Skip to content

Jak zrobić panoramiczne lub długie przechwytywanie ekranu za pomocą mojego Xiaomi Android

6 de Maj de 2021

Urządzenia mobilne Xiaomi bez wątpienia udało się pozyskać duża popularność w branży smartfonów Ze względu na wydajny system i efektowny wygląd jest również uważany za dobrą opcję zakupu, gdy musisz kupić nowy telefon, ponieważ ma najlepsze wartości pod względem jakości i ceny.

Marce Xiaomi udało się również opracować różne urządzenia i akcesoria, które można podłączyć i połączyć z ich smartfonami, tak jak w przypadku ich własne słuchawki bezprzewodowe Airdots które oferują szybki i łatwy system parowania z dowolnym urządzeniem mobilnym, z systemem Android lub iOS

Również telefony Xiaomi Mają bardzo efektowny system operacyjny a jednocześnie posiada dużą różnorodność funkcji mogących zaspokoić większość potrzeb użytkowników korzystających z urządzenia tej samej marki.

Rozmawiamy o System MIUI który jest instalowany domyślnie na wszystkich telefonach marki Xiaomi z systemem Android, umożliwiając użytkownikom wykonywanie różnych czynności i poprawiając funkcjonalność urządzenia.

Aby rozpocząć korzystanie z tego systemu i uzyskać dostęp do wszystkich funkcji swojego urządzenia, będziesz musiał założyć konto na platformie MIUI, zwykle odbywa się to w początkowej konfiguracji telefonu lub można to również zrobić poprzez ustawienia urządzenia.

Istnieje jednak funkcja, o której niewielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, a chodzi o jej wykonanie szerokoekranowy lub długi zrzut ekranu zawartości urządzenia.

Co to są panoramiczne zrzuty ekranu na urządzeniach Xiaomi

Panoramiczne zrzuty ekranu to ujęcia, które są wydłużane dla określonej treści, na wypadek gdybyśmy chcieli przechwycić stronę możemy uchwycić pełną zawartość tej strony, w przeciwieństwie do zwykłych ujęć, które są po prostu zdjęciem tego, co było w tym momencie widoczne na ekranie urządzenia.

Wykonywanie tej funkcji nie jest rzeczą z innego świata, ale jeśli konieczne jest, aby przed zaktualizowaniem oprogramowania telefonu do najnowszej wersji to w tym przypadku zaktualizuj system MIUI na swoim urządzeniu Xiaomi, aby nie mieć problemów z wykonaniem tej akcji przechwytywania panoramicznego, aby wykonać to przechwycenie, możesz wykonać kroki, które pokażemy poniżej:

zrzut ekranu na xiaomi

Zrób panoramiczny zrzut ekranu na telefonie Xiaomi

  • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest normalne przechwycenie żądanej strony, w tym celu możesz przesuń trzy palce od góry do dołu na swoim urządzeniu lub możesz również znaleźć opcję przechwytywania ekranu na pasku zadań, który pojawia się po przesunięciu ekranu z góry na dół.
  • Po wykonaniu zrzutu ekranu a podgląd przechwytywania w prawym rogu ekranu
  • Kliknij obraz przechwyconego obrazu, aby uzyskać dostęp do opcji i działań tego samego obrazu
  • Wśród opcji, które się pojawią, będziemy musieli wybrać tę, która mówi „wypierać” aby móc wydłużyć wykonane przechwytywanie.
  • Po naciśnięciu opcji przesunięcia funkcji przechwytywania ekranu rozpocznie się nagrywanie tego samego ekranu w pionie, w tym momencie możemy pozwolić mu na automatyczne wykonanie panoramicznego przechwytywania lub możemy również przyspieszyć proces przesuwając ekran w dół
  • Po zakończeniu procesu przechwytywania ekranu kliknij przycisk „Gotowy” aby zapisać obraz
  • I gotowy! Możemy zobaczyć wynik naszego panoramicznego przechwytywania ekranu, a także możemy uzyskać wszystkie potrzebne informacje ze strony za pomocą jednego przechwycenia

W urządzeniach Xiaomi jest też funkcja, która na to pozwala Ekran nagrywania w czasie rzeczywistym, jest to znane jako udostępnianie ekranu, które nam pozwoli nagrywaj wszystko, co robimy na urządzeniu.

Aby móc włączyć tę opcję, będziemy musieli uzyskać dostęp do paska zadań, przesuwając górny panel w dół, a następnie szukamy jednej z funkcji, które możemy wykonać, która mówi „Nagrywarka ekranu”Jego naciśnięcie automatycznie rozpocznie proces nagrywania ekranu naszego urządzenia.

Dzięki tej akcji będziesz mógł nagrywać wszystkie czynności, które są wykonywane na ekranie telefonu, aby zakończyć wideo będziemy musieli nacisnąć czerwony przycisk znajdujący się w prawej dolnej części, po zapisaniu możemy znaleźć wideo w galerii.