Skip to content

Jak w prosty sposób odnieść zwycięstwo od Wonder w Age of Empires IV?

16 de marzec de 2022

Age of Empires IV to bardzo popularna gra strategiczna czasu rzeczywistego, w której możesz odnieść zwycięstwo na różne sposoby, a jednym z nich jest zbudowanie cudu. Osiągnięcie zwycięstwa wymaga spełnienia szeregu wymagań, a do tego potrzebne będą dobre strategie, więc jeśli chcesz odnieś cudowne zwycięstwo w Age of Empires IVpowinieneś mieć szereg wskazówek, które bardzo ci się przydadzą, aby odnieść zwycięstwo.

Jakie wymagania należy spełnić, aby wygrać cudowną wygraną?

Jeśli chcesz wygrać cudem, będziesz musiał zrobić dobrą strategię gdzie trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy, a jedną z nich jest budowa cudu, wymaga to szeregu wymagań jak inne gry. Ponadto musisz wziąć pod uwagę czas, jaki musi wytrzymać twoja cywilizacja, więc musisz zaplanować szczegóły swojej strategii w oparciu o te dwie rzeczy.

cudowna konstrukcja

Jedną z najlepszych konstrukcji w grze Age of Empires IV są cuda, że ​​budując je masz możliwość odniesienia zwycięstwa w grze, więc planując strategię, postaw sobie za cel jak najszybsze jej zbudowanie. możliwy.

Musisz wziąć pod uwagę, że będziesz mógł zbudować cud dopiero po osiągnięciu IV epoki lub epoki imperialnej, więc musisz najpierw zdobyć wystarczającą ilość zasobów, aby móc osiągnąć ten wiek, oprócz samej budowy. wymaga posiadania 3000 każdego surowca do zbudowania czyli 3000 żywności, 3000 drewna, 3000 złota i 3000 kamienia.

Czas musisz stać

Strategia, którą tworzysz, powinna uwzględniać ilu wieśniaków możesz mieć do budowy i ile piechoty będziesz potrzebować do jej obrony, ponieważ po zbudowaniu cudu, wrogowie zostaną ostrzeżeni i przystąp do ataku na cud.

Aby odnieść zwycięstwo przez cud, będziesz musiał bronić cudu przez co najmniej 15 minut, ponieważ jest to jeden z warunków uzyskania zwycięstwa przez cud. Jeśli więc uda Ci się utrzymać cud w wyznaczonym przez grę limicie czasu, możesz wygrać grę.

atak na wiek imperiów iv

Wskazówki, jak zdobyć cudowną wygraną w Age of Empires IV

Aby stworzyć dobrą strategię na cudowne zwycięstwo w Age of Empires IV, musisz wziąć pod uwagę, że będziesz potrzebować odpowiedniej cywilizacji, ważna jest również dobra organizacja. Innym ważnym czynnikiem jest przygotowanie wojsk przed wybudowaniem cudu i umiejscowienie cudu w strategicznym punkcie.

Zalecana cywilizacja

Chociaż każda cywilizacja jest dobra do wygrania gry, niektóre cywilizacje oferują pewne korzyścina przykład gra z cywilizacją obronną, taką jak Anglia, może ci bardzo pomóc, ponieważ mają one punkty odniesienia, które pozwolą ci ulepszyć inne budynki obronne i jednostki wojskowe, które stworzyłeś.

mieć dobrą organizację

Aby odnieść cudowne zwycięstwo, trzeba mieć dobrą organizację, bo jak każda dobra strategia musi być tak zaplanowana, aby popełnić jak najmniej błędów. Dlatego jest to niezbędne strategicznie rozmieszczaj swoją siłę roboczązarówno do budowy, jak i pozyskiwania surowców.

Ważne jest, aby mieć wystarczająco dużo mieszkańców, aby nadal zdobywać zasoby podczas obrony przed wrogim atakiem, przynajmniej użyj minimum 40 wieśniaków, aby zdobyć surowce.

Budowa cudów trwa dłużej niż innych budynków, z tego powodu potrzebujesz zajmą kilku mieszkańców do budowy cudu, to znacznie skróci czas budowy. Jeśli użyjesz co najmniej 30 wieśniaków, możesz ukończyć budowę cudu w mniej niż minutę.

wiek imperiów iv gra

Przygotuj wojska przed zbudowaniem cudu

Przed wybudowaniem cudu ważne jest, aby mieć odpowiednią ilość żołnierzy, aby chronić cud podczas ataku wroga, z tego powodu konieczne jest, aby przygotuj wojska przed rozpoczęciem budowy cudu. Pamiętaj też, że cud będzie ostatnim budynkiem, który zbudujesz, więc możesz kupić wszystkie ulepszenia oddziałów i struktur, aby zyskać przewagę podczas ataku wroga.

Aby zawsze mieć zbrojenie, konieczne jest, aby wybuduj co najmniej 2 lub 3 z każdego budynku jednostki wojskowej takie jak koszary, strzelnice łucznicze i stajnie. Ważne jest, aby zawsze mieć w kolejce jednostki wojskowe, nawet po osiągnięciu limitu populacji, ponieważ gdy jednostka umrze, automatycznie zacznie tworzyć nową.

cudowna lokalizacja

Lokalizacja, którą wybierzesz pod budowę cudu, jest bardzo istotna, ponieważ musi on znajdować się w miejscu, w którym wrogom trudno będzie zaatakować. Dlatego najlepiej nie buduj blisko wybrzeża, ponieważ statki mogły łatwo zaatakować.

Możesz skorzystać z otoczenia i zbudować go na działce otoczonej drzewami i umieścić kilka mury strzeżone przez wieżę w każdej linii i że są one również otoczone przez kilku żołnierzy, możesz umieścić łuczników między murami, aby móc łatwiej atakować jednostki piechoty.

dołącz do naszego kanału telegram