Skip to content

Jak zmienić konto e-mail z Hotmail na Outlook bez utraty konta?

17 de maj de 2022

Jak wiadomo, od 2012 roku Microsoft postanowił wprowadzić ważną zmianę w swojej słynnej platformie klienta poczty e-mail o nazwie Hotmail. Zmiana, która nie tylko zmodyfikowała usługę, ale także jej nazwę. Dlatego wielu użytkowników zaczęło przełącz się z konta hotmail na program Outlookbardzo uważając, aby nie stracić swoich danych ani samego konta.

Jeśli byłeś starym użytkownikiem tej usługi poczty e-mail, to pewne, że krok po kroku zmierzyłeś się z rzeczywistością adresy z domeną Hotmail zostały przemieszczone dla osób należących do programu Outlook.

Chociaż obie domeny cieszyły się teraz tym samym zaktualizowanym interfejsem, aby nie były przestarzałe. Wiele osób zastanawia się, czy to możliwe zmień domenę naszej poczty na Outlook Ale bez utraty wszystkich naszych informacji!

Powszechnie wiadomo, że w parze z tą zmianą we wspomnianej poczcie pojawiły się liczne postępy i nowości. Platforma zaktualizowała swoją usługę, aby oferować znacznie prostsze, bardziej kompletne i bezpieczne środowisko w porównaniu do tego, co wcześniej oferował Hotmail.

Jasne, nowi użytkownicy nie doświadczyli żadnych problemów, ponieważ wygenerowali swoje konta bezpośrednio w Outlooku. Ale wielu z tych, którzy nadal mają konta Hotmail chcą przejść na najnowocześniejszą platformę w obliczu rzeczywistości, że stopniowo e-maile ze starą domeną przejdą do historii.

Wadą, której wielu się spodziewało, było to, że zmiana z @hotmail.com na @outlook.com nie jest przeprowadzana automatycznie. Dlatego ten proces, aby zmień nasze konto z hotmail na Outlook, musimy to zrobić ręcznie. Jeśli więc nie wiesz, jak przełączyć pocztę e-mail z Hotmail do Outlooka, wystarczy, że przeczytasz dalej.

Jak przełączyć się z Hotmail na Outlook

Daleko od tego, co myślisz, to krok po kroku będzie naprawdę proste wystarczy wziąć komputer i włączyć go w zwykły sposób w przeglądarce, którą chcesz, czy to Chrome, Internet Explorer, Firefox, Safari, Opera lub jakakolwiek inna. Następnie przejdziemy do następujących kroków:

  • Otwórz oficjalną stronę Microsoft i natychmiast zaloguj się do Outlooka za pomocą swojego adresu e-mail Hotmail i hasła, tak jak zawsze. Aby to zrobić, kliknij Zaloguj
  • Po wejściu na konto kliknij zakładkę „Twoje informacje”.
  • Szukamy sekcji „Zarządzaj sposobem logowania do Microsoft” i klikamy.
  • Znajdujemy się w opcji „aliasy kont” i kliknij „Dodaj e-mail”.
  • Wybieramy opcję „Utwórz nowy adres e-mail i dodaj jako alias”.
  • Będąc w tej sekcji będziesz mieć możliwość zmiany swojej nazwy e-mail i utworzenia nowego z domeną Outlook.com lub Outlook.eszalecamy, jeśli możliwe jest użycie tego samego adresu, który miałeś na swoim koncie Hotmail.
  • Gdy to zrobisz, przechodzisz do powrotu do poprzedniej strony i klikasz „Konwertuj na główną”, aby Twoje e-maile były wysyłane z nowego adresu z domeną Outlook.

Po zakończeniu procesu zachęcamy do rozważenia pewnych kwestii, na przykład tego, czy zarówno stare, jak i nowe e-maile pozostanie w Twojej skrzynce odbiorczejponieważ Twój stary adres e-mail będzie nadal istniał, ale teraz masz możliwość jednoczesnego używania nowego adresu w domenie programu Outlook na tym samym koncie.

logo Microsoft Outlook z niebieskim tłem

Wskazówki dotyczące przełączania z Hotmail na Outlook

Mimo że nie powinno być problemu Podczas wykonywania tej procedury wielu użytkowników zaleca ciągłą zmianę hasła, aby zapobiec włamaniu lub kradzieży konta.

Na przykład przy kilku pierwszych logowaniu do programu Outlook może się okazać, że strona internetowa ładuje się nieco wolniej. Jednak z czasem to się rozwiązuje. Z drugiej strony wszystkie e-maile, które wysłałeś Twoje kontakty ze starego konta Hotmail będą nadal wyświetlane w folderze „Wysłane” nowego konta Outlook.

dołącz do naszego kanału telegram