Skip to content

Jak zsynchronizować kalendarz, zadania i kontakty programu Outlook z telefonem z systemem Android

6 de Maj de 2021

Jak mogę zsynchronizować kalendarz programu Outlook z telefonem komórkowym z systemem Android? Czego potrzebuję zsynchronizuj moje kontakty i zadania programu Outlook na moim Androidzie? Jakie kroki należy wykonać, aby skonfigurować i zsynchronizować pocztę e-mail programu Outlook na dowolnym urządzeniu?

Wcześniej urządzenia z Androidem pozwalały na synchronizację tylko kont Gmail, jednak to się zmieniło. W tym momencie istnieje również możliwość synchronizacji usług świadczonych przez Microsoft, na przykład Outlook.

Utworzenie konta w programie Outlook zapewnia wiele korzyści, w tym dostęp do spersonalizowanego kalendarza zadań. Wspomniany kalendarz Możliwe jest zsynchronizowanie go z telefonem komórkowym z Androidem, jeśli nie wiesz, jak to zrobić, dziś łatwo Ci to wyjaśnimy.

Skonfiguruj i zsynchronizuj kalendarz zadań programu Outlook z telefonem komórkowym z systemem Android

Outlook umożliwia synchronizację kalendarza, zadań i kontaktów z telefonem komórkowym z systemem Android. Możesz skonfigurować i zsynchronizować swoje firmowe lub osobiste konto na urządzeniu z Androidem, niezależnie od jego wersji. W ten sposób będziesz mógł modyfikować, dodawać lub usuwać terminy z kalendarza programu Outlook z telefonu komórkowego w wygodniejszy i prostszy sposób.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby skonfigurować i zsynchronizować kalendarz programu Outlook, zadania i kontakty z telefonem komórkowym z systemem Android, jest otwarcie konta programu Outlook.

Gdy jesteś na swoim koncie Outlook, musisz kliknąć przycisk kalendarza. Zwykle znajduje się w dolnym rogu ekranu. W rozwijanym menu, które pojawia się na górze, musisz naciśnij „Dodaj kalendarz”.

Wśród wyświetlonych opcji możesz dodać nowe konto lub wybierz konto, które jest już na urządzeniu. W przypadku wybrania nowego konta, musisz podać adres e-mail i hasło konta, które chcesz dodać.

Musisz wypełnić pola informacyjne, które pojawiają się na ekranie i kliknij „Zapisz”. Twój kalendarz zostanie automatycznie zsynchronizowany z urządzeniem z systemem Android, dlatego ważne jest, aby mieć dobre połączenie z Internetem.

Alternatywy do synchronizacji Outlooka w systemie Android

Na wypadek, gdybyś nie mógł skonfiguruj i zsynchronizuj swój kalendarz, zadań i kontaktów programu Outlook z telefonem komórkowym z systemem Android, istnieje druga metoda. Może być konieczne zapewnienie dostępu administratorowi systemu, aby zsynchronizować dane konta z urządzeniem z systemem Android.

Aby to zrobić, wystarczy otworzyć plik Aplikacja „Mail” w telefonie komórkowym z systemem Android iw ustawieniach kliknij opcję „Dodaj nowy adres e-mail”. Musisz wybrać Outlooka jako dostawcę.

Następnie wprowadź swój adres e-mail i hasło, zaakceptuj uprawnienia, które się pojawią oraz ekran i zaczekaj na zakończenie procesu synchronizacji. Po zakończeniu kalendarz, zadania i kontakty programu Outlook powinny być dostępne z telefonu komórkowego z systemem Android.

synchronizacja kontaktów kalendarza Outlook

Inną skuteczną metodą jest synchronizacja kalendarza programu Outlook z Gmailem. Konto Gmail, które chcesz synchronizować, musi być otwarte w telefonie komórkowym, aby wiadomości e-mail programu Outlook były wyświetlane poprawnie.

Jak mogę rozwiązać problemy z synchronizacją kalendarza i kontaktów?

Jeśli masz problemy z synchronizacją kalendarza, Kontakty i zadania programu Outlook z urządzeniem z Androidem istnieje kilka rozwiązań. Niektórzy z nich są:

  • Sprawdź, czy Twoja aplikacja Outlook jest zaktualizowany w najnowszej dostępnej wersji. Jeśli problem nie ustąpi, spróbuj odinstalować i zainstalować ponownie.
  • Sprawdź, czy kalendarz jest skonfigurowany do wyświetlania. W tym celu musisz otworzyć swoje konto Outlook iw sekcji kalendarza zaznacz wszystkie pola potwierdzenia, aby wyświetlić żądany kalendarz.
  • Zezwól na dostęp do swoich kontaktów. Aby to zrobić, musisz otworzyć ustawienia na swoim urządzeniu z Androidem i kliknąć Aplikacje. Następnie musisz kliknąć Outlook i zweryfikować dostęp, w tym dostęp do swoich kontaktów.
  • Wreszcie, jeśli kalendarz nadal się nie pojawia, przejdź do menu Outlook. W tym celu naciśnij ikonę ustawień, a następnie kliknij jąopcję „Resetuj konto”.

Jeśli problem będzie się powtarzał i nie możesz skutecznie zsynchronizować konta, możesz skontaktować się z pomocą techniczną z programu Outlook lub dostawcy systemu Android.