Skip to content

Jak zatrzymać działanie aplikacji w tle na moim Androidzie?

24 de marzec de 2022

Obecnie urządzenia z Androidem są praktycznie miniaturowym komputerem, korzystają też z wielu narzędzi. Oprócz powyższego często w tle działa duża liczba aplikacji. Biorąc to pod uwagę, jeśli chcesz zapobiegaj uruchamianiu aplikacji w tle na Twoim Androidzieprzeczytaj uważnie poniższe informacje, w których pokażemy Ci, jak to zrobić.

Niedawno pojawiła się edycja Android 10 GO, która według twórców ogranicza korzystanie z aplikacji w tle. W każdym razie, jeśli nie masz telefonu komórkowego z tą wersją systemu operacyjnego, najlepiej dowiedzieć się o aplikacje działające w tle a czasami uniemożliwiać im bieganie.

Czym są aplikacje działające w tle i jaki jest ich cel?

Zwykle mówimy o aplikacjach w tle, chociaż nie jest to do końca poprawne, ponieważ to, co działa w tle, to nie sama aplikacja, ale powiązane procesy. Obecnie praktycznie wszystkie aplikacje mają wysoki stopień złożoności i wymagają wątki, które wykonują wiele zadań.

W rzeczywistości będą działać między innymi aplikacje takie jak WhatsApp, Instagram procesy w tle dla jego prawidłowego działania. W rzeczywistości wiele razy, gdy chcemy wiedzieć, które aplikacje zużywają lub zużywają więcej baterii, zdajemy sobie sprawę, że są to aplikacje działające w tle. W każdym razie istnieje możliwość zablokowania uruchamiania aplikacji w tle na urządzeniach z systemem Android.

W jaki sposób nie zezwolić aplikacjom na działanie w tle?

Niewątpliwie, jeśli masz stare lub bardzo proste urządzenie, warto rozważyć szukanie jakiejkolwiek metody, aby jak najlepiej wykorzystać swój telefon z Androidem. Biorąc to pod uwagę, wielu bierze pod uwagę dezaktywacja procesów w drugim mieszkanie.

Jednak zamykanie tych procesów w systemie Android różni się od sposobu, w jaki procedura jest wykonywana w innych systemach operacyjnych. Przede wszystkim będzie to całkowicie konieczne aktywuj tryb programisty. W przypadku, gdy nie masz go aktywowanego, możesz to zrobić w następujący sposób.

Aktywuj tryb programisty

 • Aby aktywować tryb programisty, po prostu Przejdź do ustawień”.
 • Po powyższym znajdź sekcję „Informacje o telefonie”, otwórz ją.
 • Tutaj pojawi się zakładka „informacje o oprogramowaniu”, naciska na nią.
 • W tej sekcji zostaną wyświetlone informacje dotyczące oprogramowania zainstalowanego na urządzeniu. Tym razem warto poszukać opcji „Numer kompilacji”.
 • Po prostu naciśnij „Numer kompilacji” kilka razy, rób to, aż okaże się, że tryb programisty został pomyślnie aktywowany.
 • Pamiętaj, że istnieją inne sposoby włączania i wyłączania trybu programisty w Androidzie.

Wyłącz procesy w tle na swoim Androidzie

 • Konieczne będzie przejście do opcji programisty, które mogą się różnić w zależności od używanego urządzenia. W każdym razie pierwszą rzeczą jest Przejdź do ustawień”.wyłączyć uruchamianie aplikacji w tle
 • Po włączeniu trybu programisty na końcu opcji powinien pojawić się „Opcje programisty” i kliknąć tę kartę.
 • Jak wspomnieliśmy, wszystko będzie zależeć od używanego urządzenia, mimo to w większości przypadków zakładka o nazwie „Aplikacje”.
 • Zobaczysz opcję o nazwie podobnej do „Ogranicz procesy w tle”.
 • Po kliknięciu poprzedniej opcji zostaną wyświetlone opcje związane z procesami w tle. Po prostu wybierz „Brak procesów w tle”.
 • Po wykonaniu powyższego procesu urządzenie nie zapisze procesów w tle.

Ciekawostka na temat aplikacji działających w tle

Należy pamiętać, że większość obecnych aplikacji wymaga aktywacji pewnych procesów w tle, aby działały poprawnie. Innymi słowy, wyłącz procesy w tle to nie jest coś, co jest zalecane we wszystkich przypadkach. W rzeczywistości jest to coś, czego należy unikać, ponieważ nie jest to podobna procedura do zamykania aplikacji działających w tle w systemie Windows. W każdym razie, jeśli masz bardzo stare urządzenie, może być funkcjonalne.

dołącz do naszego kanału telegram