Skip to content

Jak zarabiać pieniądze z partnerami Amazon | Przewodnik po generowaniu dochodu

4 de sierpień de 2021

Amazon to sklep internetowy dla e-commerce i usług, który działa od 1994 roku, ilość i różnorodność produktów, które można uzyskać za pośrednictwem jego internetowego katalogu, jest ogromna. Ze sprzedażą przekraczającą 200 000 milionów dolarów w roku 2020, staje się jedną z najpotężniejszych firm, jeśli chodzi o wpływ na rynek. Powinieneś wiedzieć, że Amazon ma program partnerski, do którego może należeć praktycznie każdy na świecie i który może uzyskać szereg korzyści, w tym ekonomicznych, spełniając wymagania programu.

Jak działa program partnerski na Amazon?

Zasadniczo powinieneś promować produkty, które Amazon oferuje w swoim sklepie internetowym ze swoimi kontaktami i znajomymi, kiedy dołączysz do programu partnerskiego Amazon, platforma udostępnia Ci specjalny link do każdego produktu, za pomocą którego możesz zarobić prowizję w pieniądze, jeśli osoba, której udostępniłeś swój osobisty link do produktu, dokona zakupu.

Amazon zajmie się całą logistyką procesu płatności, przygotowaniem i wysyłką produktu, który kupuje Twój kontakt, Twoim zadaniem będzie tylko jego promowanie, a do tego masz różne sposoby na zwiększenie zakresu promocji, którą robisz. Poprzez zaawansowane APIS wyszukiwania, dostęp i ekspozycję opinii klientów oraz wiele innych strategii, o których porozmawiamy później.

Jak to się dzieje, że w ramach tego programu zarabia się pieniądze?

Jak już wspomnieliśmy, za każdy zakup dokonany przez Twój osobisty link otrzymasz niewielką prowizję, która różni się w zależności od rodzaju promowanego produktu, ponieważ nie wszystkie kategorie produktów nagradzają Cię taką samą wartością procentową.

Ale prawdziwą strategią, jeśli chcesz uzyskać realne korzyści z tego systemu, jest obsłużenie dużego ruchu ludzi. Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest promowanie linków Amazon za pośrednictwem sieci społecznościowych, blogów i najpotężniejszego narzędzia: strony internetowej specjalizującej się w niszy.

Im więcej osób odwiedzi Twoją witrynę, tym większą ekspozycję będą miały Twoje linki afiliacyjne, dlatego też wzrastają szanse, że potencjalny klient kliknie w jedną z Twoich reklam i dokona zakupu na Amazon.

To tutaj Amazon zapewnia wszelkie wsparcie osobom, które promują się za pośrednictwem swoich stron internetowych, udostępnia swoim podmiotom stowarzyszonym szereg narzędzi ułatwiających budowę własnego „sklepu internetowego”, takich jak spersonalizowane paski internetowe, a także obsługę linków dla każdego produktu, który promujesz, system RSS, który informuje Cię o trendach sprzedaży i wiele innych, abyś mógł odnieść sukces w sprzedaży , ale tak naprawdę za każdym produktem, który oferujesz na swojej stronie internetowej, stoi gigantyczny Amazon.

jak zarabiać z amazon

Jakie inne korzyści daje mi udział w programie partnerskim?

Oprócz możliwości zarabiania prowizji od sprzedaży, jak już wspomnieliśmy, Amazon zapewnia całe wsparcie, które towarzyszy jego nazwie , ponieważ jest to firma, która ma globalną obecność, tylko niewielka lista krajów jest tą, którą Amazon nadal robi nie oferują swoich usług, więc jeśli zdecydujesz się przystąpić do ich programu partnerskiego, z pewnością możesz to zrobić bez większych komplikacji niemal z dowolnego miejsca na świecie.

