Skip to content

Jak chronić domową sieć Wi-Fi przed kradzieżą i zapobiegać jej kradzieży – przydatne wskazówki

15 de maj de 2022

Sieci Wi-Fi to obecnie najwygodniejszy sposób łączenia się z Internetem. Nie potrzeba żadnych kabli. Możemy być połączeni z Internetem z każdego miejsca w naszym domu.

Wystarczy wpisać hasło, aby już teraz uzyskać dostęp do połączenia Wi-Fi naszego routera i cieszyć się Internetem bez ograniczeń. Problem pojawia się, gdy ktoś inny próbuje połączyć się z naszą siecią.

Sieci Wi-Fi są chronione hasłem. Jednak osoba posiadająca wiedzę na ten temat potrafi rozszyfrować te klucze za pomocą różnych programów, które pomagają jej w wykonaniu tego zadania.

Dlatego musimy być bardzo ostrożni, jeśli chodzi o posiadanie naszej sieci Wi-Fi. Ponieważ im więcej osób jest podłączonych, tym wolniejsza będzie prędkość internetu, ale będzie to również problem z bezpieczeństwem, ponieważ w niektórych przypadkach mogą nawet łączyć się z naszymi urządzeniami. Wszystko to dzięki połączeniu z tym samym Wi-Fi.

Jak złamać hasło do Wi-Fi

Ale wiedzieć, jak się chronić, aby nikt nie dowiedział się o naszym haśle Wi -Fi i nie łączył się z naszą siecią. dla telefonów dostępnych dla obu telenadorów.

W systemie Windows 10

Hakowanie haseł do sieci Wi-Fi jest nieco skomplikowane w systemie Windows 10, ale jest znacznie lepsze niż w przypadku urządzeń mobilnych. Do tego będziemy potrzebować BackTrack 5 (Kali Linux) , a także będziemy potrzebować Rufusa do stworzenia bootowalnego dysku USB .

 • Najpierw musisz pobrać Rufusa na swój komputer, zainstalować go, a następnie uruchomić.
 • Po wykonaniu będziemy musieli włożyć nasz dysk USB, może to być również pusta płyta DVD.
 • Teraz kliknij „ Wybierz ”, aby wybrać miejsce zapisania obrazu ISO BlackTrack , który możesz pobrać stąd.
 • Następnie będziesz musiał kliknąć „ Start ” i poczekać na zakończenie procesu.
 • Teraz będziesz musiał wyłączyć komputer i włożyć dysk USD lub w przypadku, gdy zrobiłeś to z DVD, włóż dysk.
 • Teraz zrozumiesz komputer, ale będziesz musiał wejść do Boot Menu . Z tego menu zamierzasz uruchomić dysk USB lub dysk, aby nie uruchamiać się z dysku twardego.
 • Ogólnie rzecz biorąc, gdy komputer jest włączony, pojawia się legenda z klawiszami, które należy nacisnąć, aby wejść do tego menu. Zależy to od marki i modelu twojego komputera , ale mogą to być klawisze takie jak F12, SUP, DEL, ESC itp.
 • Teraz będziesz mógł uruchomić system BackTrack.

Kolejną rzeczą, o której warto wspomnieć, jest to, że system BackTrack będzie działał tak długo, jak długo dysk USB lub dysk znajduje się w komputerze. Od tego momentu wszystko będzie działać, a Windows nie będzie podlegał żadnym modyfikacjom ani niczego podobnego . Więc nie powinieneś się tym martwić.

