Skip to content

Jak zostać ogrodnikiem w Plants vs Undead – Przewodnik po grze i generowaniu nagród

12 de wrzesień de 2021

Plants vs Undead to jedna z gier NFT, która w ostatnich dniach zyskuje na popularności. Ta gra charakteryzuje się zapewnianiem graczom atrakcyjnych zarobków w ich tokenie PVU za wykonywanie różnych czynności w grze. Ostatnio gra przeszła pewne zmiany i rozpoczynamy farmę w trybie 2.5, gdzie zmieniło się wiele zasad, a w tym przewodniku pokażemy Ci, jak możesz być ogrodnikiem w Plants vs Undead i generować dla siebie nagrody.

Jaki jest cel trybu ogrodnika w Plants vs Undead?

Wraz z wydaniem Farming 2.5, gracze, którzy rozwijają rolę ogrodników w grze, otrzymują kilka zadań. Głównym celem ogrodników będzie uprawiaj własne rośliny i korzystaj z nich, to poprzez zakup specjalnych nasion o nazwie Słonecznikowa Mama i Słonecznikowe Sapling, pierwsze wymienione przez nas kosztują 200 LE (waluta używana w grze) i produkują 850 LE co 144 godziny, raz po tym czasie roślina umiera i możesz odebrać nagrodę.

Sadzonka słonecznika wytwarza 250 LE w ciągu 72 godzin życia, po tym czasie ta roślina również przestaje produkować LE i musi zostać usunięta z ziemi, aby zasadzić kolejną.

Należy wziąć pod uwagę, że w przypadku Słonecznikowej Mamy i Słonecznikowej Sadzonki musisz kupić doniczkę mały, aby rozpocząć produkcję.

Co jest potrzebne, aby móc wejść jako ogrodnik w Plants vs Undead?

Aby wykonać pracę ogrodnika, musisz mieć pewne elementy, które możesz kup w sklepie w trybie farmy gry te elementy to:

  • 1 opakowanie Woda (Koszt 50 LE)
  • 1 Pakiet Stracha na Wróble (koszt 20 LE)
  • 1 Słonecznikowa mama (Koszt 200 LE)
  • 1 mały garnek (koszt 50LE)

Z tymi elementami, które kosztują 320 LE, będziesz mógł zasiać swoją pierwszą Słonecznikową Mamę, a po 6 dniach otrzymasz 850 LE w wyniku zasiania tego ziarna, reprezentujący 530 LE zysku, za pomocą którego ponownie kupisz Słonecznikową Mamę, a tym razem będziesz miał też pieniądze na zakup Sadzonki Słonecznika, co da ci 250 LE w 72 godziny, dzięki czemu będziesz mógł rozszerzyć sadzenie roślin tymczasowych.

Jakie są zadania dla ogrodników w Plants vs. Undead?

Ogrodnicy będą musieli dbać o własne rośliny za pomocą wyżej wymienionych narzędzi, również od 12 września, wraz z premierą Farming 2.5, w tym wszyscy gracze ogrodnicy muszą podlewać „Drzewo Świata”, nowy element zawarty w trybie farmy, który da tym, którzy wykonują co najmniej 20 nawadniania dziennie, różne nagrody, w tym pakiety z wodą, strachy na wróble, skrzynki z niespodziankami, sadzonkę słonecznika, a nawet 1% szansy na uzyskanie nasion NFT całkowicie za darmo tylko za podlewanie w pierwszym tygodniu.

rola ogrodników pvu

Mechanika nawadniania

Mechanika nawadniania własnych roślin jest prosta, wszystkie rośliny wymagają 2 podlewania co 24 godzinyJeśli roślinie zabraknie wody, jej produkcja zostanie wstrzymana, dopóki jej cykl życia się nie skończy lub ogrodnik doda odpowiednią wodę.

Przestraszyć wrony

Kolejnym elementem, który należy wziąć pod uwagę, są wrony, które pojawiają się losowo co dwie godziny i mogą przysiadać na niektórych roślinach. Z tego powodu należy zwracać uwagę i stale sprawdzać swoje uprawy, ponieważ jeśli wrona odwiedzi roślinę, zatrzyma produkcję LE dopóki nie usuniesz wrony strachem na wróble lub po prostu przejdzie na emeryturę, na co zajmie to co najmniej 6 godzin.

W jaki sposób nagrody za pracę ogrodnika są traktowane w Plants vs Undead

Wszystkie nagrody, które gracze otrzymują w grze, są reprezentowane w LE, jest to waluta używana do zakupów w trybie farming, na każde 100 LE mamy ekwiwalent wartości 1 PVU, który jest tokenem, którego używa Plants vs Undead i poprzez jego zakup możemy wejść do gry. Cena tego tokena różni się w zależności od rynku i możemy sprawdzić jego cenę w czasie rzeczywistym, korzystając z tego linku.

