Skip to content

Jak działają ziemie w roślinach kontra nieumarli — rodzaje, rośliny i rzadkości

12 de wrzesień de 2021

Jeśli jesteś jednym z graczy nowej gry NFT Plants vs Undead, z pewnością będziesz chciał być na bieżąco z wszystkimi informacjami dotyczącymi tej fenomenalnej gry, która daje tak wiele do powiedzenia. Ponieważ jest to gra, która szybko stała się popularna wśród społeczności graczy ze względu na prosty interfejs, ale przede wszystkim za atrakcyjne zarobki z kryptowalut, w tym przypadku w tokenie PVU.

Jeśli chcesz być jednym z najlepszych graczy, który w pełni wykorzystuje tę platformę, zalecamy zapoznanie się z tym kompletnym przewodnikiem, gdzie wyjaśniamy pełną obsługę ziemPorozmawiamy również o rodzajach roślin i ich rzadkości, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie rośliny na targowisku gry.

Jakie rodzaje gruntów istnieją i jaki jest ich koszt?

Przede wszystkim powinieneś o tym wiedzieć w grze występują różne rodzaje krain, każdy z innymi cechami i atrybutami, które bezpośrednio wpływają na wydajność produkcyjną naszych zakładów. Dodatkowo, gdy nabywasz ziemię bezpośrednio z gry, nie możesz wiedzieć, jaki to będzie typ, ponieważ losowo będziesz miał 60% szansy, że jest to zwykła ziemia, 29%, że jest rzadka, 10% szansa na zdobycie rzadka kraina i 1%, że otrzymujesz mityczną krainę, wszystko to losowo w mechanice gry

Jeśli chcesz grać bezpiecznie, możesz kupić ziemię wybranego typu, wchodząc na rynek Plants vs Undead i wybierając rodzaj ziemi, którą chcesz kupić w filtrach. Również przed zakupem ziemi powinieneś o tym wiedzieć o jego rzadkości decyduje ilość posiadanych przedmiotów. Poniżej wymieniamy każdy z nich:

Wspólna płaszczyzna

Zwykła ziemia posiada tylko jeden element Spośród 9 istniejących na Planet Plants ten element jest losowo przypisywany przez system, ale jeśli kupisz ziemię na rynku, będziesz mógł zobaczyć to odzwierciedlone w prawej górnej części arkusza opisu ziemi. Ten rodzaj gruntu ma koszt, który różni się w zależności od sprzedawcy, ale można go uzyskać od 2100 PVU.

Rzadki kraj

Rzadka ziemia posiada dwa z dziewięciu elementów istniejący, jego cena jest bardzo zróżnicowana w zależności od elementów i sprzedawcy, jego koszt przekracza 2400 PVU.

Ziem rzadkich

Z tej rzadkości ziemie wchłonęły trzy z dziewięciu elementów planety, więc są nieco trudniejsze do zdobycia i tylko 10% ziem ma tego typu rzadkość. Jego cena zaczyna się od 3800 PVU.

Mityczna kraina

Jest to najtrudniejsza kraina do znalezienia, tylko 1% krain w całej grze jest mitycznych, te ziemie mają cztery żywioły w swoim składzie. Jego cena to około 4500 PVU.

rodzaje gruntów w pvu

Ile roślin i drzew rośnie na każdej ziemi?

Oprócz rzadkości ziem i w zależności od ich rodzaju, te pozwolą nam wyhodować mniej lub więcej drzew-matek oraz rośliny znajdujące się na jego obszarze, tj.:

 • Wspólna płaszczyzna: Pozwala nam to mieć 3 drzewa mateczne i 20 roślin.
 • Niezwykła kraina: Daje nam to możliwość posiadania 4 drzew matecznych i 25 roślin.
 • Ziemia rzadka: Ta ziemia może pomieścić 5 drzew matecznych i 30 roślin.
 • Mityczna kraina: Na tej ziemi możemy mieć 7 drzew matecznych i łącznie 40 roślin.

Jakie rodzaje roślin istnieją i jaka jest ich rzadkość?

Na planecie Plants vs Undead jest w sumie 9 rodzajów roślin, a wśród nich są 4 rodzaje rzadkości, a także ziemie, które produkują określoną ilość LE na godzinę, która różni się w zależności od rzadkości i rodzaj rośliny cokolwiek. Należy wspomnieć, że podobnie jak ziemie, te rośliny są uzyskiwane z nasion a gdy wykiełkujemy je w dużej doniczce, otrzymamy drzewo z losowo przypisaną przez system rzadkością.

Jeśli chcesz kupić drzewo i upewnić się co do jego rodzaju i rzadkości, możesz ponownie wejść na rynek gry i kupić je po cenie wyższej niż nasiona, ale upewnisz się, jaki rodzaj rośliny pozyskujesz. Następnie wspomnimy o typach roślin, które istnieją w Plants vs Undead.

 • Metal
 • Ciemny
 • Lekki
 • Pasożyt
 • Wiatr
 • Woda
 • Elektro
 • lód
 • Ogień

strategie gry rośliny kontra nieumarli

Jak osiąga się synergię między roślinami?

Kiedy elementy ziemi pokrywają się z rodzajem elementu naszych roślin, uzyskujemy synergię, ponieważ te elementy działają razem, aby dać mu Premia produktywności LE do zakładu które są tam sadzone, oraz aby zwiększyć pewne atrybuty, które wejdą w życie, gdy dostępna będzie ostateczna wersja gry. Oprócz ochrony ich przed ponad 20 zdarzeniami meteorologicznymi, które istnieją. Synergia między roślinami a ziemią działa w następujący sposób:

 • Metal: Jeśli w metalowym elemencie ziemia i masz w sobie 10 roślin tego samego typu, ziemia będzie odporna na warunki atmosferyczne, dodatkowo metalowe drzewa i rośliny wzrosną o 20%.
 • Ciemny: Za każde 5 ciemnych, produktywność pozostałych elementów wzrośnie o 10% i to wszystko się kumuluje, więc jeśli masz 5 ciemnych premia wyniesie 10%, jeśli masz 10 ciemnych premia do produktywności wyniesie 20% i tak dalej.
 • Lekki: Gdy zgromadzisz 15 takich drzew, szansa na upuszczenie nasion zostanie podwojona.
 • Pasożyt: Potrzebujesz 10 z nich, aby zwiększyć produktywność wszystkich roślin o 20%, z wyjątkiem roślin pasożytniczych.
 • Elektro: Z 8 z nich uczynisz ziemię odporną na wrony.
 • Wiatr: Mając 10, czas zbiorów wszystkich roślin zostaje skrócony o 10%.
 • Lód: Gdy skończysz 5 lat, ziemia stanie się odporna na falę upałów i wulkaniczną pogodę.
 • Woda: Dzięki 8 rodzajowi wody sprawisz, że wszystkie rośliny należące do tej ziemi, z wyjątkiem tych z wody, nie będą wymagały podlewania.
 • Ogień: Kiedy ukończysz 5 ognistych roślin, ziemia stanie się odporna na deszcz, śnieg, chłód i zimową burzę.

rodzaje roślin pvu

Jakie zasady rządzi cykl pogodowy w grze i jak wpływają one na Ziemię?

W grze Plants vs Undead są ponad 20 wydarzeń pogodowych które bezpośrednio wpłyną na produktywność naszych roślin. Wszyscy gracze w roli rolników i ogrodników muszą liczyć się z tym, że zdarzenia te wpływają na rośliny przez 24 godziny i zasada mówi, że to samo zdarzenie nie powtórzy się przez następne 48 godzin.