Skip to content

Jak zmienić baterię w moim Amazon Fire HD? – Proste kroki

3 de marzec de 2022

Tablety Amazon Fire to doskonała opcja na urządzenia mobilne, z których: możesz cieszyć się treściami audiowizualnymi lub strumieniowymi, czytaj ulubioną książkę, odtwarzaj wybraną muzykę i wiele więcej w wygodny i prosty sposób.

Jednak jedną z niedogodności, na które z pewnością napotkasz w pewnym momencie życia tabletu, jest wadliwa bateria, coś, co zwykle pojawia się, gdy najmniej się tego spodziewasz i wiele razy nie wiesz, jak go rozwiązać. Dziś wyjaśniamy, jakie kroki należy wykonać, aby szybko go rozwiązać.

Jakie narzędzia są potrzebne do wymiany baterii w Amazon Fire HD?

Istnieją setki aplikacji, które możesz zainstalować na swoim urządzeniu mobilnym, aby w pełni cieszyć się jego zaletami, niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na płatne opcje, czy zdecydowałeś się pobrać Showbox na Amazon Fire, gdy bateria zaczyna się psuć podstawowe użytkowanie tego tabletu staje się wyzwaniem.

Jak wszyscy wiemy, tego typu urządzenie jest ładowalne i bezprzewodowe, więc jeśli teraz widzisz, że jego ładowanie nie trwa tak długo, jak powinno lub po prostu nie jest w stanie pozostać włączone bez połączenia elektrycznego, to najprawdopodobniej nadszedł czas aby wymienić baterię. Ta sytuacja jest normalna, gdy nie masz pojęcia, jak i od czego zacząć, ale możesz zachować spokój, jest to całkowicie osiągalna procedura.

Nie potrzebujesz skomplikowanych narzędzi dostępowych ani wysokich kosztów, tylko z otwieracz do pokrywek, jeden śrubokręt Philips #00 i jeden śrubokręt Torx T5, wszystko będzie dobrze, więc jeśli chcesz zaryzykować samodzielną wymianę baterii, dziś proponujemy być Twoim przewodnikiem, tak abyś uzyskał optymalny wynik i bez niedogodności.

Jak nabyć nową oryginalną i kompatybilną baterię do swojego Amazon Fire HD?

Zanim zaczniesz usuwać starą baterię, musisz przejść do strony głównej Amazon i kupić nową baterię, upewnij się, że jest odpowiednia dla twojego modelu tabletu. Aspekty, w których należy szukać kompatybilności, to materiał, napięcie, pojemność, wymiary, certyfikaty, a także gwarancja.

Należy pamiętać, że te urządzenia mają maksymalny okres przechowywania 5 lat, więc z pewnością Twój Amazon Fire przeżyje go i będziesz musiał niejednokrotnie szukać jego zamiennika. W każdym razie, gdy już będziesz go posiadał, zalecamy kontynuowanie zmiany.

Wymiana baterii tabletu amazon

Jak zadbać o nową baterię swojego Amazon Fire HD, aby działała dłużej?

Oczywiście w przypadku urządzeń Amazon istnieje wiele technik, których można użyć do rozwiązania różnych problemów, od korzystania z kija Amazon Fire TV w przypadku zgubienia pilota po wymianę uszkodzonej baterii w tablecie. Dzięki temu pozwalasz sobie na wydłużenie eksploatacji sprzętu i zaoszczędzisz sobie znacznych wydatków na zakup nowego.

Aby rozpocząć wymianę baterii tabletu, pierwszym krokiem jest: zdejmij tylną pokrywę urządzeniaosiągasz to otwieraczem do butelek lub innym podobnym elementem, który pomaga Ci to osiągnąć, będziesz wiedział, że osiągnąłeś to dzięki umiarkowanie mocnemu dźwiękowi, po czym:

  • Najprawdopodobniej zobaczysz taśmę przymocowaną do miedzianej baterii tonowej, spróbuj ją ostrożnie usunąć.
  • Następną rzeczą jest zlokalizowanie czarnego kabla ze złotą końcówką przylegającą do akumulatora, usuwasz ten kabel, ponieważ jest to złącze antenowe.
  • Na płycie IC w pobliżu złącza antenowego, które właśnie przerwaliśmy, zlokalizuj śrubę Torx i wyjmij ją śrubokrętem T5 Torx.
  • Znajdziesz 4 złącza śrubowe Philips i usuń je za pomocą śrubokręta Philips #00.
  • Musisz teraz usunąć plastik między płytką drukowaną a przewodami, a następnie możesz wyjąć uszkodzoną baterię.
  • Aby dołączyć nową baterię, upewnij się, że bardzo szczegółowo rozmieszczasz wszystkie części i połączenia tam, gdzie należą.

Unikaj ekspozycji na ciepło

Po zakończeniu tego żmudnego procesu wymiany, oczywiście chcesz, aby było to opłacalne i uniknąć konieczności robienia tego ponownie w najbliższej przyszłości. Z tego powodu jednym z podstawowych środków do: utrzymuj baterię w optymalnym staniema to związek z temperaturą, nie są one zaprojektowane tak, aby wytrzymać wysokie stopnie.

upewnij się, że go zatrzymałeś w chłodnym i przyjemnym otoczeniuczyli nie zapominaj o nim w samochodzie poza okresem letnim, nie zostawiaj go w łóżku podczas snu, bo tylko ciepło ciała może wpłynąć na jego działanie, a co najważniejsze, używaj tylko oryginalnej ładowarki, inna może przegrzać go.

Nie rozładowuj całkowicie baterii

Nigdy nie zaleca się korzystania z urządzenia do jego ostatnich rezerw baterii, stopniowo pogarsza to reakcję urządzenia na nowe obciążenie, innymi słowy zmniejsza jego zdolność do ładowania i ostatecznie czas jego działania w idealnym stanie. Odnosi się to bezpośrednio do oryginalnych komponentów litowo-jonowych.

instalowanie nowej baterii przeciwpożarowej amazon

Chociaż z biegiem czasu opracowują systemy rezerwacji, które rozwiązują tę wadę, nadal jest… ryzykowna praktyka dla twojej baterii. Dodatkową rekomendacją, którą z pewnością zechcesz poznać, jest nauczenie się, jak wyczyścić historię przeglądania w Amazon Fire, a także oczyścić system ze zbędnych danych i zwiększyć jego wydajność.

Średni limit przesyłania Amazon Fire HD

Przeciwną skrajnością, często występującą w obawie przed wyczerpaniem się baterii, jest jej przeładowanie, co w zasadzie utrzymuje urządzenie na wysokim poziomie baterii przez cały czas i kończy się uszkodzeniem jego działania. Idealnie, twój średni stan powinien znajdować się pośrodku lub trochę mniej.

dołącz do naszego kanału telegram