Skip to content

Jak zmienić głos Map Google na moim iPhonie lub telefonie komórkowym z Androidem?

13 de Maj de 2021

Wiele osób szuka tego, jak to zrobić zmienić głos aplikacji Mapy Google z telefonu komórkowego z tego prostego powodu, że nie podoba im się to, jak on brzmi, nie czują się komfortowo lub utożsamiają się z tym z góry określonym głosem lub chcą usłyszeć inny w innym języku.

Jeśli ci to przeszkadza lub nie podoba ci się głos, który mają Mapy Google, masz możliwość bardzo łatwej zmiany go za pomocą urządzenia mobilnego lub telefonu komórkowego dowolnej marki, z którego korzystasz zarówno z iPhone’a, jak i urządzenia z systemem Android.

Z drugiej strony, jeśli z jakiegoś powodu wszystkie głosy, które ma ta aplikacja, sprawiają, że czujesz się niekomfortowo lub po prostu chcesz odbyć podróż w całkowitej ciszy, masz możliwość wyciszenia i usunięcia głosu z Map Google, w tym przypadku musisz patrzeć na ekran, aby zobaczyć, w jakim kierunku należy się wybrać.

Oprócz tego Mapy Google mają wiele sztuczek i tajemnic, z których powinieneś wiedzieć, jak korzystać, aby mieć lepszą kontrolę i zarządzanie tą aplikacją.

Jak zmienić głos w aplikacji Mapy Google?

Aby wykonać tę czynność i zmienić głos prowadzący do wszystkich miejsc, których potrzebujesz i chcesz odwiedzić, wystarczy wykonać te proste kroki. Pierwszy, otwierasz Mapy Google na swoim telefonie komórkowym Android, iPhone lub inny, który masz dostępny.

Po wejściu do aplikacji będziesz musiał odszukać swoje zdjęcie profilowe Google, które będzie znajdować się w prawej górnej części ekranu telefonu komórkowego i kliknąć je, aby otwórz odpowiednie menu.

Po otwarciu menu musisz przewinąć ekran w dół i poszukaj opcji Dopasowania również przedstawionej na rysunku nakrętki; Po kliknięciu tej opcji należy otworzyć sekcję ustawień nawigacji.

Po wejściu do tej sekcji musisz przejść do części, która pokazuje wybrany głos gdzie znajdziesz listę opcji językowych i głosy, które możesz wybrać.

Opcje głosowe w Mapach Google

Pierwszą rzeczą, którą zobaczysz, będzie lista pokazująca języki głosów, które aplikacja ma do wyboru, po wybraniu jednego pokaże Ci inną listę z określonymi głosami lub akcentami krajów, które możesz wybrać według własnych upodobań.

Powinieneś jednak wiedzieć, że posiadanie opcji zmiany głosu nie oznacza, że ​​będziesz mógł wybierać między wieloma opcjami, ponieważ większość głosów do wyboru jest rozprowadzany tylko według krajów lub miejsc. Na przykład w języku hiszpańskim możesz wybrać tylko dwie opcje.

Tylko dla języka hiszpańskiego odnajdują iberyjski hiszpański akcent i Ameryki Łacińskiej, więc nie ma głosów dla każdego kraju w Ameryce Łacińskiej, jak ma to miejsce w przypadku głosów dla języka angielskiego między innymi w jego wersjach amerykańskiej, brytyjskiej, indyjskiej i australijskiej.

Po wybraniu nowego głosu możesz teraz wygodniej podróżować do miejsca docelowego, a kiedy tam dotrzesz, pamiętaj, że możesz udostępniać swoją lokalizację znajomym w czasie rzeczywistym

Dodatkowe funkcje Google Maps

Mapy Google mają bardzo przydatne funkcje lokalizacyjne, dzięki którym możesz poznać dokładne adresy konkretnych miejsc, a także uzyskać współrzędne i wysokość miejsca, w którym się znajdujesz lub dokąd chcesz się udać w przyszłości.

zmień głos map na iPhonie lub Androidzie

W ten sam sposób możesz wiedzieć, gdzie miejsca turystyczne w dowolnym mieście na świecie a nawet czas, jaki zajęłoby Ci dotarcie do tego pożądanego celu z Twojej lokalizacji, jadąc jakimś środkiem transportu lub pieszo do dokładnie wybranego miejsca.

Oprócz tego, jeśli głośność telefonu komórkowego nie jest wystarczająca i nie słyszysz wskazówek, które daje Ci aplikacja, masz możliwość podłączenia ich przez Bluetooth do samochodu lub samochodu, możesz to zrobić w sekcji „Ustawienia nawigacji w części dźwiękowej i głosowej”.

Wreszcie jedną z najlepszych funkcji tej aplikacji jest to możesz zaznaczyć lub dodać tagi do miejsc turystycznych w dowolnym miejscu i kiedy przechodzisz obok któregokolwiek z tych oznaczonych miejsc, głos tej aplikacji powie Ci, że umieściłeś etykietę na tej stronie.