Skip to content

Jak zrobić pokaz slajdów w programie Echo Show? – Asystent Amazona

26 de styczeń de 2022

Echo Show to grupa inteligentnych głośników należących do produktów Amazon, które posiadają wirtualnego asystenta. Jego różnica w stosunku do innych głośników dostępnych na rynku polega na tym, że ma wbudowany ekran. Jeśli chcesz to dobrze wykorzystać, możesz zrobić pokaz slajdów ze zdjęć. Aby uzyskać szczegółowe informacje, czytaj dalej do końca.

Jakie są metody tworzenia pokazów slajdów w programie Echo Show?

Amazon Echo Show ma wiele zalet w porównaniu z innymi podobnymi urządzeniami, ponieważ oprócz ekranu ma również wyświetlacz, za pomocą którego można zobaczyć informacje i ich odsłuchać. Podobnie możesz między innymi wykonywać połączenia wideo, sprawdzać prognozę pogody, korzystać z aplikacji do strumieniowego przesyłania wideo.

Jedną z funkcji, z których możemy skorzystać z Echo Show, jest robienie zdjęć i filmów za pomocą wbudowanego aparatu urządzenia. Te zdjęcia mogą być bardzo przydatne, jeśli chcesz uchwyć wyjątkowy moment i którymi chcesz się podzielić z innymi ludźmi.

Na ekranie tego urządzenia możesz dokonać wszelkich niezbędnych zmian, aby uzyskać żądany obraz. Na przykład możesz skonfigurować jasność, kontrast lub inny aspekt, który może zapewnić lepszą wydajność ekranu.

amazon prime wideo w programie echo

Jeśli lubisz słuchać muzyki sam lub z przyjaciółmi lub rodziną, możesz stworzyć własną playlistę lub bibliotekę muzyczną. Możesz więc cieszyć się tymi utworami bez konieczności polegania na dobrym Internecie.

Wszystkie pozostałe funkcje Echo Show możesz dostosować do swoich potrzeb i gustu, po prostu wchodząc w konfigurację sprzętu i sprawdzając każdą sekcję listy.

Korzystanie ze zdjęć z Facebooka

Aby utworzyć pokaz slajdów za pomocą Facebooka, musisz mieć konto na Facebooku i utworzyć album, który działa, gdy Echo Show jest bezczynny. Aby to zrobić, musisz wybierz obrazy, które chcesz mieć w albumie i mieć aplikację Amazon Echo Show, zarówno na Androida, jak i iPhone’a.

Po zakończeniu musisz otworzyć aplikację Facebook i nacisnąć ikonę plusa w prawym górnym rogu ekranu. Następnie wprowadź swój profil, kliknij sekcję zdjęć, którą masz w aplikacji i znajdź sekcję albumu.

Będąc w tej sekcji utwórz nowy album, nadaj mu nazwę i ustawia, czy mogą go zobaczyć tylko znajomi lub przez opinię publiczną. Następnie prześlij obrazy, które będą wyświetlane w tle Echo Show. Teraz wystarczy trochę cierpliwości, aby poczekać na zakończenie procesu i za pomocą aplikacji Amazon Alexa połączyć konto z aplikacją Facebook.

wygaszacz ekranu w programie echo

Korzystanie z Prime Photos

Prime Photos to usługa należąca do firmy Amazon, która oferuje bezpłatne miejsce do przechowywania online dla nieograniczonej liczby zdjęć. Jego nieograniczona funkcja nie umniejsza jakości zdjęć.

Jeśli chcesz zrobić pokaz slajdów za pomocą tej usługi, kroki niewiele różnią się od procedury, którą można wykonać za pomocą aplikacji Facebook. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to pobierz tę aplikację na swój telefon więc możesz go otworzyć. Następnie kliknij ikonę trzech kropek u góry ekranu.

Wybierz utwórz album i nadaj mu nazwę. Po utworzeniu folderu możesz wyszukiwać i wybierać zdjęcia, które chcesz wyświetlić w prezentacji. Teraz w swoim sprzęcie Echo Show musisz poszukać sekcji ekranu w konfiguracji, aby wejdź głęboko w swoje Echo Show i wybierz Prime Photos. Teraz wystarczy wybrać utworzony przez siebie album i poprosić Alexę o pokazanie go na ekranie.

Jak używać aplikacji Alexa do dodawania zdjęć do Echo Show?

Przed dodaniem zdjęć do Echo Show musisz najpierw utworzyć album ze zdjęciami, które chcesz wyświetlić. Po tym, powinieneś przewiń w dół, aby znaleźć ustawienia ekranu oraz w sekcji Strona główna i Zegar poszukaj zakładki ze zdjęciami osobistymi.

osoba korzystająca z komputera przy biurku

Teraz możesz wybrać opcję Amazon Photos oraz przeglądać i zapisywać utworzony album. Dzięki temu możesz poprosić Alexę o pokazanie obrazów za pomocą kilku prostych poleceń głosowych. W tym celu musisz aktywować opcję importuj kontakty w alexa udostępniać zdjęcia innym osobom.

Wystarczy powiedzieć: Alexa, dostosuj ekran zdjęcia i poproś o udostępnienie go konkretnemu kontaktowi. Możesz także powiedzieć Alexie, aby przesuwała zdjęcia na ekranie urządzenia, gdy urządzenie jest bezczynne.

Ta akcja może służyć jako rozrywka, jeśli masz gościa i musisz zostawić go w spokoju na kilka minut, może być również sposobem na odwrócenie uwagi podczas odpoczynku i wspominania chwil z przeszłości.

Jaka jest procedura zmiany tła w Amazon Echo Show?

Niektórzy ludzie uważają produkty inteligentnego domu za onieśmielające, zwłaszcza podczas rozmowy z nimi. Niemniej jednak, jeśli dostosujesz go i dodasz obraz sprawi, że poczujesz się bardziej jak sposób na udekorowanie przestrzeni niż urządzenie mówiące.

Aby zmienić tło w Echo Show, musisz mieć obraz zapisany w aparacie telefonu, aby proces był szybszy. Chociaż możesz użyć najnowszego obrazu. Po wybraniu zdjęcia musisz otworzyć aplikację Alexa i kliknąć ikonę trzech pasków, aby wyświetlić menu.

dzieci z aparatami

Zajrzyj do ustawień urządzenia i wybierz Echo Show, aby móc zmienić tło na liście urządzeń w Alexa. Następnie znajdź zakładkę ustawień tła ekranu głównego i umieść wybrane zdjęcie. Spowoduje to pojawienie się na ekranie i da ci możliwość dostosowania jego rozmiaru. Następnie musisz nacisnąć upload, aby zdjęcie pojawiło się w tle

Warto wiedzieć, że w Echo Show nie jesteś ograniczony liczbą zmian zdjęcia w tle sprzętu. Możesz więc zmieniać tło tyle razy, ile chcesz, o ile postępujesz zgodnie z powyższymi krokami.

dołącz do naszego kanału telegram