu, który wskazuje, że to, co robisz na ekranie, jest udostępniane, osoba, do której dzwonisz, może zobaczyć, co robisz na ekranie, od korzystania z aplikacji po konfigurację.

Jak możesz zobaczyć swój screencast podczas spotkania na Skypie?

Możesz zobaczyć transmisję z ekranu podczas rozmowy Skype, gdy udostępniasz ekran, po wybraniu ekranu, który chcesz udostępnić, możesz pokazać, co robisz na tym ekranie, a nawet Ty sam możesz zobaczyć, co w nim robisz.

Dlaczego Twoje konto Skype nie może przesyłać ekranu i jak to naprawić?

Jeśli nie możesz udostępnić ekranu Skype’a ponieważ aplikacja Cię powstrzymuje; powinieneś wiedzieć, jaki rodzaj błędu może być tego przyczyną. Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest konieczność posiadania najnowszej wersji aplikacji Skype.

Jeśli prowadzisz rozmowę przez Skype i udostępniasz ekran, to jest zniekształcony lub sparaliżowany; Zamknij nieużywane aplikacje lub okna, ponieważ może to spowolnić działanie komputera i uniemożliwić programowi Skype normalne wykonywanie swoich procesów. Może to być również spowodowane brakiem przepustowości, aby wykonać tę czynność.

Powinieneś również o tym wiedzieć, jeśli chcesz udostępnić swój ekran, ale nie rozpocząłeś rozmowy wideo ani rozmowy; dostęp do tej opcji nie będzie możliwy.

Innym szczegółem, który należy wziąć pod uwagę, jest to, że jeśli korzystasz z ograniczonego planu transmisji danych na urządzeniu, na którym rozpoczęłeś połączenie, opcja udostępniania ekranu może nie zostać przetworzona poprawnie; jeśli korzystasz z Wi-Fi, sprawdź, czy połączenie internetowe jest stabilne. W przeciwnym razie aplikacja może nie działać poprawnie.

Jak dołączyć dźwięk do screencastu w Skypie?

Dziel się dźwiękiem z komputera, jednocześnie udostępniając ekran w rozmowie Skype; pozwól osobie (osobom), z którą rozmawiasz słyszę dźwięki generowane przez aplikację, program lub konfigurację, którą uruchamiasz na swoim komputerze.

Aby dołączyć dźwięk podczas udostępniania ekranu w rozmowie Skype; Musisz zainicjować połączenie lub rozmowę wideo i wybrać opcję udostępniania ekranu. rzucam to; zobaczysz opcję „Udostępnij dźwięk zespołu” i musisz nacisnąć przełącznik obok tej opcji, aby ją aktywować.

uwzględnij dźwięk podczas udostępniania ekranu

W niektórych przypadkach musisz nadać aplikacji pozwolenie na dostęp do sprzętu audio, Możesz to zrobić z konfiguracji swojego sprzętu.

Jeśli chcesz dołączyć dźwięk podczas udostępniania ekranu w rozmowie Skype z telefonu komórkowego; Musisz nacisnąć opcję „Wyłącz głośnik”, aby móc aktywować tę opcję, aby druga osoba mogła słyszeć dźwięki z telefonu komórkowego, w tym powiadomienia.

Pozwoli to osobie, z którą dzwonisz, usłyszeć dźwięki wydawane przez to, co nagrywa ekran Twojego telefonu komórkowego; możesz nawet odtworzyć wideo podczas rozmowy, a druga osoba będzie mogła go posłuchać jakby grał na swoim telefonie komórkowym.

dołącz do naszego kanału telegram