Kolejną zaletą pracy w ramach tego programu jest to, że Amazon ma najszybszy system płatności dla swoich podmiotów stowarzyszonych w swojej klasie , z pewnością nie jest to natychmiastowe, ale jest to najszybszy ze wszystkich stron, które mają ten tryb pracy.

Jedną z największych zalet tego programu Amazon jest to, że nie wymaga on wysokiego kapitału początkowego , wystarczy mieć stronę internetową, która ma dobrą prezentację i jest atrakcyjna dla Twoich potencjalnych klientów. Można to osiągnąć przy bardzo niskiej inwestycji, której nie można porównać z otwarciem fizycznego sklepu z zapasami produktów, kosztami najmu i szeregiem zobowiązań, jakie pociąga za sobą posiadanie tego typu lokalu handlowego.

Jest to biznes, który generuje „Passive Income” , na pewno na początku będziesz musiał skonfigurować kilka szczegółów swojej witryny, aby ją zoptymalizować, napisać kilka recenzji i zrobić pozycjonowanie, aby Twoja strona była dobrze wypozycjonowana w miejscach wyszukiwania. Ale kiedy już przygotujesz każdy przedmiot do promocji, możesz go sprzedawać w kółko bez konieczności konfigurowania czegokolwiek dodatkowego.

zapisz się do programu partnerskiego amazon

Jak mogę zapisać się do programu partnerskiego Amazon?

Jeśli już podjąłeś decyzję o dołączeniu do tego dochodowego programu, powinieneś wiedzieć, że istnieją pewne wymagania, które musisz spełnić, zanim będziesz mógł wysłać formalną prośbę, aby móc wybrać własny kod partnerski i móc rozpocząć promocję produkty i generowanie sprzedaży, co z kolei przełoży się na zysk dla Ciebie. Główne wymagania to:

  • Być pełnoletnim.
  • Posiadaj witrynę internetową z oryginalną treścią.
  • Twoja witryna nie może promować treści zawierających przemoc, materiałów o charakterze jednoznacznie seksualnym, materiałów fałszywych lub wprowadzających w błąd, działań nawołujących do nienawiści, dyskryminacji, nękania lub naruszania prywatności innych osób. Nie powinien być skierowany do dzieci lub osób poniżej 13 roku życia.
  • Nie używaj żadnej z oficjalnych marek Amazon do promowania swojej witryny.
  • Utrzymuj TSA (Turbo SEO Affiliates) tak optymalne, jak to możliwe, dobrze zdefiniowane i ustrukturyzowane .
  • Dokonać przynależność do programu partnerskiego Amazon za pośrednictwem oficjalnej strony www.afiliados.amazon.es/

Jeśli chcesz poznać szczegółowo każdy z aspektów i warunków, które musisz spełnić, aby zostać zaakceptowanym w programie partnerskim Amazon , możesz przeczytać ten oficjalny przewodnik na ich stronie, gdzie są one bardzo szczegółowe, wyjaśniając każdy z wymagań, które będą być oceniane pod kątem akceptacji nowego wniosku.

zarabiaj pieniądze promując produkty amazonPo upewnieniu się, że spełniasz wszystkie wymagania , jesteś gotowy do rozpoczęcia procesu prośby o akceptację, przejdź do obszaru partnerskiego w Internecie i znajdź przycisk rejestracji Amazon w prawym górnym rogu i załóż nowe konto, jeśli chcesz w celu korzystania z konta osobistego, a następnie zaloguj się przy użyciu swoich danych użytkownika. Wskazane jest utworzenie konta, aby nadać mu konkretny użytek, polegający wyłącznie na zarządzaniu linkami Amazon, a nie mieszaniu go z danymi osobowymi.

Jeśli chcesz utworzyć nowe konto, musisz nacisnąć przycisk „ Załóż konto Amazon ”, a otworzy się nowe okno, w którym musisz podać swoje imię i nazwisko, adres e-mail, hasło i potwierdzić hasło. Następnie naciśnij przycisk „Utwórz swoje konto Amazon”.