LE, który gromadzisz, siejąc i zbierając rośliny lub poprzez różne nagrody za codzienne misje w Farmie 2.5 zgromadzi się w Twoim profilu gracza.

system nagród pvu

Czy w trybie ogrodnika w Plants vs Undead są jakieś ograniczenia akcji?

Ogrodnicy będą mogli podlewać swoje rośliny tylko dwa razy co 24 godziny, nie więcej niż dozwolone. W pierwszym tygodniu hodowli 2,5, wszystkie zagrożenia, które chcesz dla drzewa świata, ale minimum do uzyskania nagrody to 20 ryzyk.

Innym ograniczeniem, które zostało zaimplementowane przez twórców Plants vs Undead, jest to, że jeśli chcesz wypłacić swoje LE poprzez przekształcenie ich w PVU i móc je mieć w swoim wirtualnym portfelu lub w portfelu podłączonym do gry, musi mieć co najmniej jedną instalację NFT. Jednak nawet mając tę ​​roślinę, związek z usunięciem LE będzie 300LE = 1 PVUPonadto możesz dokonać tylko 3 wypłat miesięcznie.

Jeśli zamiast tego masz na swojej posesji dwie zakłady NFT, możesz wypłacić do portfela tyle razy, ile chcesz, w proporcji 100 LE = 1 PVU, w obu przypadkach system pobiera prowizję w wysokości 0,05% gazu zdyskontowanego bezpośrednio z Twoich PVU i w zależności od używanego portfela, zostaniesz również obciążony opłatą za gaz za transakcję.

Czy jest się rolnikiem czy ogrodnikiem, co jest lepsze i bardziej opłacalne dla użytkownika?

Każda z ról mają swoje zalety i różną rentowność, ponieważ obaj muszą zainwestować pieniądze, aby móc zacząć widzieć swoje zyski i zwrot z inwestycji.

być rolnikiem lub ogrodnikiem w pvu

W przypadku ogrodników, musi dokonać minimalnej inwestycji w wysokości 5 PVU Aby wejść do gry, będą mogli zacząć produkować LE, wynajmując tymczasowe rośliny, które muszą chronić przed krukami i stale umieszczać wodę, aby produkcja nie ustała. Przy tej minimalnej inwestycji, zwrot można docenić po 6 dniach, zakładając, że na początku wydano 320 LE na sadzenie Sunflower Mama, co przyniosło 530 LE zysku, czyli tyle samo 5,3 PVU.

Jednak w celu wycofania tych PVU w uczciwym stosunku (100LE = 1 PVU) ogrodnik musi mieć co najmniej 2 rośliny NFT na swojej ziemi, więc odzyskanie inwestycji potrwa dłużej, ponieważ będziesz musiał kupić dwa nasiona roślin NFT lub zebrać 100 nasion słonecznika, aby wymienić na pierwsze nasiona NFT i kontynuować zbieranie na drugą roślinę NFT.

Czyli pod względem opłacalności nadal jest to opłacalne, ale wypłata wygranych z gry zajmie Ci więcej czasu, chyba że wstrzykniesz więcej PVU na swoje konto i będziesz w stanie kupić od zera nasiona NFT, co już uczyniłoby cię rolnikiem.

Aby zostać rolnikiem w Plants vs Undead, proces jest inny, ponieważ będziesz musiał dokonać zakupu nasion NFT lub rośliny NFT bezpośrednio na rynku gry i od momentu, gdy roślina zacznie pasywnie produkować LE

być rolnikiem w pvu

Ilość LE, którą wytwarza, będzie zależeć od rodzaju i rzadkości uzyskanej rośliny, ale będziesz musiał również wykonywać 2 podlewania dziennie, chronić ją przed wronami i brać pod uwagę ponad 20 wydarzeń pogodowych przedstawione w świecie Plants vs. Undead, które wpływają na produkcję LE w zakładach NFT.

Inwestycja, którą muszą poczynić ci rolnicy, przekracza 120 PVU, co jest wartością najbardziej ekonomicznego zakładu na rynku, jednak produkcja LE takiego zakładu wynosi około 120 LE dziennie lub 1,2 PVU dziennie. Dzięki czemu możemy powiedzieć, że za około trzy miesiące ten farmer odzyska swoją inwestycję i zacznie cieszyć się zarobkami z posiadania tokenu niewymiennego (NFT) w Plants vs Undead.