Skip to content

Jak zablokować kontakt w Outlooku, aby nie otrzymywać więcej wiadomości e-mail?

10 de luty de 2022

Konta e-mail to sposób, za pomocą którego możemy zarządzać niektórymi zapytaniami w niektórych instytucjach, pozwalają nam również komunikować się z innymi osobami i firmami. Zdarzają się jednak sytuacje, w których otrzymujemy dużą liczbę wiadomości od tego samego nadawcy lub określony kontakt staje się irytujący. Jeśli jesteś zainteresowany wiedzą jak zablokować ten kontaktw tym artykule pomożemy Ci to odkryć.

W jaki sposób można zablokować adres e-mail w Outlooku?

Outlook jest jedną z najstarszych platform pocztowych na rynku i ma dużą liczbę użytkowników. Chociaż trzeba przyznać, że Gmail grupuje więcej osób.

Platforma ta oferuje swoim użytkownikom wiele interesujących funkcji, które mogą być bardzo przydatne w dzisiejszym szybkim stylu życia, między innymi możesz podyktować wiadomość do wysłania pocztą. To jest świetne w takich sytuacjach gdzie wykonujesz jakąś pracę ręczną i musisz odpowiedzieć korespondencja.

Kolejną innowacją tej platformy jest to, że możesz udostępnić wideo kontaktowi za pośrednictwem tej platformy, wystarczy, że nagranie spełni wymagania programu Outlook, więc nie będziesz mieć problemów z jego wysłaniem.

Teraz, jeśli potrzebujesz wysłać plik multimedialny lub dokument Word do kontaktu, możesz dołączyć go do wiadomości i wysłać przez platformę. Może to pomóc, jeśli chcesz przesłać formularz lub wypełnić wymaganie procesu, który jest w toku.

Tak jak istnieją złożone funkcje, które ułatwiają codzienną pracę, tak samo znajdziesz procesy, które są tak proste i praktyczne, jak dodanie kontaktu do listy adresowej. W ten sposób za każdym razem musisz wysłać mu wiadomość, wystarczy zajrzeć do katalogu i wyślij potrzebne informacje.

Istnieje kilka sposobów blokowania adresu e-mail w Outlooku. Ważne jest, aby wykonać każdy krok zgodnie z potrzebami w procesie, aby móc kontrolować lub ograniczać wiadomości do tego kontaktu.

W komputerze

Jeśli korzystasz z komputera i zauważysz, że osoba lub firma zaczyna wysyłać Ci wiadomości, które Ci się nie podobają lub które Cię nie interesują, możesz zablokować je w witrynie na swoim komputerze. Uniemożliwi to otrzymywanie na swoją skrzynkę odbiorczą jakąś wiadomość, której już nie chcesz.

Aby zablokować kontakt musisz zalogować się do Outlooka i zlokalizować skrzynkę odbiorczą. W prawej górnej części ekranu zobaczysz kilka ikon, w tym koło zębate reprezentujące menu konfiguracyjne.

jak zablokować kontakt w programie Outlook

Po wejściu do konfiguracji musisz kliknąć ostatnią sekcję o nazwie opcje, dzięki czemu Po lewej stronie zostanie wyświetlony szereg opcji z ekranu. W tym kroku należy wybrać opcję poczty i spośród zakładek, które ma, należy wybrać spam. Powinieneś wiedzieć, że każda z zakładek ma kilka opcji, które możesz mieć, aby zobaczyć każdą z nich, wystarczy kliknąć kartę główną, a reszta pojawi się automatycznie.

Po znalezieniu się w spamie musisz wybrać sekcję zablokowanych nadawców, co nas interesuje w tym przypadku. Tam możesz wpisz adres e-mail, który chcesz ograniczyć.

Z telefonu

Jeśli zamiast tego chcesz użyć telefonu komórkowego do zablokowania adresu, nie jest konieczne instalowanie aplikacji Outlook w telefonie. Dzięki aplikacji Gmail możesz to zrobić w prosty sposób, wystarczy dodać konto Outlook do aplikacji Gmail, która jest natywnie dostępna na Twoim urządzeniu.

Po skonfigurowaniu konta Outlook w telefonie możesz je otworzyć i długo nacisnąć wiadomość od kontaktu, który chcesz zablokować. to musisz znajdź sekcję oznaczenia jako spam.

zablokowany kontakt programu Outlook

Następnie musisz dotknąć trzech pionowych punktów znajdujących się u góry ekranu, aby potwierdzić akcję. Spowoduje to, że wszystkie wiadomości pochodzące od nadawcy zostaną sklasyfikowane jako niechciane i nie będziesz już musiał ich oglądać ani otrzymywać powiadomienia o jego przybyciu.

Co dzieje się z wiadomościami e-mail od osób zablokowanych w programie Outlook?

Prawdą jest, że wszyscy możemy zmienić zdanie w dowolnym momencie, a bardzo przydatnym przykładem jest decyzja o zablokowaniu kontaktu. Powody takiego postępowania mogą: być bardzo różne, a powaga sprawy może się różnić.

Jednak wielu zastanawia się, dokąd trafiają e-maile niechcianych kontaktów? Ta obawa może wynikać z czystej ciekawości lub gdy zmienisz zdanie i chcesz teraz odblokować kontakt.

automatyczne usuwanie

Są ludzie, którzy są całkowicie pewni, że nie chcą ponownie otrzymywać wiadomości od konkretnego nadawcy, zwłaszcza gdy są to firmy, które stale promują produkty, które nas nie interesują i czym się zajmują zaśmiecanie naszej poczty wiadomościami, których nie będziemy czytać.

W takich przypadkach, oprócz zablokowania nadawcy, prawdopodobnie chcesz, aby te wiadomości zostały automatycznie usunięte. Niestety w tej chwili nie ma takiej opcji, aby usunąć wiadomości można to zrobić ręcznie.

za pomocą programu Outlook na komputerze

Anulowanie dostawy

Co zrobić, jeśli możesz skonfigurować w Outlooku, że dostarczanie wiadomości jest anulowane, oznacza to, że są one wysyłane do folderu spamu. Gdy na Twoje konto pojawią się wiadomości od zablokowanego nadawcy, nie przejdą przez skrzynkę odbiorczązamiast tego przejdą bezpośrednio do tego folderu.

Jeśli chcesz przejrzeć listę zablokowanych adresów, aby usunąć kontakt z tej sekcji, wystarczy przejść do konfiguracji i w sekcji poczty wybrać zakładkę spam e-mail, a w sekcji zablokowanych nadawców znajdziesz listę, w której możesz zmodyfikować lub usunąć adres, który się tam znajduje.

dołącz do naszego kanału telegram