Być może będziesz musiał rozwiązać captcha przed kontynuowaniem procesu rejestracji, wtedy musisz zweryfikować swój adres e-mail, wpisać adres e-mail, który napisałeś w poprzednim oknie rejestracji i poszukać wiadomości e-mail wysłanej przez Amazon, w której powinieneś znaleźć kod, który będziesz mieć później Piszesz na ekranie rejestracji Amazon, zrób to i naciśnij przycisk „Utwórz swoje konto Amazon”.

W następnym oknie uzupełnij informacje o swoim koncie wszystkimi danymi, o które proszą, ważne jest, abyś używał prawdziwych danych i bez błędów, aby uniknąć przyszłych niedogodności z zatwierdzeniem Twojego wniosku. W tym momencie zostaniesz poproszony tylko o informacje związane z adresem Twojego pokoju, upewnij się, że wypełniłeś poprawnie każde z pól i naciśnij przycisk „Dalej”.

promuj-amazon-linkiNastępnie musisz powiązać stronę(y), z którą chcesz się powiązać z programem Amazon , wpisać domenę swojej strony w polu tekstowym i nacisnąć przycisk Dodaj.

Prawie na koniec musisz stworzyć swój identyfikator partnerski , odpowiedzieć, w jaki sposób chcesz otrzymywać prowizje, które generujesz, a także podać informacje związane z Twoją witryną, takie jak motyw, kategoria, produkty, które zamierzasz promować i wszystko, co związane z treścią Twojej witryny.

Powinieneś także napisać krótką recenzję, dlaczego chcesz przystąpić do programu partnerskiego Amazon i zaakceptować warunki przedstawione na końcu. Po osiągnięciu tego punktu wystarczy poczekać na zatwierdzenie wniosku, co zwykle zajmuje około 2 godzin. 

Alternatywy do zarabiania pieniędzy będąc częścią Amazon

Promowanie i sprzedaż produktów Amazon to tylko jeden z wielu sposobów generowania dochodu za pośrednictwem tej szczególnej firmy. Poniżej wymienimy co najmniej 4 różne sposoby, dzięki którym możesz zacząć zarabiać na Amazon.

Sprzedawaj produkty

Jak już wspomnieliśmy, poprzez program partnerski Amazon możesz zarabiać na każdej sprzedaży dokonanej za pośrednictwem Twoich osobistych linków. Te linki muszą być promowane na Twojej własnej stronie internetowej i muszą spełniać określone warunki, o których już wspomnieliśmy. Warunki te nie są zbyt skomplikowane, a program jest dostępny w wielu krajach na świecie .

amazonka flex

Amazon Flex

Innym sposobem, w jaki możesz generować dochód dzięki tej ogromnej firmie, jest inny z jej programów o nazwie Amazon Flex. Program ten daje możliwość pracy jako doręczyciel paczek Amazon we własnym pojeździe.

Warunki przystąpienia do programu są nieliczne, a wśród nich należy dysponować co najmniej 4 godzinami dziennie, aby poświęcić się na doręczanie przesyłek , posiadać własny pojazd, telefon komórkowy, pobrać aplikację Amazon Flex i uiścić opłatę w celu uzyskania dostęp do systemu dostarczania przesyłek Amazona.

Płatność, którą Amazon oferuje za tę pracę, wynosi 56 € za każdy 4-godzinny blok, w którym pracujesz , możesz pracować z wybranymi blokami dziennie i dni tygodnia, które masz. O ile na platformie są dostępne bloki do zarezerwowania.

