Skip to content

Jak grać w Plants vs Undead i zacząć zarabiać?

31 de sierpień de 2021

Obecnie bardzo modne są gry wideo online, zwłaszcza nowa generacja gier wideo, w których gracze otrzymują nagrodę pieniężną za wykonanie zadań w ramach mechaniki gry. Większość z tych gier wymaga zainwestowania pieniędzy, aby zapewnić sobie miejsce w ich systemie nagród, a zwykle wszystkie transakcje są dokonywane za pomocą różnych kryptowalut lub tokenów niewymiennych, lepiej znanych jako NFT (Non-Fungible Token).

Tak jest w przypadku Plants vs. Undead , gra wideo opracowana przez serbską firmę Peaksel DOO Nis, która od 2012 roku działa na tym rynku, a od 2020 roku postawiła na swoje pierwsze NFT Plants vs. Undead , dzięki któremu jego gracze mogą uzyskiwać dochód ekonomiczny dzięki własnemu tokenowi o nazwie PVU przy inicjałach nazwy gry. Jeśli chcesz nauczyć się w nią grać i zacząć zarabiać dzięki tej zabawnej grze wideo, koniecznie przeczytaj ten przewodnik, w którym nauczymy Cię, jak to zrobić.

O czym jest gra wideo Plants vs Undead?

Akcja gry toczy się w świecie Planet Plants, który ucierpiał w wyniku upadku meteorytu i prawie całe życie w tym miejscu wyginęło, z wyjątkiem grupy roślin, które zdołały przetrwać dzięki zdolności wchłonięcia niektórych elementów, które przebywały na ziemi i dzięki temu mogły rozwinąć unikalne i szczególne właściwości .

Z drugiej strony, wszystkie zwierzęta żyjące na tej planecie stały się stworzeniami zwanymi nieumarłymi (nieumarłymi), które ostatecznie przybywają, aby spróbować zaatakować wszystkie istniejące rośliny i uniemożliwić im przetrwanie.

Nasza rola w grze podzielona jest na 3 aktywności, z których do czasu napisania tego artykułu dostępne są tylko dwie, jedna jako rolnik, a druga jako ogrodnik . Te dwie role będą odpowiedzialne za sianie roślin, podlewanie ich wodą i dbanie o nie, aby mogły produkować punkty LE, które są walutą używaną w grze. Możesz także podlewać i pielęgnować rośliny innych graczy, a ta czynność nagrodzi cię kilkoma punktami LE.

Jakie są różne tryby gry Plants vs Undead?

W tej chwili Plants vs. Undead ma dwa tryby gry , jeden z nich to rolnik, a drugi ogrodnik. Obie metody wymagają, aby gracz zainwestował pieniądze, aby móc uzyskać dostęp i czerpać korzyści z inwestycji. Poniżej wyjaśniamy, na czym polega każda modalność.

Rolnicy

Rolnikami będą ci gracze, którzy kupią nasiona na rynku gry, nasiona te mają koszt 100 PVU, czyli token, który będzie używany do dokonywania zakupów w grze, aktualną cenę tokena można sprawdzić na stronie sprawdzić cenę tokenów i kryptowalut.

być rolnikiem w PVU

Gdy gracz ma ziarno, może je zasadzić w jednej z krain, które gra zapewnia za darmo, to ziarno po kilku dniach stanie się drzewem, które wyprodukuje określoną ilość LE (waluta, która będzie używana w ramach gra) pasywnie. Rolnik będzie musiał podlewać swoje drzewo tylko dwa razy dziennie, dodatkowo odstraszając wrony, które mogą wstrzymywać produkcję LE.

Rolnicy mogą również kupić dodatkową ziemię i kupić drzewa, które inni rolnicy mają na sprzedaż na rynku, drzewa te oprócz codziennej produkcji LE, mają również właściwości absorbowane z elementów gleby, które dają im specjalne moce do stawienia czoła nieumarłym w danej chwili umożliwiają tryb przygodowy w grze.

ogrodnicy

Rola ogrodnika jest jedną z najpopularniejszych i wykorzystywana do wejścia do tej gry, ponieważ inwestycja pieniędzy, które muszą zostać dokonane, aby móc wejść w ekonomiczną mechanikę gry wideo, jest mniejsza niż kwota, którą musi zainwestować osoba, która chce zainwestować. wejdź jako rolnik. Zgodnie z oczekiwaniami, jeśli inwestycja jest mniejsza, zyski są również niższe, jednak nadal są atrakcyjne dla użytkowników wchodzących na Plants vs. Nieumarły.

Ogólnie rzecz biorąc, ogrodnik powinien uważać, aby odstraszyć wrony od sąsiednich roślin i podlewać co najmniej 15 roślin dziennie plus dwa nawadnianie dla każdej własnej rośliny.

graj jako ogrodnik w pvu

Czego potrzebuję, aby zostać rolnikiem w Plants vs Undead?

