Skip to content

Jak nawiązać połączenie Skype z telefonu komórkowego | Przewodnik krok po kroku

11 de grudzień de 2021

Skype to narzędzie do komunikacji, które pozwala ludziom komunikować się z dowolnego miejsca na świecie podczas rozmów wideo. Jego konstrukcja została pierwotnie stworzona z myślą o spotkaniach lub rozmowach dwuosobowych. Przez Skype’a wielu użytkownikom udało się skontaktować ze sobą bez konieczności wychodzenia z domu.

W pandemii to oprogramowanie było bardzo przydatne, ponieważ można go używać z komputera, Alexy, Xboxa, a także z telefonu komórkowego. W tym artykule dowiesz się, jak używać Skype’a do robienia rozmowy z komórki krok po kroku.

Czy system operacyjny mojego telefonu komórkowego jest ważny?

Jak każde oprogramowanie, Skype przez lata wprowadzał ulepszenia w aktualizacjach. Dlatego niektóre systemy operacyjne nie obsługują już Skype’a i nie mogą z niego korzystać. Co pokazuje, że korzystanie z platformy jest czymś istotnym, system operacyjny twojego telefonu.

Na przykład urządzenia BlackBerry nie mogą uruchamiać Skype’a, z wyjątkiem urządzeń z systemem Android. Ponadto Android 4.0.2 i starsze wersje również nie mogą go uruchomić. Istnieje mniejszość telefonów komórkowych, których system operacyjny jest przestarzały, aby móc wykonywać połączenia przez Skype.

Istnieje jednak więcej modeli telefonów komórkowych, na których można bez problemu uruchomić Skype’a. I jest bardzo prawdopodobne, że Twój telefon poradzi sobie z nim bez problemów. Komunikacja jest z pewnością potrzebą człowieka, a Skype daje ku temu możliwość.

Tak, można kontaktować się przez Skype z telefonu komórkowego. Dla tego Skype nadaje własny numer online, jest to drugi numer powiązany z kontem i umożliwiający odbieranie połączeń przychodzących.

A ci, którzy nie mają Skype’a, mogą również zadzwonić pod numer kontaktowy z połączonym numerem Skype osoby, do której chcą zadzwonić. Skype ma wiele interesujących funkcji, jeśli chodzi o prowadzenie rozmów wideo, na przykład ci, którzy chcą, mogą zmienić tło rozmów wideo, jeśli tego potrzebują i dostosować je.

Jakie urządzenia umożliwiają dzwonienie przez Skype’a na telefon komórkowy?

Skype jest nadal powszechnie używaną siecią. Chociaż istnieje wiele innych platform do prowadzenia rozmów wideo, takich jak WhatsApp, Telegram, Google Meet czy Zoom. Skype nie stracił swojego roszczenia. Wielu użytkowników woli to, szczególnie ze względu na wiele bardzo przydatnych funkcji.

Co więcej, istnieją różne urządzenia, które pozwalają zadzwoń Na przykład w przypadku Skype jednym z nich jest Xbox. W którym mogą zadzwonić nie tylko z Xbox One, ale także z serii Xbox. W każdej prezentacji.

Alexa, wirtualna asystentka Amazona, umożliwia również wykonywanie połączeń przez Skype. Wystarczy skonfigurować urządzenie i stamtąd połączyć konta. Dopiero wtedy, gdy zalogujesz się do firmy Microsoft, będziesz mógł wykonywać połączenia Skype ze swojego konta.

Ponadto telefony komórkowe z kompatybilnym systemem operacyjnym zawsze będą mogły bez problemu wykonywać rozmowy przez Skype. Można to oczywiście zrobić w dowolnym miejscu na świecie. Z komputera jest to również możliwe, jeśli system Windows na to pozwala. Tak więc Skype oferuje całą gamę opcji wykonywania połączeń.

komputer skype

Ile kosztuje rozmowa przez Skype z telefonu komórkowego?

To zależy. Jeśli osoba, do której dzwonisz, również komunikujesz się przez Skype, rozmowy są bezpłatne. Ale jeśli dzwonisz na numer stacjonarny, wszystko będzie zależeć od kraju, do którego dzwonisz. Cena Skype jest powiązana z doładowaniem konta Skype.

Jak długo trwa rozmowa przez Skype

Czas trwania rozmowy przez Skype’a w stosunku do jej kosztu może niepokoić wielu użytkowników, którzy chcą zacząć korzystać ze Skype’a. Nie ma to jednak większego znaczenia, ponieważ Skype ma wiele planów kosztowych, które można opłacać z góry.

Plany w Skypie działają jak rodzaj abonamentu, który można robić co miesiąc. Działa to bardzo dobrze dla tych, którzy mają ciągłe połączenia, ponieważ umożliwiają nieograniczone połączenia z platformy.

Środki na koncie Skype mogą działać przez którzy wykonują kilka telefonów. Ponadto jest bardzo ekonomiczny i przystępny dla użytkowników, zwłaszcza że jest przeznaczony dla tych, którzy wykonują konkretne rozmowy.

Tymczasem Skype to go będzie miał cenę połączenia lokalnego. To sprawia, że ​​jest to doskonała opcja dla tych, którzy są za granicą i chcą zadzwonić do znajomych lub rodziny z nieco niższej ceny.

logo skype

Zaznaczony region różni się od Twojego

Jeśli region, do którego zwykle dzwonisz, jest inny niż region, w którym mieszkasz, możesz anulować jego miesięczny koszt. Na przykład, aby zadzwonić do Stanów Zjednoczonych, kosztuje 2,40 €. I nie tylko to, tam opłata ta obejmuje trzy osobne miejsca.

Skype to dziś doskonałe narzędzie. Pozwala komunikować się z innymi w przystępnej cenie i bez konieczności posiadania przez drugą osobę konta. Nie ma wątpliwości, że jest to doskonała platforma komunikacyjna.