Skip to content

Jakie są najczęściej używane typy połączeń internetowych i które należy mieć?

13 de czerwiec de 2021

Wiemy, że w dzisiejszych czasach Internet jest częścią naszego życia prawie przez cały czas, ale prawda jest taka, że ​​wielu nie ma jasnego pojęcia o wszystkim rodzaje istniejących połączeń internetowych, a które mogą być najlepsze na podstawie ich różnic.

Z tego powodu poniżej chcemy pokazać wszystkie klasy połączeń internetowych, do których obecnie mamy dostęp, aby z tego wiedzieć, która działa najlepiej, a która odpowiada Twoim potrzebom.

Rodzaje połączeń

Połączenia internetowe różnią się rodzajem transmisji danych, tj sposób lub sposób, w jaki wysyłają połączenie. To dzieli je na kilka typów.

Połączenia sieci bezprzewodowej

Połączenie przez sieci bezprzewodowe jest w dzisiejszych czasach najbardziej rozpowszechnione, dlatego musimy wziąć to pod uwagę przy wyborze. Jedną z jego największych zalet jest to, że możemy połączyć sprzęti że wykorzystują fale elektromagnetyczne, które odbierają sygnały z portów.

Chociaż tego typu sieci mają pewne wady, są one prawie zawsze związane z maksymalną prędkością mogą zaoferować, są na ogół niezwykle stabilne i można je zainstalować prawie wszędzie.

  • LMDS (lokalny wielopunktowy system dystrybucji): Jest to sieć, która ma pochodzenie bezprzewodowe i wykorzystuje fale radioelektryczne o wysokich częstotliwościach do skonfigurowania nowej pętli, wyróżniającej się dobrymi prędkościami końcowymi.
  • WIMAX (Worldwide Interoperability for Microwave Access): Kolejny rodzaj szybkiej sieci, w tym przypadku taki, który pozwala nam na uzyskanie szerokiego zasięgu, chociaż jego szybkość nie jest jedną z jej mocnych stron.

Satelitarne połączenia internetowe

W wielu miejscach nawiązanie tradycyjnego połączenia kablowego jest całkowicie niemożliwe, a to wtedy, gdy stawiasz bezpośrednio na alternatywy, takie jak: satelitarne połączenia internetowe. Chociaż mają pewne specyficzne wymagania, możemy połączyć się z dowolnego miejsca.

Złą stroną tego typu połączenia jest czas potrzebny na odzyskanie informacji po wysłaniu, co sprawia, że ​​jest to dość wolne połączenie.

Połączenia internetowe przez linię telefoniczną

Jedną z najczęstszych jest, w tym przypadku musimy powiedzieć, że wiele osób wybiera tę usługę, ponieważ jest to opcja ogólnie dość wydajna, ponieważ nie jest zbyt skomplikowana i nie jest zbyt droga. To jest łatwe do zdobycia, po prostu musisz wynająć linię telefoniczną i poproś o abonament internetowy, aby się nim cieszyć.

Połączenia internetowe przez sieć cyfrową ADSL

Jest to forma połączenia, która rozprzestrzeniła się w czasie, dzieląc pewne cechy z tradycyjnymi liniami telefonicznymi, ale przy użyciu specjalnego routera oferuje opcję Połączenie internetowe z wykorzystaniem telefonu.

Połączenia internetowe ISDN

Jest to bardzo podobne do łączenia przez telefon, z tą różnicą, że to transmituje przez linie miedziane, będący połączeniem obwodu. Nie jest to tak używane, jak w momencie uruchomienia, ale niektóre firmy nadal oferują tę usługę.

domowe połączenie internetowe

Połączenia internetowe XDSL

Ponownie korzystamy z konwencjonalnej sieci telefonicznej w domu, biorąc pod uwagę, że istnieją pewne różnice, takie jak fakt, że jest w stanie korzystaj z internetu i telefonu jednocześnie bez żadnych problemów.

Połączenia mobilne przez GSM 4G i 3G

Nowy typ połączenia, który dominuje w wyszukiwaniu, podczas gdy my czekamy, aż 5G również trafi na rynek. Mają między sobą pewne różnice, ale i tak są to jedne z najbardziej znanych sieci, które obecnie oferują bardzo dobre połączenia z telefonu.

Jeśli chcesz poznać szybkość swojego połączenia, możesz wejść na Fast.com, ta strona przeanalizuje i poda szybkość twojego połączenia szybko. W wielu przypadkach rodzaj połączenia ma bezpośredni wpływ na prędkość, więc powinieneś rozważyć możliwość wybrania najlepszego typu połączenia, który pasuje do Twojej lokalizacji.

Na koniec musimy wyjaśnić, że wybierając rodzaj połączenia internetowego, musisz: weź pod uwagę swoje środowisko. Musisz zobaczyć rodzaj miejsca, w którym się znajdujesz lub czy będziesz potrzebować dostępu do Internetu przez cały czas, po rozważeniu tego możesz skutecznie wybrać rodzaj połączenia.

dołącz do naszego kanału telegram