Skip to content

Jakie są zalety i wady technologii komunikacyjnej i informacyjnej?

2 de luty de 2021

Komunikacja i technologie informacyjne to zestaw narzędzi, zasobów i technologii ułatwiać przetwarzanie informacji w celach komunikacyjnych, takie jak głos, obrazy i tekst. Do najważniejszych osiągnięć technologicznych w komunikacji należą komputer i internet.

Te postępy technologiczne ułatwiły komunikację i informacje dzięki różnym aspektom, takim jak zapewnienie natychmiastowości wysyłanych i otrzymywanych wiadomości, digitalizacja, która zapewnia nam dostęp do informacji w dowolnym miejscu na świecie, zostawili nam świetny parametr dotyczący jakości otrzymywanych przez nas treścidzięki postępowi technologii. To tylko niektóre z korzyści, jakie nam dają, ale omówimy ich zalety i wady.

Zalety technologii komunikacyjnych i informacyjnych

Technologie komunikacyjne przynoszą nam wiele korzyści. Poprawiając czas odbioru komunikatu, liczbę osób, które mogą mieć do niego dostęp, otworzyły olbrzymią ilość możliwości komunikacyjnych. To ma decydujący wpływ na zachowanie społeczeństwa, wśród tak wielu czynników, które się do tego przyczyniają, w następnej kolejności porozmawiamy o tych pozytywnych.

Szybki dostęp do informacji

Dzięki szybkości przekazywania informacji więcej osób może je wykorzystać do celów edukacyjnych, np. Profilaktyki klimatycznej. To też wyposaża nas w różne źródła wiedzydając nam do wyboru różne punkty widzenia. Pośrednio promowanie innowacji i kreatywności, które pomagają wyróżnić się w sieci.

Ulepsz rozrywkę

Gdy otworzy się nowe okno do udostępniania i otrzymywania informacji, media rozrywkowe są obecne na tych nowych platformach, zwiększając zasięg i wymagając treści wyższej jakości, które będą konsumowane przez bardziej globalną publiczność.

Twórz nowe miejsca pracy

Istnieją różne sposoby technologie komunikacyjne i informacyjne pomagają w tworzeniu miejsc pracy. Od zwiększania zasięgu przedsięwzięć online, takich jak używanie Instagrama do sprzedaży produktów, łatwości zatrudniania pracowników, szerszego katalogu opcji pracy i zatrudniania personelu do obsługi nowej infrastruktury komunikacyjnej.

Wady technologii komunikacyjnych i informacyjnych

We wszystkich aspektach życia zawsze będziemy mieć negatywną stronę. W przypadku technologii komunikacyjnych otrzymujemy kilka wad, które są związane z produktywnością, prywatnością i dezinformacją. Za chwilę zobaczymy te wady, wyjaśnimy je i zobaczymy porady, jak zminimalizować negatywny wpływ na nas.

Generują zakłócenia w życiu codziennym

Chociaż okno informacyjne jest dość duże, to może wielokrotnie odwracać naszą uwagę od naszych celów. Mając tak wiele do zobaczenia, łatwo gubimy się w tak wielu wydarzeniach. Aby uniknąć zwlekania, zalecamy wyciszenie powiadomień na urządzeniu i, jeśli to możliwe, wyłączenie go w godzinach pracy.

dziewczyna śpi w okularach wirtualnej rzeczywistości

Wnosi problemy z prywatnością i bezpieczeństwem

To powracający temat wśród negatywnych aspektów technologii komunikacyjnych, do korzystania z aplikacji należy podać informacje do rejestracji, które w przypadku naruszenia narażają nas na wszystko, co udostępniamy w ten sposób, nie byłoby to tak poważne, gdyby nie należne do faktu, że teraz ważna część naszego życia jest związana z technologią cyfrową.

To naruszenie prywatności i bezpieczeństwa jest spowodowane zarówno zagrożeniem zewnętrznym, takim jak haker, jak i zagrożeniem wewnętrznym, któremu przekazujemy te informacje i co z nimi robi. Zalecamy dyskrecję z tym, co udostępniamy za pośrednictwem sieci, aby uniknąć przypadków cyberprzemocy.

Fałszywe informacje szybko się rozprzestrzeniają

W ten sam sposób, w jaki szybko rozprzestrzeniają się zweryfikowane wiadomości, codziennie wysyłana jest ogromna liczba fałszywych wiadomości, z negatywnymi skutkami dla konsumenta. Na te fałszywe wiadomości łatwo też dać się nabrać, ale w prosty sposób możemy tego uniknąć. Wszystkie wiadomości, które do nas docierają, musimy potwierdzać w sposób wiarygodny, jeśli informacje są fałszywe, musimy usunąć stronę, której nie lubimy, ze względu na jej fałszywą zawartość. W ten sposób oczyść nasze środowisko

dołącz do naszego kanału telegram