Saltar al contenido

Jak utworzyć czarną listę w mojej poczcie programu Outlook? – Dodaj i usuń kontakty

31 de enero de 2022

Obecnie Outlook jest jedną z największych usług przesyłania wiadomości elektronicznych na świecie. Ponieważ ma tak wiele funkcji, wielu jego użytkowników używa go do różnych zadań osobistych i zawodowych. Na przykład, jednym z nich jest czarna lista; Poniżej wyjaśniono, jak działa ta lista, jej zalety i procedura jej tworzenia.

Jak działa czarna lista w wiadomościach e-mail programu Outlook?

Ponieważ platformy e-mail starają się za wszelką cenę zapewnić użytkownikom dobre wrażenia, starają się eliminować wiadomości spamowe w jak największym stopniu. Intencją czarnych list jest: chronić prywatność użytkownika, aby spam nie psuł dobrego doświadczenia platformy.

Podczas tworzenia konta Outlook czarna lista to filtruj wszystkie wiadomości z adresów, które są na nim napisane. Dzięki temu dana osoba może uniknąć otrzymywania wiadomości spamowych lub po prostu ją zmęczyć. Czasami przy odrobinie pracy adres IP może zostać zablokowany.

Jakie są korzyści z używania czarnej listy w Outlooku?

Chociaż czarne listy w Outlooku mogą być dość irytujące dla tych, którzy się na nich znajdują, z pewnością nie są dla tych, którzy je tworzą. Aktywacja ich może przynieść co najmniej dwie korzyści tym, którzy je tworzą. Dwa z nich zostaną pokazane poniżej.

Popraw swoje bezpieczeństwo

Jednym z powodów, dla których warto utworzyć czarną listę w Outlooku, jest poprawa bezpieczeństwa. Ponieważ taca może wejść o wiele więcej informacji niż jest to pożądane, w tym wiadomości e-mail ze złośliwym oprogramowaniem lub spamem, umieszczanie niektórych adresów e-mail na czarnej liście znacznie ułatwia ich filtrowanie.

Ten rodzaj filtra przydaje się przede wszystkim dla osób, które wykonują dużą ilość Subskrypcje Newslettera, biuletyny lub po prostu strony internetowe z bezpłatnymi zasobami. Dzięki temu filtrowi nie tylko przestaniesz otrzymywać określone wiadomości w swojej skrzynce odbiorczej, ale także będziesz mógł uniknąć otrzymywania wiadomości z tego adresu e-mail.

Utwórz filtry nadawców

Kolejną zaletą posiadania czarnej listy poczty e-mail programu Outlook jest to, że tworzy ona filtry nadawców. Oznacza to, że żaden kontakt nie zostanie odebrany z niektórymi nadawcami. W zasadzie niezależnie od ilości wiadomości wysłanych do nas z konkretnego adresu, będzie on z pewnego punktu widzenia zablokowany.

Teraz trzeba powiedzieć, że to tylko niektóre z tych, które można komentować. Korzystanie z czarnej listy programu Outlook jest dość interesujące dla tych, którzy stale korzystają z poczty e-mail. Z tego powodu procedura tworzenia czarnej listy w Outlooku zostanie wyjaśniona poniżej.

Jaka jest procedura tworzenia czarnej listy w Outlooku?

ikona perspektywy

Jak widać, utworzenie czarnej listy jest całkiem korzystne. Teraz wyjaśnimy, jak można to zrobić w Outlooku. To może być skończone ze strony internetowej Outlook oraz z aplikacji mobilnej. Poza tym są tacy, którzy wierzą, że da się to zrobić ze strony internetowej, więc zostanie też wyjaśnione, czy jest to możliwe i jak to zrobić.

Ze strony internetowej

Aby móc utworzyć czarną listę bezpośrednio z sieci Outlook, pierwszą rzeczą do zrobienia jest zalogowanie się do sieci i kliknięcie „Ustawienia”; jest w prawym górnym rogu z ikoną koła zębatego. Po tym musisz zrobić Kliknij „Wyświetl wszystkie ustawienia programu Outlook”.

Będąc w ogólnej konfiguracji, wystarczy wejść do sekcji „Poczta”. Następnie musisz wybrać opcję „Spam” i następnie w „Zablokowane domeny i nadawcy” Kliknij „Dodaj”, wpisz adres e-mail do zablokowania, a następnie naciśnij Enter, aby został zarejestrowany.

W ten sposób z danego adresu nie będzie można wysłać do nas żadnego rodzaju wiadomości ani poczty. To tak, jakby było zablokowane; a jeśli chcemy usunąć go z czarnej listy, będziemy musieli po prostu powtórzyć proces i kliknąć ikonę kosza obok adresu.

Z Twoją aplikacją mobilną

logo Microsoft Outlook

Proces w przypadku telefonu komórkowego jest zupełnie inny niż w przypadku komputera. Przede wszystkim musisz wejść do aplikacji Outlook i zalogować się. Po tym będziemy musieli przejdź do skrzynki odbiorczej i wyszukaj wiadomość wysłaną przez danego nadawcę. Kiedy go znajdziesz, musisz kliknąć trzy punkty.

Klikając w trzy punkty, musisz wybrać opcję „Zgłoś spam”, następnie „Niechciane”. Spowoduje to wysłanie danej wiadomości do folderu spamu, a wszystkie przyszłe wiadomości od tego samego nadawcy również tam trafią.

Oczywiście może to nie być tak skuteczne, ponieważ nadal będziemy otrzymywać wiadomości e-mail od danego nadawcy. Jednak przynajmniej będziesz mógł przestać otrzymywać wiadomości na głównym pasku zadań, więc znacznie trudniej będzie je zobaczyć i mieć taką irytację.

Za pośrednictwem Twojej strony internetowej

Coś, co wiele osób myśli w tym temacie, to możliwość stworzenia czarnej listy za pomocą naszej strony internetowej. Trzeba jednak doprecyzować coś: chociaż możesz stworzyć e-mail z własną domeną, nie można utworzyć czarnej listy z naszą stroną internetową. Jednak przy użyciu dwóch pozostałych bardzo prostych metod nie jest to już konieczne.

kobieta pisząca na komputerze

Cóż, widać, że utworzenie czarnej listy w Outlooku jest dość proste, niezależnie od tego, czy odbywa się to z komputera, czy z aplikacji mobilnej. Jest to również niezwykle korzystne dla tych, którzy stale korzystają z poczty e-mail. Z tego powodu ten samouczek jest wysoce zalecany.

dołącz do naszego kanału telegram