Skip to content

Jak zgłaszać irytujące grupy komunikatorów, aby uzyskać większe bezpieczeństwo i prywatność?

29 de listopad de 2021

Czasami w Messengerze ładne wiadomości są odbierane od ludzi kochamy najbardziej, ale czasami otrzymujemy tylko denerwujące wiadomości. Tego typu wiadomości można zgłaszać do regulatorów Messengera, aby zadbali o całkowite zablokowanie tych wiadomości.

O wiadomościach reklamowych, które otrzymujesz i tych grup, w których nie chcesz, możesz łatwo zgłosić. Pokażemy Ci wkrótce jak zgłaszać grupy w Messengerze aby o wiele bardziej cieszyć się rozmowami z innymi osobami z Messengera.

Jak uniknąć dodania do grup Messengera bez Twojej zgody?

Ci, którzy dodali Cię jako znajomego na Facebooku, mogą łatwo przyłączyć Cię do grup, jeśli chcą. Czasami te grupy wcale nie są przyjemne i najlepiej jest się z nich wydostać, aby uniknąć problemów. Jeśli nie chcesz należeć do nieznanych grup, możesz wcześniej zrobić coś, co jest zmień prywatność grupy.

Aby zmienić prywatność grup, do których możesz zostać włączony, konieczne jest uzyskanie dostępu Twoje ustawienia konta na Facebooku. Teraz zwróć uwagę, jak to się robi:

 1. Wpisz swoje konto na Facebooku
 2. Przejdź do ustawień
 3. W konfiguracji znajdź sekcję „Prywatność”
 4. Następnie przejdź do sekcji „Grupy”
 5. I wybierz, kto będzie jedynym, który może Cię włączyć do grup Messengera

Ta opcja blokowania dołączania dziwnych grup może nie być widoczna dla wszystkich. Jeśli nie pojawi się to, musisz aktywować opcję „Ignoruj”, aby powiadomienia grupowe nie przeszkadzały Ci. Poza tym możesz też to się stanie opuść grupę i teraz. Należy zauważyć, że za pomocą aplikacji Messenger i Facebook możesz usunąć prośby o wiadomości osób, których nie dodałeś.

Co zrobić, aby zgłosić grupę Messenger z dużą ilością spamu?

Grupy, które zawierają dużo treści o charakterze reklamowym, warto po prostu zgłosić. Do sporządzenia tego typu raportu konieczne jest, aby wybierz kategorię raportu dla grupy. Jeśli nie wiesz, jak zrobić tego typu zgłoszenie, zwróć uwagę na poniższe instrukcje, które Ci udzielimy:

Wybierz kategorię, z którą chcesz zgłosić grupę

Jeden z etapów procesu, aby zgłoś grupę na Messengerze to sekcja kategorii raportu. Zobacz cały proces, aby wykonać to połączenie do dowolnej grupy:

 1. Otwórz aplikację Messenger
 2. Zaloguj się na swoje konto
 3. Znajdź czat grupowy, który chcesz zablokować
 4. Przytrzymać
 5. Poczekaj, aż pojawią się dodatkowe opcje czatu
 6. Gdy zobaczysz opcje, wybierz tę, która mówi „Wystąpił problem”
 7. Wybierz kategorię „Inne”
 8. W sekcji „Inne” wybierz kategorię „Spam”
 9. I naciśnij opcję „Gotowe”

osoba wybierająca coś myszką

Kiedykolwiek chcesz zgłoś grupę ponieważ pokazują dużo spamu, będziesz musiał powtórzyć powyższy proces. Jeśli chcesz zapobiec występowaniu tego rodzaju rzeczy, aby mieć grupę do czatowania, utwórz grupę samodzielnie w Messengerze.

Musisz być uważny na każdą z nowe funkcje, które zawiera platforma Posłańca. Jedną z najnowszych funkcji jest usuwanie wiadomości przed wyświetleniem, usuwając wiadomość w ten sposób, że druga strona nie będzie mogła jej wyświetlić.

Jak zgłosić denerwujący obraz grupy na Messengerze?

Obrazy grupowe mogą być raport dla każdego rodzaju sprawy. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego sposobu na zgłoszenie grupy, ponieważ treść i przepisy są bardzo dobrze uregulowane, możesz skorzystać z obrazu. Aby zgłosić zdjęcie w Messengerze musisz:

 1. Wejdź do aplikacji Messenger
 2. Znajdź czat grupowy
 3. Poszukaj zdjęcia
 4. Kiedy to masz, otwórz to
 5. Naciśnij ikonę 3 kropek
 6. Wybierz opcję „Wystąpił problem”
 7. Następnie zgłoś obraz z dowolnego powodu

W przypadku osób, które korzystają z komunikatora internetowego ze swojego komputera, nie mają możliwości: konkretnie zgłoś obrazy. Mogą jednak zgłaszać się do grup, jak pokazano w poprzednich akapitach.

Jak zablokować twórcę grupy Messenger?

logo komunikatora

Aby pozbyć się irytujących grup Messengera, możesz zablokować konkretnego twórcę tej grupy na też się pozbyć Grupa. Zobacz, jak to się robi:

 1. Otwórz aplikację Messenger
 2. Zaloguj sie
 3. Znajdź osobę, która utworzyła grupę
 4. Stuknij jego profil, aby rozpocząć rozmowę z daną osobą
 5. Następnie naciśnij ikonę 3 kropek, które ma czat
 6. Znajdź opcję „Zablokuj” i potwierdź akcję

To jest najłatwiejszy sposób na zablokowanie osoby z aplikacji Messenger na telefony komórkowe. W przeglądarce Messenger na komputerze musisz wykonać następną procedurę:

 1. Otwórz przeglądarkę
 2. Wejdź na stronę Messengera
 3. Zaloguj sie
 4. Przeszukaj czat
 5. Otwórz to
 6. Naciśnij ikonę z trzema kropkami
 7. Wyświetl pasek z napisem „Prywatność/Pomoc”
 8. Kliknij „Zablokuj”
 9. Potwierdź, czy chcesz zablokować go z Messengera i Facebooka

dołącz do naszego kanału telegram