Skip to content

Jak wyczyścić tag „Ostatnio aktywny” w programie Echo Show, wyłączając Drop In

3 de marzec de 2022

Amazon Echo Show, to kontrolowany inteligentny ekran, który pozwala kontrolować go za pośrednictwem Alexy i dzięki któremu możesz dostęp do różnych funkcjiw tym wideorozmowy lub nadzór domowy dzięki kamerze o rozdzielczości do 13 megapikseli.

Jedną z ostatnich integracji, którą zyskał system, była funkcja Drop In, która umożliwia bezpośrednią komunikację między połączonymi urządzeniami Echo, ułatwiając łączenie się rodziny i przyjaciół. Jeśli nie jesteś zadowolony z tej funkcji lub wydaje Ci się ona nieco inwazyjna, dzisiaj wyjaśnimy, jak ją rozwiązać.

Kiedy aktywuje się wskaźnik ostatniej aktywności?

Jeśli nadal nie masz żadnego urządzenia z linii Echo lub Alexa, idź i Kup swoje Echo Show od Amazona, jesteśmy pewni, że będzie to bardzo pozytywna inwestycja, z której będziesz mógł czerpać różne korzyści. Niewątpliwie technologia stojąca za tymi urządzeniami stale się rozwija i oznacza ją funkcjami takimi jak Drop In.

Ta właściwość urządzeń tak naprawdę nie ma szkodliwej konotacji ani celu, wręcz przeciwnie, pozwala nawiąż komunikację przez połączenie wideo natychmiast, co w wielu przypadkach może być konieczne. Po autoryzacji połączeń Drop In, gdy ktoś rozpocznie z Tobą rozmowę, automatycznie zobaczy i usłyszy, co Twoje Echo było w stanie odebrać.

Chociaż ze swojej strony zobaczysz powiadomienie o trwającym połączeniu i możesz się rozłączyć, podkreślmy, że jest to funkcja opcjonalna. Powinieneś wiedzieć, że ma również dostęp do czujników ruchu urządzenia, więc gdy jesteś blisko niego, zaktualizuje kategorię „Ostatnio aktywowane” Twoich kontaktów.”, coś, co informuje ich, że prawdopodobnie możesz odbierać połączenia.

za pomocą pokazu echa

Jak wyłączyć funkcję Drop In, aby nie wyświetlała „ostatnio aktywne”?

Amazon dba o komfort swoich użytkowników, w ten sposób wymyśla opcje, aby alarmy pokazu Echo miały muzykę lub wyłączyć Drop In. Jeśli jesteś jedną z osób zainteresowanych zaprzestaniem korzystania z tej funkcji, możesz włączyć ją na swoich urządzeniach, tymczasowo lub na stałe.

Pamiętaj, aby ocenić stosunek zalet i wad, które otrzymujesz dzięki Drop In, ponieważ chociaż może to być coś niezwykłego odbierać połączenia, których nie odebrałeś, konta z możliwością konfiguracji użytkowników, którym na to zezwolisz. Jeśli zdecydowanie nie uważasz, że jest to przydatne i wolisz z niego zrezygnować, możesz wybrać jedną z dwóch poniższych tras.

Korzystanie z poleceń głosowych

Alexa jest jak dotąd najbardziej innowacyjną asystentką domową na rynku, pracuje pod Twoimi wskazówkami. Nie wahaj się więc używać go do wszelkiego rodzaju wymagań systemowych, od przełączania kont Amazon w Echo Show po wyłączenie Drop In.

Właśnie z tej okazji, aby zapomnieć o „Ostatnio aktywnych”, które widzą Twoje urządzenia połączone przez Drop In, lub tym, który widzisz od innych użytkowników, po prostu wyłączamy opcję prostymi komendami głosowymi: „Alexa, wyłącz Drop In w moim domu” lub „Alexa, uruchom tryb Nie przeszkadzać”.

Dezaktywacja ręcznie

Jeśli nie chcesz komunikować się werbalnie lub musisz wyłączyć Drop In dla konkretnego urządzenia, zalecamy opcję zrobienia tego ręcznie za pomocą aplikacji Alexa. Pamiętaj, że poprzez ten interfejs masz dostęp do wielu ustawień na swoich urządzeniach Amazon.

Niezależnie od tego, czy chcesz usunąć kalendarz z Echo Show, posłuchać muzyki, przydzielić codzienne zadania lub wyłączyć Drop In, wszystko to za pośrednictwem urządzenia, Androida, iOS lub Fire OS. Jak obecnie jesteśmy zaniepokojeni wyłącz komunikację bezpośredniąklikniesz na „Urządzenia”, następnie na „Echo i Alexa”, znajdziesz nazwę swojego urządzenia, a po wejściu kliknij „Komunikacja”.

Jeśli wolisz jechać bezpośrednio z Echo Show Aby wyłączyć opcję Drop In, musisz przesunąć palcem od góry do dołu ekranu, znajdziesz ikonę „Ustawienia” i kliknij ją. Pozostaje tylko uzyskać dostęp do „Ekranu głównego”, „Karty startowe” i wyłączyć opcję Wpadnij.

użyj funkcji drop in w pokazie echa

Jak wiemy, Drop In może być bardzo przydatną jakością w urządzeniu pokazowym Echo, dzięki czemu możesz komunikować się z członkiem rodziny, który znajduje się w tym samym domu lub w pobliżu, bez konieczności przemieszczania się, jeśli masz dzieci, będziesz na pewno widzą w tej roli większe znaczenie niż inni użytkownicy.

Ale być może to była Twoja motywacja, aby ją aktywować w pierwszej kolejności, a teraz po prostu nie wiesz, jak ograniczyć tę opcję dla innych osób, które nie są Twoim zainteresowaniem lub wymaganiami. Cóż, jeśli uważasz, że wygodniej jest zachować funkcjonalność Drop In, ale wyłącz to u niektórych użytkownikówmożesz to osiągnąć na jeden z tych sposobów:

  • W aplikacji Alexa kliknij dymek rozmowy, od razu kliknij „kontakty”, wybierz użytkownika, który Cię interesuje usuń pozwolenie na połączenieotwórz menu opcji i wyłącz Drop In.
  • Za pomocą polecenia głosowego możesz również przejść do tego ustawienia, po prostu mówiąc, w zakresie, w którym odbiera twoje urządzenie, Alexa, a następnie coś w stylu„wyłącz Drop In z XX” (Ostatnia część jest zastępowana nazwą użytkownika). Zobaczysz, że w przypadku dowolnej z tych opcji wzmianka o „ostatnio aktywnym” w Twoim imieniu nie będzie już widoczna.

dołącz do naszego kanału telegram