Skip to content

Jak zweryfikować lub sprawdzić, czy witryna lub strona internetowa jest bezpieczna, krok po kroku

16 de maj de 2021

Bardzo często zdarza się, że niektóre strony internetowe nie są godne zaufania, które są tworzone wyłącznie w celu oszukania lub spowodowania jakiegoś rodzaju uszkodzenia naszego urządzenia, w tym celu konieczne jest zachowanie prywatności naszego komputera, ponieważ przechowujemy wiele ważnych danych w tym. Użytkownicy nie wiedzą, jak określić, które strony są bezpieczne, a które nie, konieczne jest również poznanie narzędzi, aby móc sprawdzić te strony, ważne jest, aby zapytać Jak krok po kroku zweryfikować lub sprawdzić, czy witryna lub strona internetowa jest bezpieczna?

Konieczne jest, aby za każdym razem, gdy surfujemy po Internecie, czuć się bezpiecznie; dlatego zapewnimy Ci wszystkie informacje niezbędne do zweryfikowania, czy witryna jest bezpieczna, czy nie.

Jak sprawdzić lub zweryfikować, czy strona internetowa jest bezpieczna?

Na szczęście istnieje wiele sposobów sprawdzenia, czy strona jest bezpieczna, Jedną z najbezpieczniejszych przeglądarek jest Google Chrome, który wyświetla komunikat ostrzegawczy, gdy strona jest uznawana za niewiarygodną. Aby sprawdzić bezpieczeństwo strony, musisz zwrócić uwagę na ikony, które pojawiają się po lewej stronie adresu internetowego.

Pojawiają się trzy ikony: kłódka, okrąg i czerwony trójkąt. Symbol kłódki oznacza, że ​​strona jest bezpieczna i prywatna. Ikona kółka oznacza, że ​​informacje nie są bezpieczne, połączenie z tą witryną nie jest prywatne i ktoś może obserwować Twoje informacje. Ostatni symbol trójkąta wskazuje, że strona jest zbyt niebezpieczna; najlepiej w nim nie przebywać.

Podobnie inne przeglądarki oferują ustawienia, aby móc zachować bezpieczeństwo, wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić ustawienia i uzyskać dostęp do pola z napisem „Prywatność i bezpieczeństwo”. Innym sposobem sprawdzenia, czy jest to bezpieczne, jest sprawdzanie adresu URL strony i HTTPS, to jest ten, który pokazuje wiarygodność strony.

Dobrze jest również poszukać polityki bezpieczeństwa, strony mają ten dokument, który można zobaczyć, szukając pola z napisem „Prywatność”. W tym dokumencie jest to konieczne wyszukaj słowa kluczowe, takie jak „Dane” i „Zapisz”. Nie ufaj odznakom, jest bardzo prawdopodobne, że niektóre witryny pokazują znaczki, z którymi starają się być wiarygodne.

Inne sposoby sprawdzenia, czy witryna lub strona internetowa jest bezpieczna

Możesz również sprawdzić domenę strony, jeśli zmieni się jej litera, może to oznaczać, że jest ona niezgodna z prawem. Obserwuj wygląd witryny, jeśli widzisz, że nie ma ona świetnego wyglądu, lub nie jest dobrze rozumiane, co strona próbuje przekazać, to dlatego, że może to być zła strona.

Możesz użyć Google do zbadania reputacji dowolnej domeny, przeczytaj komentarze użytkowników, którzy już do niej weszli. Unikaj wyskakujących okienek, jeśli wchodząc na witrynę, widzisz wiele wyskakujących okienek, najlepiej będzie jak najszybciej je zamknąć i natychmiast się z tego wydostań. Za pośrednictwem tych stron możliwe jest, że wirus dotrze do Twojego komputera, dlatego najlepiej jest znać program antywirusowy wskazany dla Twojego urządzenia.

Zwróć także uwagę, czy strona, na którą wchodzisz, przekierowuje Cię do zupełnie innej witryny. Opcją, którą możesz wdrożyć, może być zadzwonienie do firmy, aby zadzwonić do niej, będziesz musiał udać się na sam dół, gdzie pojawi się pole z napisem „Kontakty”, może to pomóc rozwiać wszelkie wątpliwości.

Jak uniknąć niebezpiecznej witryny lub strony internetowej?

Istnieje wiele stron internetowych, które pozwalają sprawdzić bezpieczeństwo strony, aby to zrobić, wystarczy skopiować adres URL jednej z nich i wstawić go do jednej z nich, dzięki czemu dowiesz się, czy strona jest wiarygodna, czy nie , niektóre z te strony to „Norton Safe Web” i „URLEX”. Jeśli chcesz, możesz utworzyć skrót, aby móc szybko je wprowadzić i uniknąć wszelkich problemów.

sprawdź, czy witryna jest bezpieczna

Z drugiej strony, możesz wprowadzić strony, które znasz tylko Ty, z których już wcześniej korzystałeś. Stara się też, aby wyszukując zawsze wchodzić na pierwsze strony, które pojawiają się w wyszukiwarce, nie przechodzić do innych katalogów.

Ostatni, zawsze unikaj publikowania jakichkolwiek danych osobowych, Nie ma znaczenia, że ​​strona jest bardzo bezpieczna, pomoże to w jak największym stopniu uniknąć oszustw.