 • Teraz musisz otworzyć terminal. Jak to się robi? Wystarczy kliknąć na okno obok „ System ” u góry, aby przełączyć kartę sieciową w tryb monitora.
 • W oknie terminala będziesz musiał wpisać „ airmon-ng star wlan0 ” i nacisnąć Enter.
 • Po tym będziesz mógł zobaczyć kilka kodów i „ włącz tryb monitorowania na mon0 ”, co oznacza, że ​​wszystko poszło tak, jak powinno.
 • Teraz masz zamiar przeskanować wszystkie sieci znajdujące się w pobliżu twojego komputera. Aby to zrobić, musisz wpisać „ airodump-ng mon0 ” i poczekać na zakończenie procesu.
 • Będziesz mógł zwizualizować tabelę z wieloma interesującymi danymi. Jeśli spojrzysz na kolumnę „ESSID”, zobaczysz nazwy wszystkich dostępnych sieci. Następnie masz numer kanału w kolumnie CH i BSSID .
 • Po znalezieniu sieci, którą chcesz odszyfrować, będziesz musiał otworzyć inny terminal i wpisać „ airodump-ng –w wpa –c ”, a następnie będziesz musiał podać numer kanału i BSSID tej samej sieci. Następnie naciśnij spację i wpisz mon0 .
 • Teraz będziesz mógł zobaczyć cały ruch w tej sieci. To, co musisz teraz zrobić, to poczekać, aż ktoś się połączy, aby zobaczyć komunikat HandShake, który pojawia się na końcu pierwszej linii.
 • Musisz mieć na uwadze, że ta część jest najbardziej skomplikowana, ponieważ wymaga dużo cierpliwości. Nie za każdym razem, gdy ktoś się połączy, pojawi się HandShake, ponieważ musi to być w tym samym czasie, kiedy program odszyfrowuje sieć. Może to potrwać nawet kilka dni.
 • Teraz, gdy masz już HandShake , będziesz potrzebować słownika, który możesz pobrać i wyeksportować do BackTrack z innego dysku USB.
 • Gdy już to zrobisz, będziesz musiał skopiować wspomniany słownik na pulpit i przejść do HomeFolder z „ Miejsca ” w lewym górnym rogu.
 • Kiedy otworzy się nowe okno, będziesz musiał przenieść słownik, który wcześniej przeniosłeś na pulpit.
 • Otwórz nowy terminal i wpisz „ LS ”, a następnie naciśnij Enter. Następnie będziesz musiał napisać kolejne polecenie, które będzie brzmiało „ aircrack-ng –w ”, po czym wpisz nazwę słownika i adres „/root/wpa-01.cap ”.
 • Następnie program zaczyna działać, próbując złamać sieć, dopóki nie zdobędzie klucza. To może zająć chwilę.

Ta metoda jest niewątpliwie najlepsza ze wszystkich, a także najbardziej skomplikowana. Nie jest to dokładnie dla wszystkich, ale dzięki tej metodzie jest prawie niemożliwe, abyś nie był w stanie odszyfrować hasła Wifi.

z Androidem

Nie jest to najlepsza opcja, gdy próbujesz złamać hasła Wi -Fi . Jedynym sposobem, w jaki mogą uzyskać hasło z połączenia internetowego, jest to, że jest to dość łatwe, a bezpieczeństwo routera jest co najmniej dość słabe.

Sposób, w jaki odkrywają hasła Wi -Fi , polega na aplikacjach pobieranych z Internetu, ponieważ nie są one dostępne w Sklepie Play. Te aplikacje są pobierane w formacie APK, a jedną z najczęściej używanych jest „ WiFi WPS Wpa Tester ”.

 • Po pobraniu aplikacji, gdy tylko ją otworzysz, musisz nacisnąć przycisk „ Skanuj ”, aby rozpocząć skanowanie wszystkich sieci dostępnych w obszarze, w którym się znajdujesz.
 • Gdy pojawią się dostępne sieci Wi-Fi, zobaczysz, że obok nich znajduje się ikona kłódki . Oznacza to, że mają hasło. Jedynym sposobem na ich rozszyfrowanie jest sytuacja, gdy ta kłódka pojawia się w kolorze „ zielonym ”, ponieważ pozostałe są zbyt bezpieczne.
 • Następnie musisz wybrać sieć, którą możesz odszyfrować i pojawi się kilka opcji. Ten, który musisz nacisnąć, to pierwszy, który mówi „ Automatycznie spróbuj połączyć się ze wszystkimi pinami ”.

Aplikacja będzie podejmować wiele prób z różnymi pinami, aby się połączyć, dopóki nie znajdzie właściwego. Oczywiście ten proces może trochę potrwać.

z iPhone’em

Z urządzeniem iPhone możesz zrobić to samo, co na Androidzie. Chociaż wynik będzie zależał bardziej niż cokolwiek od bezpieczeństwa wspomnianej sieci.