Jeśli chcesz ubiegać się o stanowisko doręczyciela paczek Amazon za pośrednictwem tej możliwości, musisz wykonać następujące kroki :

  • Pobierz aplikację Amazon Flex na swój telefon komórkowy.
  • Wybierz swój region pracy i zakończ rejestrację.
  • Będziesz musiał przedstawić zdjęcie swojego prawa jazdy , zaświadczenie o niekaralności i dowód ubezpieczenia społecznego.
  • Prześlij swoje zgłoszenie i poczekaj na jego zatwierdzenie.

praca w centrach logistycznych amazonPo przyjęciu do programu Amazon Flex musisz skorzystać z oficjalnej aplikacji, aby wykonać całą pracę logistyczną . Dzięki niemu będziesz mógł wybrać godziny pracy, zeskanować kody paczek do dostarczenia, będziesz miał dostęp do informacji, aby znaleźć swoją paczkę i ją dostarczyć, a nawet otrzymasz za jej pośrednictwem swego rodzaju GPS, gdzie zasugerowane zostaną najlepsze trasy, które możesz wybrać, aby dostarczać paczki efektywniej, omijając korki i oszczędzając paliwo.

Działa jako magazyn Amazon

Obecnie Amazon posiada 175 centrów logistycznych na całym świecie, centra te wymagają wykwalifikowanego personelu do różnych czynności , ponieważ są nie tylko magazynami towarów, ale pełnią również funkcję centrów dystrybucji, w których pracownicy wybierają produkt, pakują i dostarczają do dyspozytorów każdy z przedmioty zakupione przez ludzi za pośrednictwem strony Amazon.

Jak można sobie wyobrazić, we wszystkich tych centrach logistycznych codziennie zarządza się milionami przesyłek, dzięki czemu w procesie dystrybucji stale wprowadzane są poprawki mające na celu poprawę jakości obsługi klienta. Nie ma lepszego czasu na szukanie pracy w tej firmie , ponieważ praktycznie przez cały rok ludzie kupują przez stronę, więc praca jest ciągle. 

Możesz wybrać jedno z dostępnych stanowisk do kierowania zespołami w obrębie centrum logistycznego, możesz także zostać pakowaczem, dyspozytorem paczek, pracować w obszarze kadr, ładować ciężarówki oraz listę profili zawodowych, z którymi możesz się zapoznać w sekcja aby ubiegać się o pracę na Amazon, tutaj należy wybrać obszar najbliżej domu i sprawdzić, czy są wolne miejsca dostępne do ubiegania się o pracę.

pracuje dla amazon z domu

Pracuj z domu dla Amazon

Jeśli najlepszą opcją dla Ciebie jest praca z domu, komentujemy, że za pośrednictwem Amazon oferuje również pracę „wirtualną” lub zdalną , dla osób mieszkających w określonych obszarach i oferujących różne funkcje do rozwoju w firmie.

Najczęstsze prace, które możesz wykonać w domu, to obsługa klienta, programowanie, projektowanie graficzne, architektura sieci Web, szkolenia, zarządzanie zasobami ludzkimi i wiele różnych, które możesz sprawdzić na stronie Wirtualne lokalizacje, aby uzyskać prace zdalne. 

Możesz filtrować dostępne oferty pracy według swojego obszaru zawodowego, regionu lub rodzaju pracy, którą chcesz wykonywać, po wybraniu stanowiska, na które chcesz się ubiegać, musisz wypełnić formularz, aby umówić się na rozmowę kwalifikacyjną w przypadku wybrania za wspomnianą opłatę. Zwykle Amazon oferuje szkolenia osobom, które mają rozpocząć pracę w firmie , tak aby wiedza, którą musisz zdobyć, aby dobrze wykonywać swoją pracę, została przekazana przez przełożonego, aby upewnić się, że wszystko jest zrobione dobrze.

Jak mogłeś zauważyć, Amazon oferuje wiele możliwości tym, którzy szukają pracy uzupełniającej lub na pełen etat, z pewnością, jeśli włożysz wysiłek, możesz znaleźć miejsce w jednej z ofert pracy, które oferuje ta ogromna firma .

dołącz do naszego kanału telegram