Skip to content

Jakie jest znaczenie terminu „w magazynie” na Amazon? – Zakupy online

1 de grudzień de 2021

Zakupy online stają się z dnia na dzień coraz bardziej popularne i każdego dnia przyciągają miliony klientów. Aby być na bieżąco z tego typu zakupami, zapoznaj się z terminami używanymi na głównej platformie Amazon. W ich witrynie możesz natknąć się na terminy, których nie rozpoznajesz, np. Co oznacza termin „w magazynie” na Amazon?

Zasadniczo oznacza to, że produkt dostępny od ręki, co przyspiesza proces wysyłki. Termin ten jest również obecny na platformach takich jak MercadoLibre. Znajomość implikacji stanów magazynowych jest przydatna do określenia czasu dostawy, jaki będzie miał produkt po sfinalizowaniu zakupu. Wykorzystaj w pełni tę funkcję Amazon i rób zakupy online.

Skąd znasz przybliżony czas, jaki zajmie Amazonowi dostarczenie produktu do Ciebie?

Po dokonaniu zakupu następuje proces, który ustala szybkość dostawy produktu. Na początek sprzedawca otrzymuje powiadomienie za pośrednictwem platformy Amazon. Wtedy mogą się zdarzyć dwie rzeczy: kontaktujesz się z dostawcą w celu realizacji zamówienia klienta lub Służy bezpośrednio za pomocą magazynu produktów.

Pierwszy proces jest powszechny, gdy sprzedawcy nie przechowują własnych zapasów produktów, ale zamiast tego sprzedają je na żądanie. Jednak druga opcja pozwala im wyślij natychmiast dowolny produkt wymagane przez klientów. W zależności od dostępności produktu, wskazanej na platformie, dostawa może mieć dwa rodzaje terminów.

Wchodząc w publikację produktu, będziesz mógł znaleźć szczegóły dotyczące jego specyfikacji, w tym ceny oferowanej przez każdego sprzedawcę i dostępności, którą cieszy się. Wraz z tym, przewidywany czas dostarczenia od momentu zakupu, niezależnie od tego, czy produkt jest w magazynie, czy nie. Możesz również sprawdzić szacunkową dostawę, którą Amazon wskazuje kupującym, logując się na swoje konto.

Opis produktu [de 3 a 4 días]

Jeżeli towar nie pojawia się w magazynie, czyli nie jest dostępny w magazynie sprzedawcy, dostawa może potrwać bezterminowo, zazwyczaj w ciągu kilku dni, tygodni lub miesięcy. W opisie produktu możesz znaleźć oszacowany przez platformę czas, jaki zajmie sprzedawcy, aby mógł wysłać Ci produkt.

Dostępność towaru

Jeśli produkt pojawi się na magazynie i jest wystarczająca ilość sztuk, czyli znajduje się na stanie magazynowym firmowego centrum logistycznego, dostawa może zostać zrealizowana w szacowanym okresie 24 godzin. Jest to jednak tylko przybliżony okres, ponieważ o dokładnym czasie dostawy decyduje wybrana przez klienta opcja wysyłki, niezależnie od tego, czy jest ona zarządzana przez Amazon, czy inną firmę przewozową.

Ile czasu zajmuje Amazonowi dostarczenie produktu, który jest w magazynie?

amazon dostarcza najlepsze pakiety

Oficjalnie czas dostawy to 24 godziny, przynajmniej w przypadku produktów sprzedawanych i wysyłanych przez tę samą platformę, czyli Amazon. Jeśli produkt należy do innego sprzedawcy lub jest zarządzany za pomocą innej opcji wysyłki, termin może zostać przedłużony do 48 godzin w normalnych warunkach. W każdym przypadku możesz zmienić zaplanowaną datę wysyłki w dogodnym dla siebie momencie, aby otrzymać paczkę.

Jednak Amazon podaje tylko przybliżone szacunki, więc czas dostawy może się nieznacznie różnić. Ponieważ jednak produkt jest w magazynie, zwykle dostawa jest realizowana w dość krótkim czasie, ponieważ zarządzany jest tylko bezpośredni proces wysyłki z magazynu na adres kupującego.

ten opis produktu zawsze zawiera wszystkie dane dotyczące czasu dostawy. Tam dowiesz się, czy produkt jest dostępny w magazynie i czy jest dostępny z dostawą tego samego dnia, co pozwoli Ci otrzymać produkt w ciągu kilku godzin. Ten rodzaj dostawy wiąże się z opłatą dla osób, które nie są członkami Amazon Prime, co należy wziąć pod uwagę przy zamawianiu tego rodzaju przesyłki.

amazon prime pudełka

W każdym razie możesz potwierdzić jego dostępność do natychmiastowej dostawy. przy wyborze opcji wysyłki podczas procesu zakupu. Jeśli masz problem z kontem i nie możesz wybrać dostawy tego samego dnia, możesz skontaktować się z obsługą klienta Amazon, aby rozwiązać problemy.

Jeśli jest „w magazynie”, jest dostępny

Tylko te produkty, które są w magazynie, mogą być wybrane do natychmiastowej dostawyPonieważ zarządzanie wysyłką może być w całości obsługiwane przez Amazon, przyspieszając proces dostawy. Chociaż nie wszystkie produkty w magazynie mają tę opcję wysyłki, jest to dobry wskaźnik, aby znaleźć te, które są dostępne.

dołącz do naszego kanału telegram