Aby móc wykonywać działalność ogrodniczą i zarabiać w tej roli, należy zainwestować 5 PVU , za które można kupić niezbędne elementy, aby móc podlewać i dbać o rośliny sąsiadów.

Te elementy to 1 paczka wody do nawadniania o pojemności 100 nawadniań i paczka 20 strachów na wróble, aby móc odstraszyć wrony, które przysiadają na roślinach lub drzewach sąsiadów. Dodatkowo możesz kupić przedmiot o nazwie Sunflower mama za 250 LE oraz małą doniczkę za 50 LE, dzięki czemu możesz zasadzić swoją pierwszą roślinę, która po 6 dniach wyprodukuje 850 LE.

Jeśli wykonasz obliczenia, zobaczysz, że za kilka dni będziesz w stanie odzyskać swoją inwestycję i że będziesz mógł zaoszczędzić pieniądze, aby kupić nasiona, a później zostać rolnikiem. Jest to najwolniejszy i najtańszy sposób, ale z pewnością, jeśli masz wytrwałość i cierpliwość, będziesz w stanie zdobyć dobry kapitał, aby zdobyć swoje pierwsze drzewko i uzyskać większe zyski w tej grze.

Jak zbiera się nasiona w Plants vs Undead?

Najpopularniejszy sposób na zdobycie nasion w Plants vs. Nieumarli kupują go na rynku gier wideo , jednak gdy wykonujesz codzienną misję podlewania roślin sąsiadów, istnieje 0,01% prawdopodobieństwa, że ​​otrzymasz nasionko jako nagrodę.

zbieraj nasiona w pvu

Innym sposobem na zdobycie nasion, oprócz kupowania ich lub uzyskiwania poprzez prawdopodobieństwo otrzymania nagrody dziennej, jest kupowanie drzewa, które ma właściwość (w zależności od ich atrybutów), aby upuścić nasionko, które jeśli je posadzisz, otrzymasz kolejne drzewo lub możesz je sprzedać na rynku gry.

Również drzewa-matki dają nam 2% prawdopodobieństwo zrzucenia nasiona, jest to kolejny sposób na otrzymanie nasiona za darmo, ponieważ kupując drzewo, będziesz miał 2% prawdopodobieństwo podwojenia swojej inwestycji, a w konsekwencji swoich zarobków .

Jakie rodzaje roślin możemy uprawiać na ziemiach Plats vs Undead?

W grze znajdziemy 9 rodzajów różnych roślin , dodatkowo dla każdej z nich są 4 rarytasy (pospolite, niepospolite, rzadkie i mityczne), rodzaje roślin to:

 • Ogień
 • Woda
 • lód
 • Wiatr
 • Elektro
 • Światło
 • Pasożyt
 • Metal
 • Ciemny

Różnica między każdą z tych roślin polega na ilości LE, którą będą one biernie wytwarzać na godzinę . Rośliny te można kupić na rynku gier lub można je zdobyć, wysiewając ziarno zdobyte na samym rynku gier.

rodzaje roślin w pvu

Dodatkowo, ogrodnicy mogą również zdecydować się na zakup niektórych rodzajów tańszych roślin z limitem czasu produkcji LE, są to nazywane Słonecznikową Mama z kosztem 200 LE i produkcją 850 LE w 144 godziny życia oraz Słonecznikowe Sadzonki za cenę 100 LE i produkcja 250 LE w ciągu 72 godzin życia rośliny.

Jakie nagrody daje nam opieka nad naszymi roślinami w Plant vs Undead?

Kiedy wykonamy misję utrzymania naszych roślin dwoma nawadnianiami co 24 godziny i odstraszymy wrony, które na nich wylądują, gra nagradza nas 50 LE plus skrzynkę niespodziankę. W tym pudełku możemy wygrać różne nagrody losowo, takie jak paczkę wody i strachy na wróble, Słonecznikową Mamę lub Słonecznikową Sadzonkę, duże lub małe doniczki, a także istnieje mały procent prawdopodobieństwa wygrania nasionka dla rosnącego drzewa .

Jakie są aspekty meteorologiczne, które musimy wziąć pod uwagę w przypadku naszych roślin?

W grze znajdują się 4 stacje pogodowe, które trwają tydzień i ponad 20 cykli meteorologicznych, które w pewien sposób wpływają na produktywność zakładu. Zdarzenia te trwają 24 godziny, a reguła mówi, że zdarzenie nie powtórzy się przed upływem 48 godzin od ostatniego cyklu.

Zdarzenia te zostały stworzone, aby nadać grze inną dynamikę, na przykład są zdarzenia, które zwiększają produktywność LE roślin o losowy procent, na przykład podczas 24-godzinnego zdarzenia pogodowego wszystkie rośliny w grze ulegną zwiększeniu ich produktywność o 30%, po 24 godzinach produktywność roślin powróci do normalnej produkcji LE.

aspekty meteorologiczne w ramach pvu

Jakie dzienne limity podlewania i wrony mają ogrodnicy i rolnicy w Plants vs Undead?

