Na pewno słyszałeś w pewnym momencie gry korzystające z Adobe Flash Player. Albo dlatego, że chciałeś się rozwijać, albo dlatego, że jako użytkownik potrzebowałeś aktualizacji tego języka, aby uzyskać dostęp do różnych treści internetowych.
Cóż, wspomnieliśmy ostatnio, że wydaje się, że największe firmy powoli odpuszczają korzystanie z Adobe Flash Playera. Dlatego przy tej okazji chcemy przeanalizować niektóre konsekwencje, jakie może mieć taka decyzja.
Konsekwencje końca Adobe Flash Playera
Jak wspomnieliśmy, to pierwszy Apple w głosie swojego prezesa i założyciela Steve’a Jobsa ogłosił, że system Adobe Flash Player byłby przestarzały. Najpierw lżejsze urządzenia, takie jak telefony komórkowe, a teraz Google, gigant internetowy, który potwierdził, że usunie obsługę języka Adobe Flash Player w kilku fazach, które mają być spełnione od czerwca 2019 r.
Co to znaczy? Cóż, deweloperzy są zobowiązani do porzucić język Adobe Flash Player. To pozwoliło im na uwzględnienie wszelkiego rodzaju treści z ruchami na swoich stronach internetowych. W przypadku innych nadrzędnych instancji nie tylko z jego działania, ale także z bezpieczeństwa, które można zaoferować użytkownikom przed możliwymi atakami hakerów cybernetycznych, takich jak HTML5.
Faktem jest, że poza wszystkim oczywistym, które otacza przejście Adobe Flash Playera do innych bardziej aktualne języki, takie jak HTML5. I chodzi o to, że chociaż wyszły z mody, gry Flash odzyskały znaczną część boomu, który je charakteryzował, i nie wiemy, co się z nimi stanie.
Jeśli zwracałeś uwagę na ogłoszenia i wiadomości, być może zauważyłeś bez większych niedogodności, że dzisiaj gry z Adobe Flash Playerem można znaleźć w wiodących na świecie witrynach z grami. Emulował najlepsze klasyczne gry, które użytkownicy Androida mogą robić samodzielnie dzięki nowszym i lepszym emulatorom.
Co się stanie z grami korzystającymi z tej aplikacji komputerowej?
Wiele stron do gier, takich jak na przykład gry Friv, korzysta z Adobe Flash Player i jest teraz dostępnych dzięki temu językowi, w wielu przypadkach nawet jako proste prezentacje. Ale jeśli w końcu ludzie z Google uznają, że lepiej przestać wspierać Adobe Flash Playera. Twoi programiści powinni dostosować je do nowych języków, takich jak HTML5
A skoro już trochę rozmawiamy o czym stanie się w związku z grami które używają Adobe Flash Playera. Musimy mieć świadomość, że w tej chwili ta aplikacja komputerowa jest nadal obecna na niektórych odwiedzanych przez nas stronach internetowych. Nawet w niektórych przypadkach strony, które są naprawdę ważne z punktu widzenia ich odwiedzin
Stopniowo jednak jego popularność zaczęła gwałtownie spadać i obecnie okazuje się, że tylko ten język ma przewagę, jeśli chodzi o wspomniane gry Flash, ponieważ w przeciwnym razie został pominięty.
Z punktu widzenia programistów sytuacja jest jasna, bo choć Adobe Flash Player był naprawdę łatwym w obsłudze systemem, to HTML5 też nie jest bardziej skomplikowany, a w zamian można zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo który niestety w tej chwili był poza zasięgiem Adobe Flash Playera.
HTML5 ze swojej strony pozwala nam nawet robić bardzo ciekawe rzeczy, takie jak układ semantyczny. Oczywiście wiemy, że dla wielu zwykłych graczy te wyjaśnienia nie wystarczą, jeśli w konsekwencji blokowania różnych platform na język Adobe Flash Player, ich ulubione gry znikają.
Ale być może byłoby zbyt optymistycznie wierzyć, że ci sami programiści zadają sobie trud rozpoczęcia przekazać te gry do nowego języka HTML5. Zamiast tego musimy być tymi, którzy pobierają ten program na Windows lub Mac.