 • Aplikacja, z której będziemy korzystać, to WiFi Map Pro i kosztuje dwa euro
 • Gdy tylko otworzysz aplikację, zobaczysz mapę ze wszystkimi dostępnymi sieciami Wi-Fi. Aby rozszyfrować którekolwiek z nich, będziesz musiał wybrać te, które są najbliżej.
 • Jeśli uda się złamać hasło, będziesz mógł się połączyć bez problemu.

zapobiegać kradzieży sieci Wi-Fi

Jak zapobiec kradzieży Wi-Fi?

Gotowi, teraz wiemy, jak mogą zmusić nas do kradzieży Wifi . Więc kiedy już wszystko wyjaśnimy, musimy podjąć niezbędne środki, aby uniemożliwić komuś bez autoryzacji połączenie z naszą siecią.

Większość routerów jest wyposażona w szyfrowanie WPS/WAP, które w rzeczywistości jest jednym z najłatwiejszych do złamania . Musimy więc użyć bardziej złożonej metody szyfrowania, aby trudno było ustalić, jakie jest nasze hasło.

Chodzi o to, że używamy czegoś takiego jak WPA2 lub wyższy . W ten sposób prawie niemożliwe jest, aby ktoś wszedł do naszej sieci Wi-Fi. W ten sposób nawet osoba o dużej wiedzy nie miałaby możliwości wejścia do naszej sieci. Co uczyniłoby ją niewiarygodnie bezpieczną.

 • W tym celu musimy wejść do panelu sterowania naszego routera. Jak wchodzimy ? Wystarczy wpisać adres IP znajdujący się z tyłu routera lub na pudełku.
 • Po wejściu zostaniesz poproszony o zalogowanie. Poświadczenia do tego znajdują się również z tyłu routera. Zwykle jest to „ admin ” jako nazwa użytkownika i hasło.
 • Teraz musisz przejść do „ Wireless ”, a następnie „ Wireless Settings ”, który znajduje się na lewym pasku bocznym.
 • Następnie będziesz musiał zaznaczyć pole „ Włącz zabezpieczenia sieci bezprzewodowej ”, a następnie dodać hasło w „ PSK Passphrase ”. Oczywiście hasło musi być dość bezpieczne, z cyframi, dużymi literami i, jeśli to możliwe, symbolami.

Zmień nazwę sieci

Aby uniemożliwić im poznanie modelu routera . Najlepiej zmienić nazwę sieci. W ten sposób nie mogą poznać informacji o producencie routera, a zadanie odkrycia hasła do twojego Wifi jest znacznie bardziej skomplikowane.

 • Po wejściu do panelu sterowania routera będziesz musiał przejść do „ Ustawienia bezprzewodowe ”.
 • Tam, gdzie jest napisane „ SSID ”, będziesz mógł zmienić nazwę sieci.

Zmień dane uwierzytelniające routera

Inną ważną rzeczą jest to, że poświadczenia panelu sterowania routera nie są danymi domyślnymi . Ale te, które osobiście przypisujesz.

 • Wejdźmy do panelu konfiguracyjnego.
 • Teraz musisz przejść do „ Narzędzia systemowe ”, a następnie „ Hasło ”.
 • Tutaj będziesz musiał wprowadzić nowe hasło, a następnie po prostu „ Zapisz ”.

Router będzie musiał się zrestartować, co może chwilę potrwać. Gdy to zrobi, spróbuj zalogować się przy użyciu nowych poświadczeń.

blokuj podejrzanych użytkowników sieci Wi-Fi

Aktualizacja, zawsze tak ważna

Jak zawsze mówimy w jaktosie. Niezwykle ważne jest, aby całe używane oprogramowanie było aktualne . W takim przypadku, ponieważ potrzebujemy go, aby był bezpieczny, o wiele ważniejsze jest aktualizowanie oprogramowania układowego routera niż cokolwiek innego.

Zawsze, gdy chodzi o tego rodzaju rzeczy, ważne jest, aby aktualizować oprogramowanie układowe lub oprogramowanie, aby pokryć pewne luki, które mogą mieć wszelkiego rodzaju programy lub, w tym przypadku, routery.

 • W tym celu wystarczy wejść do panelu konfiguracyjnego.
 • Następnie przejdź do „ Narzędzia systemowe ”.
 • Teraz przejdź do „ Aktualizacja oprogramowania układowego ”.