Wszyscy rolnicy muszą przeprowadzać co 24 godziny dwa nawadnianie wszystkich roślin, które zasadzili na swojej ziemi, niezależnie od tego, czy pochodzą one z nasion, drzew zakupionych na targu, słonecznikowej mamy czy słonecznikowej Salpingu uzyskanego ze skrzynek z nagrodami lub kupionego na targu.

Ogrodnicy, oprócz wykonywania dwóch odpowiednich podlewania swoich roślin co 2 godziny, mają również misję podlewania co najmniej 15 roślin od innych rolników z sąsiednich krajów. Częścią ich misji jest również odstraszenie 5 wron z roślin sąsiadów, które odwiedziły te irytujące ptaki.

Jak mogę kupić PVU dla mojego konta Plants vs Undead?

Jak dotąd tokeny PVU (Plants vs Undead) można kupić tylko na giełdzie kryptowalut o nazwie Pancakeswap, w tym celu musisz również mieć zainstalowane rozszerzenie internetowe Meta Mask Wallet i mieć konto utworzone na Binance, kolejnej stronie kupowania i sprzedawania kryptowalut.

Aby więc zdobyć swoje PVU i zacząć inwestować w grę, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to utworzyć konto na Binance.com , tam skonfigurować wszystkie swoje dane osobowe i postępować zgodnie z instrukcjami, aby aktywować dwustopniową weryfikację, a tym samym uzyskać dostęp handel P2P. W ten sposób możesz kupić token BNB za lokalną walutę, będzie to pierwszy krok, który musisz zrobić.

wymiana kryptowalut i tokenów

Drugim krokiem będzie zainstalowanie rozszerzenia Meta Mask w ulubionej przeglądarce , zaleca się, aby zrobić to z komputera, ponieważ testy zostały przeprowadzone w przeglądarkach telefonów komórkowych i wystąpiły pewne problemy z wyświetlaniem PVU. Oficjalna strona Meta Mask to https://metamask.io/download.html, uzyskaj do niej dostęp i pobierz rozszerzenie.

Po zainstalowaniu system wygeneruje tajną frazę, którą musisz bardzo dobrze zapisać , ponieważ tylko dzięki niej możesz odzyskać swój portfel w przypadku utraty do niego dostępu lub konieczności utworzenia nowego portfela na innym urządzeniu. Po skonfigurowaniu musisz dodać sieć Smart Chain do Meta Mask , w tym celu wykonaj następujące kroki na dole litery:

 • Kliknij Dodaj sieć lub dodaj sieć w prawym górnym rogu rozszerzenia Meta Mask i dodaj dane w tej kolejności
 • Nazwa sieci: Inteligentny łańcuch
 • Nowy adres URL RPC: https://bsc-dataseed.binance.org/
 • Identyfikator łańcucha: 56
 • Symbol: BNB
 • Zablokuj adres URL Eksploratora: https://bscscan.com

Po zakupie BNB na Binance za lokalną walutę w sekcji P2P, musisz wypłacić je do portfela Meta Mask za pośrednictwem sieci Smart Chain, zostaną one teraz odzwierciedlone w portfelu Meta Mask. Teraz przejdź do strony https://pancakeswap.finance/swap#/swap?outputCurrency=0x31471e0791fcdbe82fbf4c44943255e923f1b794 gdzie możesz wymienić BNB na PVU .

Jesteśmy prawie na końcu procesu, następną rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest dodanie tokena PVU do Meta Mask , aby po wprowadzeniu zmiany można było zobaczyć to w swoim saldzie.

zobacz saldo odzwierciedlone w portfelu

Aby móc zobaczyć PVU w portfelu Meta Mask, musisz dodać następującą umowę (bez cudzysłowów) „0x31471e0791fcdbe82fbf4c44943255e923f1b794” w sekcji „Dodaj token” w Meta Mask, za kilka sekund powinieneś zobaczyć tokeny, które dokonałeś wymiany z BNB na PVU.

Na koniec połącz swój portfel Meta Mask z Plants vs. Undead , przechodząc na oficjalną stronę https://plantvsundead.com/ i klikając przycisk „Zarejestruj się”, po przekierowaniu na stronę rejestracji kliknij „Połącz z MetaMask”, gdy to zrobisz, zobaczysz rozszerzenie portfela zostanie aktywowane i będziesz musiał wprowadzić hasło, które skonfigurowałeś podczas instalowania rozszerzenia, zapisz je i naciśnij przycisk „ Podpisz ” . Gdy to zrobisz, będziesz w grze i będziesz mógł zobaczyć PVU odzwierciedlone w Twoim saldzie.

Dzięki tym PVU możesz kupić materiały do ​​wykonywania prac ogrodniczych lub kupić nasiona lub drzewo, aby zacząć generować pasywny dochód dzięki produkcji LE na godzinę z każdej rośliny.