Skip to content

Jak zrobić o dużym zasięgu i potężną domową antenę WiFi USB do telefonu komórkowego lub komputera?

20 de wrzesień de 2021

W domu lub gdziekolwiek indziej będziesz wiedział, że posiadanie anteny WiFi jest niezbędne, aby móc: uzyskać dostęp do tej podstawowej usługi, aby urządzenia mobilne działają w całej okazałości, chociaż czasami może się okazać, że nie masz go pod ręką i nie możesz go kupić. Więc tym razem nauczymy Cię, jak łatwo zrobić domową antenę Wi-Fi.

W takich przypadkach zalecamy zajęcie się trudem przez kilka minut wygeneruj własną antenę WiFi, więc będziesz musiał wykonać wszystkie kroki, których nauczymy Cię poniżej, szybko i bezpiecznie.

Chociaż istnieją różne metody wykonania anteny WiFi, takie jak telefon komórkowy. W tym konkretnym przypadku co my chcemy Cię nauczyć, aby zrobić jedną z najprostszych możliwych. Wszystko czego potrzebujesz to adapter USB WiFi, który pozwoli Ci cieszyć się łącznością WiFi w dowolnym miejscu.

Analizując elementy potrzebne do stworzenia własnej anteny WiFiMusisz wiedzieć, że wymaganych jest tylko kilka podstaw, nic zbyt skomplikowanego. Pierwszą rzeczą będzie zupełnie nowa patelnia, a jeśli nie jest nowa, to jest bardzo czysta.

Wtedy będziesz potrzebować drewna, które pozwoli ci go utrzymać, na przykład deski. Pomysł polega na tym, że możesz bez problemu obracać antenę. Na koniec będziesz potrzebować gwoździ, co nie jest zbyt skomplikowane do osiągnięcia. tak Nie masz adaptera WiFi, jego cena wynosi teraz około 10 euro na Amazon, więc możesz to dostać.

Tworzenie własnej anteny WiFi

Załóżmy więc, że masz już wszystkie materiały swojej domowej anteny WiFi, wtedy będą następujące obliczyć odległość który istnieje między samą patelnią a daną przejściówką. Chodzi o to, że nie jest to zbyt duża odległość między obydwoma elementami.

Punkt centralny, jak to się nazywa w tych przypadkach, powinien wynosić około 6,80 centymetra. Odcinamy mały kawałek drewna, w którym zamierzamy później umieścić adapter, aby nie spadł. Później, wytniemy jeszcze dwa kawałki drewna na nogi, a jeśli masz statyw jeszcze lepiej, ponieważ zapewni to znacznie większą stabilność systemu.

W tym samym czasie, będzie musiał być w stanie utrzymać ciężar adaptera. Nie jest to wcale skomplikowane, ale będziesz musiał wziąć pod uwagę wszystkie te elementy w czasie procesu. Wierzymy, że 30-centymetrowa podstawa długi i około 5 wysoki będzie w takich przypadkach więcej niż wystarczający. Następnie możesz go nawet pomalować, jeśli chcesz, aby był o wiele bardziej atrakcyjny.

Jeśli wykonałeś wszystkie poprzednie kroki, będziesz wiedział, że wygenerowanie podstawy domowej anteny WiFi nie jest wcale skomplikowane, chociaż my zalecamy w takich przypadkach użycie wszystkich niezbędnych elementów takie jak linijka, nożyczki, piła do metalu, przecinak, śrubokręt, młotek, lutownica, pistolet silikonowy.

Tak długo, jak chcesz uzyskać znacznie ładniejszy wynik. Inaczej, Istnieje wiele sposobów na zrobienie domowej anteny WiFi, chociaż jest to jeden z najprostszych, jakie znajdziesz.

zrobić antenę wifi dalekiego zasięgu;

Dowiedz się, czym jest antena USB WiFi

Jeśli twoje połączenie Wi-Fi jest słabe, możesz podjąć pewne kroki, aby zwiększyć jego sygnał, chociaż jeśli problem polega na tym, że punkt wysyłania sieci, do której jesteś podłączony (zwykle nazywany routerem) jest za daleko, bez wątpienia będzie urządzenie to pomoże: antena USB WiFi. Jest to urządzenie peryferyjne, które można podłączyć do portu USB komputera i działać jako „lejek” dla pobliskich sieci Wi-Fi.

W niektórych przypadkach mogą podnieść sieci z odległości setek metrów. W rzeczywistości, antena USB WiFi działa jako repeater, a wręcz przeciwnie: nie wysyła więcej sygnałów, a raczej „przyciąga” fale elektryczne do tego samego punktu zbieżności. Jeśli nie znasz tego sprzętu lub szukasz sprzętu do swojego domu, wyjaśnimy Ci szereg czynników, które powinieneś wziąć pod uwagę.

W przypadku usb należy rozumieć, że działa jak Chromecast, usb służy jako odbiornik sygnału. Daje nam to mobilność i łatwość instalacji tam, gdzie jest potrzebna.