Czasami zobaczysz mały przewodnik, w którym będziesz musiał pobrać najnowszą wersję oprogramowania z sieci, w innych możesz to zrobić automatycznie tutaj.

Jak się dowiedzieć, czy ktoś jest podłączony do mojego Wifi

Nie będziemy już więcej komplikować Ci życia, ponieważ myślę, że z całym tym tutorialem masz już dość na długi czas. Nie trzeba wiedzieć, czy ktoś połączył się z Twoją siecią Wi-Fi, czy nie.

Wystarczy wejść do panelu konfiguracyjnego , zmienić hasło Wi-Fi, a żadne urządzenie, które było z nim połączone, nie będzie mogło korzystać z sieci Wi-Fi, chyba że wprowadzisz nowe hasło.

Po wszystkich radach, których udzieliliśmy wcześniej, aby móc zapewnić bezpieczeństwo swojej sieci Wi-Fi. Teraz nikt nie będzie mógł się z nim ponownie połączyć iw ten sposób nie wykorzysta twojego połączenia, twoich pieniędzy i nie spowolni też internetu.

Wraz z pojawieniem się sygnału Wi-Fi pojawili się również ci, którzy próbują łączyć się za darmo bez autoryzacji. Zwykle tak się nie dzieje, ponieważ sygnały Wi-Fi są chronione hasłem , ale może się to zdarzyć.

Jeśli cierpisz na ten problem lub podejrzewasz, że tak może być, ten artykuł jest dla Ciebie. Teraz wyjaśnimy, jak rozwiązać tę sytuację.

Podejmowanie działań przeciwko kradzieży Wi-Fi, kroki do naśladowania

Krok pierwszy: W zależności od modelu routera wpisz w przeglądarce 192.168.0.1 lub 192.168.1.1. Otworzy się wyskakujące okienko z prośbą o podanie nazwy użytkownika i hasła, które domyślnie są „admin”.

Krok 2: Teraz zmienimy hasło dostępu do Wi-Fi. Czynności, które należy wykonać, aby to zrobić, różnią się nieco w zależności od marki i modelu routera, ale ogólnie można to zrobić, klikając opcję „szybka konfiguracja”.

Krok 2.1: Kliknij Dalej i wybierz „ standardowy router bezprzewodowy ”.

Krok 2.2: wybierz rodzaj połączenia, zgodnie z konfiguracją adresu IP, ogólnie jest to „ dynamic ip ”. Kontynuuj, klikając Dalej.

Krok 2.3: Wybierz, czy chcesz sklonować komputer Mac, czy nie. W niektórych przypadkach konieczne jest sklonowanie go, aby router mógł się połączyć . Kliknij Następny.

Krok 2.4: Teraz wybierz nazwę połączenia Wi-Fi i hasło. Zakończ, klikając Dalej, a następnie Zakończ.

Uwaga: zmieniając nazwę i hasło, sprzęt będzie musiał ręcznie wprowadzić hasło podczas wybierania sieci Wi-Fi , więc dzięki tej zmianie wyeliminowałeś wszelkich możliwych intruzów.

blokować intruzów w sieci Wi-Fi

Zmiana hasła to coś bardzo prostego

Zmiana hasła Wi-Fi to sposób na pozbycie się ewentualnych intruzów i jako środek zapobiegawczy nie należy tego hasła ujawniać osobom, którym nie można ufać.

Kroki mogą się nieznacznie różnić, ale przedstawiliśmy ogólną ścieżkę, która powinna działać w przypadku zmiany hasła w dowolnym modelu sprzętu i routera.

Ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami, więc jeśli masz pytania dotyczące opcji konfiguracji, skontaktuj się ze swoim dostawcą Internetu.

Zmiana hasła routera jest łatwa, o ile masz pod ręką wiedzę. Ten samouczek pozwala wiedzieć, jak to zrobić i jest przydatny dla każdego użytkownika . Należy jednak wziąć pod uwagę specyficzne cechy połączenia każdej osoby i mogą występować niewielkie różnice w zależności od modelu routera.

Życzymy szczęśliwego doświadczenia po wykonaniu tych kroków, aby zagwarantować bezpieczeństwo połączenia i bez zbędnych ceregieli żegnamy się życząc szczęśliwego dnia.

dołącz do naszego kanału telegram